Blondy H
Kreminės geltonos

    Lapai ir koteliai šviesiai žalios spalvos su antocianiniu pigmentu.
    Paprikos gerai mezga ir žemoja, ir aukštoje temperatūroje.
    Vaisiai cilindro formos, vidutinio dydžio (9x10,5 cm), jų svoris apie 140-150 g.
    Paprikų spalva šviesiai kreminė, nokimo metu keičiasi į geltoną, o vėliau į apelsinų spalvą.
    Didžiausias šio hibrido pranašumas yra tas, kad augalas mezga ir sunkiose augimo sąlygose.
    Šį paprikų hibridą siūlome auginti polietileniniuose tuneliuose.
    Hibridas atsparus bulvių Y virusui (PVYO).
    Sėjos norma: 1 aras - 230 sėklų.

10002588
 • Paprikų sėja

  Paprikos kasmet vis aktyviau užkariauja dažno lietuvio virtuvę. Ryškiaspalvės gražuolės šmėžuoja ne tik soduose, šiltnamiuose, bet ir aktyviai auginamos ant palangių. Šių daržovių yra įvairių rūšių ir spalvų. Vienos populiariausių - aitriosios paprikos. Jei mėgstate aštresnį maistą, galite jas auginti tiesiog virtuvėje, ant palangės.

  Paprikų sėjimo ypatumai

  Paprikos dygsta gana ilgai, augalas pilnai susiformuoja tik po maždaug dviejų mėnesių (60 -80 dienų). Jeigu planuojate paprikas auginti šildomame šiltnamyje, vertėtų sėti į durpinius ar plastikinius indelius jau sausio – vasario mėnesiais. Pikiuoti nerekomenduojama, todėl sėkite po vieną sėklytę į specialų daiginimui skirtą durpių substratą, maždaug į 0,5 – 1,5 cm gylio duobeles. Paskui jas švelniai užberkite substratu. Kad substratas neišdžiūtų, reikia uždengti plėvele ir laikyti 22 – 27 laipsnių šilumoje. Plėvelę retkarčiais nuimti ir leisti išsivėdinti, kad nepradėtų pūti. Po maždaug 6 – 8 dienų, pasirodžius pirmiesiems daigeliams, šilumą sumažinti iki 18 -20 laipsnių, antraip augalas ištįs ir tinkamai nesusiformuos šaknys.

  Paprikų sodinimas

  Į nuolatinę vietą rekomenduotina sodinti, kai daigai būna 30-35 cm aukščio ir turi 15-18 lapų.
  Prieš išsodinant daigus į lauką, reikėtų juos užgrūdinti - išnešant kuriam laikui į lauką.
  Paprikos į lauką sodinamos, kai vidutinė paros temperatūra pasiekia 13-15 laipsnių - daugmaž gegužės pabaigoje, birželio pradžioje, ne giliau pirmųjų tikrųjų lapų.

  Ruošiant dirvą, nenaudokite šviežio mėšlo - paprikoms labiau patinka kompostas.
  Jei dirva priemolio, ją reikėtų pagerinti: į 1 kvadratinį metrą įterpiant kibirą perpuvusių pjuvenų, kibirą perpuvusio mėšlo arba komposto, du kibirus durpių.
  Sunkesnei molio dirvai papildomai įterpti kibirą stambiagrūdžio smėlio ir kibirą pjuvenų. Papildomai į tą patį plotą įterpiama stiklinė medžio pjuvenų, 20 g (šaukštas) superfosfato, kalio sulfato, karbamido.

  Vieta turėtų būti saulėta, apsaugota nuo vėjo. Dalį dienos - gali būti nedidelis pavėsis. Pirmomis savaitėmis, paprikas uždengti plėvele - ypač jei jos nebuvo grūdintos.

 • Kada sėjamos paprikos?

   Paprikos – jau senokai užkariavusios dažno lietuvio daržą ir virtuvę. Be to, jos vertinamos ne tik dėl svaigaus aromato, bet ir dėl naudingųjų savybių. Paprikose gausu C, B1, B2, B6, D ir kitų vitaminų, angliavandenių, baltymų bei kitų mūsų organizmui svarbių medžiagų.

  Vis tik, tai pietų kraštų augalas, todėl mūsų klimatas nėra paprikoms maloniausias, todėl reikėtų nepavėluoti sėti bei daiginti.

  Paprikos daigas, tinkamas sodinimui, pilnai susiformuoja tik po dviejų mėnesių (60 – 80 dienų). Planuojant paprikų auginimą, vertėtų šiuos duomenis prisiminti.

  Kada palankiausia sėti paprikas ?

  Tinkamiausias laikotarpis paprikų sėjai – vasario ir kovo mėnesiai. Tiek laiko įprastai pakanka, kad paprikos spėtų parausti ir būtų tinkamos skynimui bei maistui.

  Ketindami sėti, pirmiausia pasidomėkite esama mėnulio faze bei rekomenduojamomis paprikų sėjai dienomis. Gausiausio derliaus sulaukiama sėjant per pirmą mėnulio ketvirtį ir veikiant Svarstyklių, Skorpiono, Šaulio bei Avino ženklams. Žinoma, tinkamiausiai parinkta sėjos data – tik viena iš kokybiško derliaus sąlygų.

  Nerekomenduojame paprikų sėti tiesiai į žemę net ir atšilus orams, nes balandžio bei gegužės mėnesiais vis dar pasitaiko šalnų.

  Atsižvelgę į mėnulio kalendoriaus rekomendacijas, kurias rasite internete ar specialiuose, sodininkams skirtuose leidiniuose, paruoškite lovelius bei paprikų daiginimui tinkamą žemę. Sėkite į, maždaug, 1 cm gylio duobeles, išlaikydami atstumus tarp sėklų, nes paprikos nemėgsta pikiavimo. Pasėję, uždenkite skaidria plėvele ir laikykite maždaug 22 – 25 laipsnių šilumoje.

  Sudygus sėkloms, plėvelę nuimkite ir laikykite vėsesnėje (~ +20 laipsnių) vietoje. Jeigu saulės bus mažai, o šilumos daug, daigai išstyps ir bus nepatvarūs.

  Apie 30 – 35 cm aukščio bei turintis ne mažiau kaip 15 lapelių daigas jau yra tinkamas „iškeldinimui“ į nuolatinę augimo vietą. Tinkamiausias laikotarpis šiai procedūrai – gegužės pabaiga ir birželio pradžia.

   

 • DAIGŲ PERSODINIMAS: KADA TINKAMIAUSIAS LAIKAS?

   

  Kaip ir kada persodinti pomidorų, agurkų, paprikų, baklažanų bei cukinijų daigus? Tokie klausimai dažnai iškyla daugeliui sodininkų. Dažniausiai kitoje sėklų pakuotės pusėje yra nurodomas sėjos ir persodinimo laikas, tačiau kartais daigus perkame jau šiek tiek paūgėjusius ar daiginame iš praeitų metų derliaus sėklų.

  Įprastai daiginti namuose, specialiuose indeliuose ar daigyklose, galima pradėti jau kovo – balandžio mėnesiais. Lauke sėti arba persodinti daigus patariama pasibaigus šalnoms – gegužės pabaigoje, birželio pradžioje.

  Agurkų sėklas rekomenduojama prieš daiginimą palaikyti šiltoje vietoje, pavyzdžiui ant radiatoriaus, paskui, keletą dienų prieš, pamirkyti vandenyje arba palaikyti drėgname skudurėlyje. Daigelius persodinti galima šiems išleidus 3 – 5 lapelius, jei perauginsite – sunkiai pridigs ar net sunyks. Agurkams persodinimas nepatinka, todėl išimkite su kuo didesniu žemių kiekiu ir sodinkite į gerai patręštą bei purią žemę. Arba sėkite jau numatytoje vietoje. Agurkams tinka šiltnamio ir lauko sąlygos, tik laistyti visur derėtų šiltesniu vandeniu.

  Daigai

  Pomidorus galima sėti į daigyklas, o sulaukus pirmų daigelių, persodinti į erdvesnius indelius po vieną, atidžiai stebit, kad nenulūžtų. Ilgąją šaknelę galima nugnybti, kad geriau šakotųsi į šonus. Po 50 – 55 dienų daigus jau galima sodinti šiltnamyje arba lauke. Žemę reikėtų gerai patręšti su trąšomis, kuriose yra fosforo. Tai gali būti žuvų miltai ar specialios trąšos.

  Paprikas geriau sėti po vieną sėklą į indelį, užpildytą durpių substratu, 0,5 – 1,5 cm gylyje. Tiek pomidorams, tiek paprikoms dygstant reikalinga 20 -25 laipsnių šiluma. Paprikų daiginimui skiriama kur kas daugiau laiko iki 70-80 dienų, kuomet jau turi du – tris pumpurus ir 13 – 14 lapelių bei yra 20 – 30 cm aukščio. Tuomet jau galima sodinti lauke arba šiltnamyje. Nepamirškite gausiai laistyti.

  Baklažanų sėklas prieš sodinimą į žemę – palaikykite ant drėgno, šilto popieriaus porą trejetą dienų. Baklažanams kenkia retinimas, todėl geriau daiginkite vazonėliuose arba palikite kelių centimetrų tarpus tarp sėklų. Baklažanų daigų lapai turėtų nesiliesti. Persodinti į šiltnamį po 50 – 55 dienų, maždaug gegužės viduryje. Žemė turėtų būti humusinga, tinkamai patręšta ir turinti daug maisto medžiagų.

  Cukinijas galima sėti tiesiai į drėgną, bet nepermirkusią dirvą, maždaug 3 – 4 centimetrų gylyje, gegužės – birželio mėnesiais, po šalnų. Tarp sėklų išlaikykite 70x70 cm tarpus. Nederėtų sodinti 3 – 4 metus iš eilės toje pačioje vietoje. Cukinijos nereiklios dirvožemiui, tačiau geriau auga orui ir vandeniui pralaidžioje žemėje, kurioje neužsistovi vanduo, o paviršius lengvai ir greitai įšyla. Vėliau, daigams paūgėjus, rekomenduojama mulčiuoti žemę aplink juos, kad šaknų danga siektų apie 7 cm.

   

PANAŠIOS PREKĖS