Barkodas: 4779018782067  
Kiekis: 10 g  


Apvalieji žirniai ,,Kleine rheinländerin"

Labai  ankstyva, derlinga žemų žirnių veislė (apie 50 cm aukščio). Žirniai subręsta anksti ir beveik vienu metu. Tinka sriuboms, salotoms, konservavimui.

Žirniai auga visose dirvose, išskyrus rūgščias.

Lot. Pisum sativum L.

 

- III-IV, 4 - 6  cm;

- V – VIII;

- 40 - 10 cm;

4779018782067
1970-01-01

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Lot. Pisum sativum L.
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Kovas
Derlius
Derlius VIII mėn
Derlius VII mėn
Derlius VI mėn
Derlius V mėn
Augalo aukštis
41 - 60 cm
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
  • VISKAS, KĄ REIKIA ŽINOTI, APIE ŽIRNIŲ SĖJĄ BEI AUGINIMĄ

    Žirniai – itin naudingi mūsų organizmui: juose gausu vitaminų C, PP, B1, B2, karotino, kalio, magnio, geležies, aminorūgščių. Žirniai kaip ir kitos ankštinės daržovės turi daug baltymų, yra maistingos, todėl rekomenduojamos dietinei mitybai. Taip pat žirnius, ypač ankstyvus ir šviežius, mėgsta vaikai. Todėl tikrai verta žirnius auginti savo darže. Dalinamės patarimais, kaip sėti ir auginti žirnius.

    Kur ir kaip sėti žirnius?

    Žirniai nėra reiklūs gruntui, jie auga beveik bet kokiame dirvožemyje, tačiau rūgščias dirvas rekomenduojama kalkinti. Geriausia žirnius sėti ten, kur prieš tai augo bulvės, kopūstai, pomidorai, moliūgai, o toje pačioje vietoje žirnius auginti galima tik kas ketverius metus. Svarbiausia žirnius sėti saulėtoje vietoje, vengti aukšto gruntinio vandens, nes žirnių šaknys prasiskverbia iki metro gylio ir daugiau.

    Prieš sėją žirnius rekomenduojama paruošti: laikyti drėgname skudurėlyje arba mirkyti vandenyje 12–18 valandų, kas 3–4 valandas pakeičiant vandenį. Žirniai yra ilgadieniai augalai, todėl juos sėti geriausia nuo balandžio pabaigos iki birželio pradžios.

    Padarykite 5–7 cm gylio vagas, tarp jų palikite 50–60 cm atstumą, į vagas įterpkite komposto. Paruoštos vagos gylis turi būti 3–5 cm. Žirnius sėkite maždaug kas 6 cm. Sėklas apiberkite žeme ir šiek tiek prispauskite. Žirnių daigai pasirodo po 10–14 dienų.

    Kaip auginti žirnius?

    Žirnius, ypač pasėtus vėliau, labai mėgsta paukščiai, todėl pasirodžius daigams rekomenduojama ant jų užmesti tinklą, įtempti virves arba vielą – tai puiki apsauga nuo paukščių.

    Žirniams svarbu puri dirva, todėl, kai daigams sueina dvi savaitės, jau galima juos apkaupti ir dirvą supurenti. Taip pat, kai žirniai paauga iki 8–10 cm aukščio, juos reikia patręšti.

    Ne mažiau svarbu žirnius laistyti, tačiau jokiu būdu neperlieti. Laistykite dažnai, bet negausiai. O kai pradeda bręsti vaisiai, laistykite gausiau.

    Kad žirnių krūmai nevirstų ir nepūtų nuo drėgmės pertekliaus, esančio ant dirvos paviršiaus, gerai vėdintųsi ir nestokotų saulės šilumos, pasirūpinkite atramomis ir pririškite krūmus prie jų. Tai darykite dar iki žirnių žydėjimo.

    Galiausiai, nepamirškite, kad nuo stiebų būtina nuskinti peraugusias ir perdžiūvusias, taip pat pažeistas žirnių ankštis, nes jos sulėtina jaunų ankščių augimą ir vystymąsi. Taip pat sunokusį derlių rekomenduojama skabyti kasdien, taip padidės žirnių derlingumas.

    Taigi, paskubėkite sėti žirnius, nes juos mėgsta visi, jie naudingi mūsų organizmui, yra nesunkiai auginami ir plačiai naudojami.

     

  • MĖNULIO ĮTAKA AUGALAMS: KADA SĖTI, PERSODINTI BEI IMTI DERLIŲ

    Kiekvienas sodininkas turi savo taisykles, kuriomis vadovaujasi, ir metodiką, kurią taiko sėjos metu, taip pat pagal tai sprendžia, kada laikas persodinti ir nuimti derlių. Galima remtis orais, dirvožemio šiluma ir drėgme, kitais faktoriais, tačiau specialistai ragina nepamiršti ir Mėnulio įtakos augalams. Mėnulis ir jo fazės didžiulę įtaką daro ne tik žmonėms, bet ir augalams, o specialistai kasmet sudaro sėjos kalendorių pagal mėnulį. Ką svarbu žinoti?

    Mėnulio fazių įtaka augalams

    Jaunaties metu - visas aktyvumas yra sutelktas augalų šaknyse, todėl šiuo metu augalų rekomenduojama nepersodinti, neskiepyti, nepurenti žemės aplink augalus, kad nepažeistumėte jų šaknų. Jaunatis – puikus metas naikinti piktžoles, augalų kenkėjus, pašalinti pažeistas ir nudžiuvusias šakeles, stiebų ir auglių viršūnėles. Nuo jaunaties iki pilnaties augalams reikia daugiau vandens ir maistinių medžiagų.

    Priešpilnio Mėnulio metu aktyvumas kyla nuo šaknų į viršų – stiebų ir lapų link, todėl šiuo metu augalų šaknys yra ne tokios jautrios. Priešpilnio Mėnulio metu persodinti arba apipjaustyti augalai sparčiau leidžia naujus ūglius.

    Pilnatis turi didžiausią įtaką augalams: šiuo metu visas aktyvumas yra sutelktas augalų šakelėse, lapuose ir žieduose. Pilnaties metu nerekomenduojama apipjaustyti vaismedžių ir vaiskrūmių, nugnybti augalų viršūnių ir šoninių ūglių, skiepyti vaismedžių, tačiau tai tinkamas metas retinti augalų daigus, naikinti piktžoles, purenti žemę aplink augalus ir mulčiuoti dirvožemį. Pilnatis taip pat yra tinkamiausias metas sodinti įvairius augalus, nes šiuo metu augalai įgauna daugiausiai gyvybinės energijos. Nuo pilnaties pabaigos iki jaunaties pradžios augalams reikia mažiau vandens ir maistinių medžiagų.

    Delčios metu aktyvumas vėl sutelkiamas augalų šaknyse ir jos yra labiausiai pažeidžiamos. Tačiau tai yra tinkamas metas sėti visų rūšių augalų sėklas, sodinti svogūnėlius, bulves, retinti daigus, naikinti piktžoles, kovoti su kenkėjais, tręšti augalus organinėmis trąšomis, apipjaustyti augalus, šalinti braškių ūsus, skinti gėles ir rinkti derlių.

    Kada negalima nieko sėti?

    Specialistai, besiremiantys Mėnulio kalendoriumi ir Mėnulio fazių įtaka augalams, vieningai sutaria, kad pats rizikingiausias metas sėti ir sodinti bet kokius augalus yra jaunatis ir laikas, kai Mėnulis būna Vandenio, Dvynių, Mergelės, Liūto ženkluose.

    Per pilnatį rekomenduojama sodinti ir sėti augalus, kurie vaisius veda virš dirvožemio, pavyzdžiui, pomidorus, agurkus ir pan., o per dylantį – tuos, kurie vaisius veda dirvožemyje, pavyzdžiui, bulves, morkas ir pan.

    Taigi, jei norite sulaukti gausaus ir kokybiško derliaus, verta nenumoti ranka į visame pasaulyje visų specialistų pripažintą sėjos metodiką – sėją pagal Mėnulį ir jo fazes. Kad būtų lengviau, kasmet yra sudaromas Mėnulio kalendorius, leisiantis planuoti sėją, augalų persodinimo, tręšimo ir derliaus nuėmimo laiką.

    Trys būdai, kaip atskirti Mėnulio fazes – Jaunatį nuo Delčios:

    • Jaunas Mėnulis dažniausia spindi vakare ir leidžiasi paskui Saulę, tuo metu Delčia teka prieš saulėtekį.
    • Per pjautuvo ragelius mintyse nubrėžkite vertikalų brūkšnį. Jei gausis raidė „d“, reiškia Mėnulis dyla, jei „p“ – pilnėja.
    • Mokantiems rusų kalbą, padės ir Delčios panašumas į C raidę, kuri yra pirmoji žodyje „senas“ (cтарый).

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS