Filtruoti pagal

Prieinamumas

Prieinamumas

Svoris

Svoris

  • 0,05kg - 2,8kg

Kaina

Kaina

  • 0,00 € - 14,00 €

Žydėjimo mėnesiai

Žydėjimo mėnesiai

Augalo aukštis

Augalo aukštis

Tinkama naudoti

Tinkama naudoti

Spalva

Spalva

Sodinimo mėnesiai

Sodinimo mėnesiai

Auginimo sąlygos

Auginimo sąlygos

Narcizai

Skaityti daugiau

Aktyvūs filtrai

NARCIZAI BANTAM

Kaina 1,99 €
Availability: Out of stock

NARCIZAI CARLTON

Kaina 1,89 €
Availability: Out of stock

NARCIZAI FRILEUSE

Kaina 2,99 €
Availability: Out of stock

NARCIZAI MOUNT HOOD

Kaina 1,99 €
Availability: Out of stock

Narcizai

Svaiginančio kvapo ir grožio pavasarinės svogūninės gėlės, plačiai auginamos soduose, parkuose, darželiuose, vazonuose. Priskaičiuojama per 50 narcizų rūšių , kurias kryžminant tarpusavyje išvesta daug įvairiausių veislių ir hibridų. Pas mus auginamos 3 rūšys: poetinis (Narciccus poeticus L.), puokštinis (Narcizzus tazetta L.) ir tariamasis (Narcissus pseudonarcissus L.) narcizas.

Manoma, kad ryškiaspalviai ir puošnūs narcizai buvo pirmieji augalai, kuriuos imta auginti gėlynuose. Dar ir šiandien jų yra kone kiekviename darželyje. išsiskiriantys neįprastos formos žiedlapiais, karūnėlėmis ar vamzdeliais, kiti - tvirtais stiebais ir gražiais lapais - narcizai žavi elegancija ir paprastumu. Pagal žiedo formą narcizai skirstomi į daug grupių, iš kurių dažniausiai pas mus auginami yra vamzdeliniai, plačiavainikiai,, siauravainikiai, pilnaviduriai ir poetiniai narcizai.

Gėlė narcizas labai išpopulerėjo, nes yra kompaktiška ir iš vieno svogūnėlio išauga keletą žiedų. Vazonėliai su narcizais pardavinėjami vasario, kovo ir balandžio mėnėsiais. Vėsioje ir šviesioje vietoje jie žydi gan ilgai. Laistykite kartkartėmis. Kuo gi pranašesnis narcizas už gėlių puokštę? Peržydėjusios gėlės nereikia išmesti. Išimkite svogūną iš vazono ir pasodinkite jį kurioje nors gėlyno ar sodo vietelėje. Šis narcizas puikiai prisitaikęs augti gėlyne, todėl pavasarį vėl ims žydėti.

Narcizų auginimas. Šias svogūnines gėles auginti visai nesunku, o o svogūnėlių nereikia iškasti kiekvienais metais. Šias gėles įpatingai mėgsta gėlininkai, dėl jų paprastos priežiūros. Narcizų poreikiai susyję su kilmės aplinkybėmis: daugelis rūšių kilę iš kalnų rajonų, todėl geras drenažas - būtina augimo sąlyga. Geriausiai narcizai auga saulėtoje vietoje, pūrioje ir derlingoje dirvoje. Sodinami rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais, o pašalus mulčiuojami durpėmis,pavasarį dalis durpių nužeriama į tarplysvius. Jeigu pasirinksite skirtingu laiku žydinčias rūšis - sodriu ir užburiančiu kvapu mėgausitės nuo balandžio pabaigos iki birželio pradžio! Kai kurios rūšys žydi tik keletą dienų, kitos -  iki kelių savaičių.

Narcizai papuoš betkokį gėlyną, alpinariumą, veją, darželį. Puikiai dera su kitomis svogūninėmis gėlėmis - tulpėmis, krokais, hiacintais, žydrėmis.

www.nojus.lt internetiniame puslapyje greitai ir paprastai išsirinksite svogūninių gėlių patrauklia kaina. Taikoma akcija ar išpardavimas - leis ne tik sutapyti, bet ir džaugtis dar didesniu gėlynu.

Nojaus sėklos internetinėje parduotuvėje  www.nojus.lt - platus rudeninių ir pavasarinių svogūninių gėlių asortimentas - rinkitės ir puoškite savo gėlyną nuostabiais žiedais!