Barkodas: 4779030312747  
 
Kiekis: 10 s.

Darželinė petunija Lo Rider White

Gėlės plotis  20 - 30 cm.Pakanti karščiui. Tinka lysvėms, bordiūrams, balkonų ir palangių dėžutėms apsodinti ir auginti vazonuose.  Gerai auga saulėtoje vietoje, sunkioje dirvoje. Sudygsta per 10 - 16 dienų.

Deluxe garden – aukščiausios kokybės gėlių sėklos. Šiom sėklom būdingos sąvybės:

 • paskatintas sėklų daigumas,
 • granuliuotos sėklos,
 • apdorotos sėklos.

petunija, petunijos, petunijų sėklos, darželinė petunija, darželinių petunijų, darželinės petunijos sėklos

Dėmesio! Petunijų, torenijų sėklos yra apdorotos trąšomis (apvalkalu), jas suspaudus jos pavirsta į „miltus“. Pati petunijų, torenijų sėkla labai mažytė (vos juodas taškiukas), gali nesimatyti aiškiai, tad visą pakelio turinį reikia suberti į dirvą. Suspaudus sėklas - jų daigumas nesumažėja.

4772032008052
2013-02-11

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Petunia x hybrida
Spalva
Balta
Sodinimo mėnesiai
Kovas
Vasaris
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Gegužė
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Augalo aukštis
11 - 20 cm
21 - 40 cm
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama ant palangės
Auginama lauke
Auginama namuose
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • Vienmečių gėlių auginimas ir priežiūra: ką reikia žinoti apie surfinijas ir petunijas

  Surfinijos ir petunijos — tai vienmečiai, dekoratyviniai augalai. Abi gėlių rūšys pasižymi įstabaus grožio žiedais, kurie būna įvairiausių spalvų: nuo akinamai baltų iki ryškiai rožinių ir raudonų. Dėl savo grožio ir puošnumo surfinijos ir petunijos puošia daugelio namų kiemus, balkonus ir terasas. Surfinijos ir petunijos gausiausiai žydi nuo gegužės mėnesio iki spalio vidurio.

  Trumpa gėlių charakteristika

  Petunija nuo surfinijos skiriasi gana nežymiai. Surfinija yra svyrantis augalas. Tuo tarpu, petunijos pasižymi dideliais žiedais, sukrautais ant kero arba išsišakojusių stiebų. Lietuvoje labai mėgstamos smulkiažiedės, stambiažiedės, miniatiūrinės, svyrančios ir garbanotosios petunijos. Petunijų žiedai minkšti, jautrūs stipriam lietui ar vėjui. Surfinijos, priešingai savo kompanionėms, yra atsparesnės oro sąlygoms. Tai yra dėl jų ilgų, tvirtų stiebų, kurie gali išaugti net iki 2 metrų ilgio. Tiek petunijos, tiek surfinijos mėgsta saulėtą, šviesią vietą. Augdamos pavėsyje yra ne tokios dekoratyvios, mažiau žydi.

  Kur sodinti ir kaip prižiūrėti

  Dėl galingos šaknų sistemos surfinijos sodinamos į gilius vazonus arba medinius lovelius. Tiek surfinijos, tiek petunijos sėjamos iš sėklų, sausio-vasario mėnesiais. Balandžio mėnesį, jau paūgėjusius daigus galima pradėti pratinti ir prie lauko sąlygų. Abi gėlių rūšys mėgsta derlingą dirvą. Šios gėlės geriausiai auga velėnos, lapų ir žemės mišinio, durpių bei stambaus upės smėlio mišinyje santykiu — 2:2:1:1. Gėles būtina tręšti! Dėl gausaus ir intensyvaus žydėjimo surfinijos ir petunijos mėgsta trąšas, todėl bent kartą per savaitę reikėtų patręšti augalus specialiomis trąšomis žydintiems augalams.

  Gėlėms reikalingas gausus laistymas. Petunijos bei surfinijos turi galingą šaknų sistemą, todėl būtina tinkamai aprūpinti jas vandeniu. Šioms gėlėms labiausiai tinka minkštas ir drungnas vanduo. Surfinijas ir petunijas reikia laistyti gausiai, geriausia laistyti rytais ir vakarais, kai saulė dar nepakilusi arba jau nusileidusi.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS