Barkodas: 4779030314369  
Kiekis: 0,1 g.  


Valgomieji pomidorai Uragan H

Ankstyva aukštaūgė hibridinė pomidorų veislė. Vaisiai stambūs, mėsingi, labai skanūs. Vaisiaus svoris gali siekti 110-135 g. Tinkama auginti šiltnamiuose bei lauke. Derlius imamas praėjus 50-60 dienų po daigų pasodinimo.

 

4779030314369
2014-02-15

Charakteristikos

Spalva
Raudona
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Kovas
Lotyniškas pavadinimas
Lycopersicon esculentum Mill.
Derlius
Derlius IX mėn
Derlius VIII mėn
Derlius VII mėn
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Auginama šiltnamyje
Saulėta
 • Naujos pomidorų sėklos

  Kultūriniai pomidorai oficialiai žinomi tapo 1554 metais, kai italų botanikas P. Matiolis aprašė juos botaninėje literatūroje. Anais laikais pomidorai buvo priskirti prie vaistingųjų augalų. Manoma, kad jų tėvynė yra Pietų Amerika, Peru bei jos kaimyninių valstybių teritorija. Mažai kas žino, kad laukinės pomidorų rūšys vis dar auga tarp Andų kalnų ir Ramiojo vandenyno. Beje, žodis pomidoras, išvertus iš italų kalbos, reiškia auksinį obuolį.

  Šiuo metu pomidorai yra mėgstami bei žinomi beveik viso pasaulio virtuvėse, o naujų veislių išvesta tiek daug, kad net pasiklysti tarp jų galima. Įvairios veislės skiriasi dydžiu, skoniu, spalva, derlingumu, atsparumu ligoms ir t. t.

  Kai kurios pomidorų veislės žinomos ir vertinamos jau nuo seno, nepaisant to sėklų parduotuvėse kartas nuo karto vis pasirodo naujų pomidorų sėklų. Jas, žinoma, visada smagu išbandyti, kadangi parduotuvėse tokios didelės pomidorų įvairovės nebūna.

  Jeigu ieškote naujų pomidorų sėklų savo šiltnamiui ar daržui, būtinai apmąstykite:

  • Kur auginsite savo pomidorus (lauke, šiltnamyje, ar ant palangės);
  • Kiek erdvės galite skirti jų augimui? Pagal tai rinkitės žemaūges ar aukštaūges veisles. O gal norite išbandyti svyrančius pomidorus?
  • Pomidorus Jūs ruošiatės konservuoti, ar valgyti šviežius? Nemažai veislių yra tinkamos ir tam, ir anam, bet nemažai yra ir tokių, kurios auginamos su konkrečia paskirtimi.
  • Norite labiau tradicinių ar egzotiškesnių pomidorų? Šiuo metu galite jų rasti ne tik raudonų, bet ir geltonų, oranžinių, žalių, margų, juodų. Taip, jie būna ne vien apvalūs. Yra rūšių, kurios užaugina pailgus, kriaušės formos, raukšlėtus vaisius. Skonis taip pat varijuoja nuo saldesnių iki rūgštesnių.

  Rinkdamiesi naujas pomidorų sėklas, pastebėsite, kad ant dalies pakuočių užrašytas, jog tai yra hibridas. Hibridinės veislės sukurtos kryžminant skirtingas savybes turinčius augalus, norint išryškinti tam tikrus požymius (pavyzdžiui atsparumą ligoms). Hibridiniai pomidorai puikiai dera ir yra skanūs, tačiau patiems rinkti jų sėklas neapsimoka, nes iš jų išaugę augalai nepaveldi savo “tėvų” savybių. Tuo tarpu nehibridinių veislių savybės perduodamos iš kartos į kartą.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS