Barkodas: 971078  
Kiekis:

150 g

 

Priemonė dangoms balinti (bordo mišinys)

Priemonė šiltnamių dangoms balinti. Apsaugo šiltnamio vidų nuo žalingo tiesioginio saulės spindulių poveikio esant aukštai temperatūrai, dezinfekuoja šiltnamio kontrukcijas.
Naudojimas
1% tirpalas naudojamas šiltnamio dangų iš stiklo, plastiko baltinimui. Paruoštas tirpalas filtruojamas ir, purkštuvo pagalba, tolygiai išpurškiamas  ant šaligatvio dangų vidinio paviršiaus.
3% tirpalu, teptuko pagalba, rekomenduojama nutepti šiltnamio kontrukcijas. Jis apsaugos jas nuo pelėsio.
Tirpalo paruošimas

1 % (6 litrų) tirpalas:
 60 g vario sulfato ištirpinti 0,5 l šilto vandens. įpilti vandens iki 5 litrų. Kitame inde 90 g kalkių užgesinti 1 l vandens. Į paruoštą kalkių skiedinį, plona srovele ir maišant, supilti vario sulfato tirpalą.

3% (2 litrų) tirpalas: 60 g vario sulfato ištirpinti 0,5 šilto vandens. Kitame inde 90 g kalkių užgesinti 1 l vandens. Į paruoštą kalkių skiedinį supilti vario sulfato tirpalą.

Dirbant dėvėti apsauginius drabužius, pirštines, respiratorių, akinius.

Laikyti sausoje vietoje, atskirai nuo maisto produktų ir pašarų. Saugoti nuo vaikų!

4771467281078
2013-07-31
 • Ką kovo mėnesį būtina nuveikti darže?

  Kiekvienais metais kovo klimatas šiek tiek skiriasi. Kartais saulė labiau lepina, o neretai ir šaltukas spaudžia, ar net sniegas padengia žemę. Nuo lauko temperatūros priklausys, kokius darbus darže galėsite atlikti.

  Pagrindiniai darbai, kuriuos reikėtų atlikti kovo mėnesį

  Kad ir koks vyrautų klimatas, dalis kasmetinių pirmo pavasario mėnesio darbų nekinta. Tad juos pirmiausia ir aptarkime.

  Šiltnamio tvarkymas

  Jeigu rudenį kruopščiai nesurinkote augalų liekanų, dabar pats laikas tai padaryti. Išplaukite vidines šiltnamio konstrukcijas ir vidinius paviršius. Galite dezinfekuoti specialiomis cheminėmis ar biologinėmis priemonėmis, taip užkirsite kelią augalų ligų plitimui. Jeigu šiltnamio neturite, bet planuojate įsigyti, tuomet pats laikas tai padaryti.

  Žemės arimas ir kasimas

  Kuomet dirvožemyje nebeliks pašalo, susikaskite šiltnamyje lysves ir patręškite kompostu. Kuomet dienomis įsivyraus teigiama temperatūra, galėsite nešildomame šiltnamyje jau sėti salotas, žalumynus ir ridikėlius. Jei norite, kad greičiau sudygtų, apdenkite plėvele. Jeigu Jūsų daržas nemažas, galite suarti vagas, tuomet nereikės tiek daug kasti. Pakaks tik suformuoti norimas lysves.

  Medžių genėjimas ir balinimas

  Specialistai tikina, kad ankstyvas pavasaris geriausias laikas genėti medžius. Tai skatina vaismedžių augimą, atėjus laikui, susiformuoja didesni ir sveikesni vaisiai. Be to, medžiai rečiau serga ir kenkėjai taip intensyviai nepuola. Tačiau jaunų vaismedžių genėti beveik nereikia, galite tik pašalinti nereikalingus ūglius. Vasario pabaigoje, kovo pradžioje nubalinkite vaismedžių kamienus (pagrindinis balinimas atliekamas rudenį).

  Kovo mėnuo skirtas ne tik minėtiems lauko darbams bei aplinkos tvarkymui, bet ir daiginimui šiltose patalpose. Pats laikas į indelius ar specialias daigyklas sėti paprikas, pomidorus ir ankstyvąsias gėles. Antroje kovo pusėje daiginkite įvairių veislių kopūstus, taip pat salierus, porus ir kt. Peržiūrėkite įsigytų sėklų pakuotes ir pagal nurodytą sėjos laiką imkitės darbų.

  Kovo viduryje sėkite:

  • sėkite porus. Porus auginkite be pikavimo sėjant sėklą į dėžutes;
  • Pagerinkite šiltnamio gruntą kompostine žeme. Į paruoštą nešildomą šiltnamį galite pasėti žalumyninių daržovių (svogūnų laiškams, gražgarsčių, salotų, špinatų, ridikėlių, krapų, ankstyvųjų kalafiorų). Pridenkite jas specialia orą ir drėgmę praleidžiančia danga;

  Kovo mėnesio kiti darbai

  • Kovo mėnesį pradėkite daiginti bulves, taip paankstinsite jų derėjimą. Daiginimo laikotarpis turėtų būti 30–45 dienos iki sodinimo; 
  • patikrinkite ar per žiemą nenukentėjo gėlės, augalai. Augalus atidenkite palaipsniui. Pašalinkite ligotus augalus, nukirpkite negyvas šakas; 

PANAŠIOS PREKĖS