Paprikų  sėklų daiginimas namuose

Ryškiaspalvės, aromatingosios paprikos abejingų nepalieka. Jeigu dievinate paprikų skonį ir aromatą, tuomet tikrai verta jas auginti tiek balkone, tiek šiltnamyje. Dauguma paprikų mėgsta šilumą, todėl atvirame lauke auginti galima vos keletą rūšių.

Paprikų yra įvairių veislių ir spalvų, vienos iš jų labai ankstyvos, kitos ne tokios ankstyvos, trečios vidutinio ankstyvumo bei vėlyvumo. Jei norėsite konservuoti, geriau rinkitės vėlyvesnes veisles, o kasdieniniam vartojimui tiks visos ankstyvosios veislės. Be to, pastarųjų veislių paprikas tinka auginti nešildomuose šiltnamiuose.

 

Kada ir kaip daiginti paprikų sėklas

Jeigu pirkote jau paruoštas sėklas, jų beicuoti nereikia. Jei auginsite iš savų, pirmiausia suberkite į druskos tirpalą (100 ml vandens ir porą gramų druskos), po ~ 10 minučių iškilusias į paviršių išmeskite. Kurios sėklos liks, jas nuplaukite švariu vandeniu, nusausinkite ir dezinfekuokite 2 procentų kalio permanganato tirpale. Po 20 minučių išgriebkite ir vėl nusausinkite.

Jei norite, kad sėklos greičiau sudygtų, galite jas mirkyti ištirpinto ledo ar sniego vandenyje. Galite mirkyti maždaug parą, kas 3-4 valandas keisdami vandenį.

Jeigu planuojate auginti šildomame šiltnamyje, tuomet sėti reikėtų jau sausio – vasario mėnesiais, o jei nešildomame – nuo vasario vidurio ir kovą.

Paprikos ilgai dygsta, apie 12 – 15 dienų (tinkama temperatūra 22 - 25°C), o keliauti į nuolatinę augimo vietą būna pasirengusios tik po 60 – 80 dienų. Taigi, augimo procesas tikrai gana ilgas ir reikėtų tai įvertinti.

Paprikos nemėgsta, kuomet judinamos šaknys, todėl jų geriau nepikiuoti. Šių daržovių sėjai rinkitės atskirtus indelius, pavyzdžiui, durpines daigyklas, tuomet su jomis tiesiai galėsite sodinti į žemę. Jei daiginsite plastikiniuose indeliuose, labai atsargiai išimkite su visomis žemėmis ir sodinkite į paruoštą duobelę.

Sodinimui pasirengęs daigas būna tvirtas, 20 – 30 cm aukščio, turi ne mažiau kaip 8 lapus ir bent porą žiedpumpurių.