Kiekis: 10 kg

Vejos sėklų mišinys, išsiskiriantis lėtu augimu, todėl veja nereikalauja dažno pjovimo. Sudėtyje esančios smulkialapės žolės, suformuoja tankų ir žemą kilimą.
Tinka sėti saulėtose vietose bei pavėsyje, vaikų žaidimo aikštelėse, atsėti dažnai mindomose vietose. Sėjos norma 2,5-3 kg/arui.

Sudėtis:
45% Raudonieji kuokštiniai eraičinai Festuca rubra commutata L. JOANNA
45% Raudonieji eraičinai Festuca rubra trichophylla L. CATHRINE
10% Pievinės miglės Poa pratensis L. LIMOUSINE

veja, vejos sėklos, vejos sėkla, vejų sėklos, sėklos vejai, vejoms, žolių sėklos, žolės sėkla, dekoratyvinė veja, dekoratyvinė žolė

4772032007758
 • 5 svarbiausi dalykai prižiūrint veją

  Prižiūrėta veja – tarsi žalias kilimas, kuriuo galime didžiuotis ir kasmet puoselėti. Nors žolė auga pati, tačiau be žmogaus dėmesio veja dažniausiai atrodo neestetiškai. Kaip prižiūrėti, kad ji būtų kiemo puošmena?

  Prieš aptardami priežiūros būdus, pirmiausia pakalbėkime apie svarbiausią dalyką – vejos paruošimą. Juk paprastą, gamtos suformuotą pievą galima taisyklingai pjauti, laistyti, tačiau ji vis tiek bus nelygi, kauburiuota, todėl būtina žinoti svarbiausius vejos  puoselėjimo niuansus ir juos pritaikyti savo kieme.

   Jei dar tik planuojate sodinti naują veją, ar atnaujinti seną veją, kokybiškas vejos sėklas galite įsigyti čia.

   

  Svarbiausi gražios dekoratyvinės vejos puoselėjimo patarimai

  1. vejos dirvą ruošti rudenį arba pavasarį;
  2. viršutinį sluoksnį nuimti arba suarti. Taip pat rekomenduojama kultivuoti;
  3. išnaikinti piktžoles ir nepalikti jų šaknų;
  4. išrinkti akmenis bei šiukšles;
  5. išlyginti dirvos paviršių ir pagerinti jo struktūrą. Galite naudoti specialias trąšas arba organines medžiagas (durpes, kompostą);
  6. išsirinkti tinkamas vejai sėklas. Atsižvelkite į pievelės paskirtį ir apgalvokite ar ant jos bėgiosite, žaisite su šeima, o gal ja vaikščiosite tik pjaudami žolę;
  7. ir, žinoma, tvarkingai pasėti, kad tolygiai sudygtų.

  Kokybiškai parengtai vejai reikės dėmesio ir atidžios priežiūros.

   

  Kaip tinkamai puoselėti vejos grožį?

  Galima išskirti penkis esminius priežiūros žingsnius, padedančius išsaugoti vejos išvaizdą.
  Vejos pjovimas

  Pirmas – taisyklingas vejos pjovimas. Labai svarbu tinkamai pasirūpinti naujai suformuota veja, todėl pirmą pjovimą planuokite, kai sulauksite ~ 10 cm aukščio, bet ne daugiau. Šiai procedūrai reikėtų rinktis saulėtą dieną, kuomet žemė bus apysausė ir ratai bei kojos neklimps į dirvą.

  Vejapjovė turi būti tinkamai paruošta: aštrūs peiliai, nustatytas tinkamas jų aukštis ir uždėtas surinkimo krepšys.

  Reikėtų pjauti trečdalį žolės aukščio, tačiau turėtų likti ne mažiau kaip 2-3 cm. Pasak specialistų, rekomenduojamas pjovimo aukštis ~ 5 cm. „Pasikinkyti“ vejapjovę reikėtų sulaukus jau 7 cm aukščio.

  Jeigu norite vejos, panašios į kilimą, apsišarvuokite kantrybe, nes teks dažnai pjauti. Taip pamažu keisis žolės krūmelių struktūra: pradės daugėti lapelių, stiebelių ir krūmelių. Tačiau silpnės šaknys ir taps ne itin atsparios sausroms.

  Taigi, pereiname prie kito žingsnio.

  Antras svarbus dalykas – vejos laistymas. Kiek kartų laistyti priklausys nuo oro sąlygų. Jei dažnai lyja ir žemė drėgna, laistyti nebūtina. Jeigu sausa, tuomet ši „gaivinimo“ procedūra rekomenduojama bent kartą per savaitę.

  Jei orai saulėti ir sausi, pirmąją dygstančią žolę patariama laistyti kasdien, kol sutvirtės stiebeliai. Vėliau stebėkite augimo procesą ir tinkamai reaguokite.

  Ypatingai kaitriomis dienomis ar net užklupus sausrai, veją reikėtų laistyti dažniau nei kartą per savaitę, nepriklausomai nuo jos amžiaus. Dėl drėgmės trūkumo, trumpai nupjauti stiebeliai gali pradėti gelsti ir vysti.

  Laistymo procesą itin palengvina specialios sistemos, jos tinkamai paskirsto vandenį ir nereikia rūpintis patiems.

  Vejos tręšimas

  Trečias svarbus priežiūros elementas – žemės maistingumo puoselėjimas. Jeigu pritrūks reikiamų medžiagų, veja pradės nykti. Taigi, ją reikia tręšti (YaraMila puikiai tiks vejos tręšimui)

  Rekomenduojama tręšti maždaug kas keturias ar penkias savaites. Jei nežinote kuo tręšti, tiesiog rinkitės specialias, vejai skirtas trąšas. Dažniausiai sėkmingam augimo procesui užtikrinti reikia kalio, azoto ir fosforo. Patogiausias tręšimo būdas – specialus barstytuvas. Jo dėka trąšos tolygiai pasiskirstys.

  Ketvirtas žingsnis – aeravimas. Kas tai yra? Trumpai tariant – dirvos ir vejos vėdinimas. Aeratorius vertikaliai įpjauna dirvą ir palieka duobutes, pro kurias žemė aprūpinama deguonimi ir vanduo lengviau patenka į žemę. Taip šaknys sugeria daugiau drėgmės ir aprūpinamos maistingomis medžiagomis.

  Aeravimą reikėtų atlikti porą kartų per metus.

  Penktas – atnaujinimas. Kartais taip nutinka, kad išsipeša arba išnyksta dalis žolės. Tokiais atvejais pašalinkite pageltusią žolę ir pasėkite naują. Taip pat neleiskite daugintis įvairioms piktžolėms ir nepageidaujamiems kitų kultūrų augalams.

 • Kaip išsirinkti tinkamiausią vejos žolių mišinį?

  Tam, kad aplink namus augantis žaliasis kilimas kasdien džiugintų Jūsų akis, visų pirma reikia jį pasėti. Tvarkinga, vešli, sodrios spalvos veja gali atstoti gėlynus ir sukurti aplinkoje ypatingai atpalaiduojančią nuotaiką.

  Vejos paskirtis

  Ar žinojote, kad vejos paskirtis gali būti įvairi? Tai ne tik žalia pievutė, ant kurios smagu pasivaikščioti basomis kojomis ar surengti pikniką. Prieš pirkdami sėklų mišinį vejai, būtinai apgalvokite:

  1. Jūsų veja tik dekoratyvinė? Ar ant jos bus dažnai vaikštoma? Gal net žaidžiami kokie aktyvūs lauko žaidimai?
  2. kokioje vietoje augs Jūsų veja: šalia namų, sodybos, parke, žaidimų aikštelėje, mieste šalia visuomeninio pastato?
  3. koks bus jos plotas?
  4. tai bus atvira vieta, ar pridengta pastatų, medžių pavėsiu?

  Vejai skirtą sėklų mišinį paprastai sudaro kelių rūšių (dažniausiai 3-5) sėklos. Jei Jūsų pievutė tik dekoratyvinė, iš mišinio užaugs estetiškai atrodantis, tankus, vienodo aukščio kilimas, visai netinkamas dažnam kontaktui su žmonių kojomis. Kaimo sodyboms, vaikų žaidimų aikštelėms ar sode tarp medžių esančioms pievutėms galima drąsiai rinktis universalius sėklų mišinius.

  Poilsio ir pramogų parkams jau reikės mindžiojimui atsparesnio kilimo. Stadionuose, sporto aikštelėse, aktyvaus poilsio ar automobilių stovėjimo vietose sėjamos mindžiojimui atsparios sportinio tipo vejos. Pakelėse, šlaituose ir apsauginėse zonose tinkami greitai dygstantys sėklų mišiniai, iš kurių išauga druskų ir kitokių cheminių medžiagų poveikiui atsparios, tvirtą velėną formuojančios pievutės.

  Pagal savo paskirtį vejos gali būti skirstomos:

  1. rekreacinė - ant tokių pievelių galima poilsiauti, gulėti, degintis, vaikščioti;
  2. dekoratyvinė - tokia veja atrodo labai estetiškai, turi sodrią žalią spalvą, tačiau reikalauja dažno pjovimo ir daugiau priežiūros. Ji nėra skirta pasivaikščiojimams, ja reikia tiesiog grožėtis;
  3. sportinė - tai mindžiojimui ir kitokioms apkrovoms atspari, greitai auganti ir tvirtą šaknyną turinti pievutė;
  4. ekologinė - parkuose ir sodybose dažnai sėjamos vejos, kurių paskirtis išlaikyti didesnę augalų įvairovę;
  5. inžinerinė - tai sėklų mišiniai, skirti, pavyzdžiui, šlaitų sutvirtinimui.

  Kiek saulės šviesos gaus Jūsų veja?

  Sudarant vejų mišinius, sėklos derinamos tokios, kurių poreikiai šviesai, drėgmei ir dirvožemiui būtų labai panašūs. Būtinai išstudijuokite ant vejai skirto mišinio pateiktą aprašymą, kad suprastumėte, jis skirtas saulėkaitai ar pavėsiui. Netinkamai parinktos sėklos tikrai nesukurs jums išsvajoto, akis ir širdis džiuginančio žaliojo kilimo.

  Kokio dydžio pievutė Jums iš tiesų reikalinga?

  Didžiuliai, sodriai žali plotai aplink namus ar sodybas tikrai atrodo labai gražiai, tačiau svarbu įvertinti, jog tokio grožio palaikymui prireiks nemažai Jūsų laiko ir finansinių investicijų. Veją teks dažnai pjauti ir tręšti. Būtinai pagalvokite: gal užteks ir mažesnės pievutės? Taip pat svarbu, kad didesniems plotams rinktumėtės kuo paprastesnės priežiūros reikalaujančias žoles. Rinkitės sėklų mišinius, skirtus atviroms vietoms, parkams ir sodams. Juos nupjauti užteks 2 ar 3 kartus per mėnesį. Vejų būna taip pat ir žydinčių.

  Kuo didesnis vejos plotas, tuo didesnė tikimybė, kad dirvožemis tame plote bus labai įvairus. Dėl šios priežasties verta rinktis mišinius, kuriuose daugiau sėklų rūšių, o ant pakuotės pažymėta, kad jie skirti visų tipų dirvoms.

  Jūsų pievutės reljefas taip pat svarbus

  Suprantama, pievutė nebūtinai privalo atrodyti lygi kaip blynas. Jei norite žaluma padengti kalveles ar jų šlaitus, rinkitės specialiai tam skirtus sėklų mišinius. Į juos patenka augalai, atsparūs nepalankioms sąlygoms, oro taršai, formuojantys tankesnę velėną. Tokių vejų dažniausiai beveik nereikia tręšti, o jų grožį užtikrina dažnas pjovimas.

  Pagalvokite, kiek laiko norite paskirti savo vejos priežiūrai

  Iš skirtingų vejos žolių mišinių ne tik užauga skirtingai atrodančios pievutės. Kai kurios jų bus visai nelepios, nereikalaujančios ypatingos priežiūros, o kitoms teks skirti daugiau dėmesio. Taigi, pagalvokite, norite tos prestižinės, įspūdingai atrodančios, aplink kurią teks dažnai tupinėti, ar verčiau paprastesnė, lengviau prižiūrima.

  Vejoms tinkamos žolės

  Dažniausiai sėklų mišiniuose sutiksime pievines migles, eraičinus, daugiametes svidres (įvairius šių augalų porūšius ir veisles). Skirtingi augalai renkami todėl, kad jei viena rūšis vejoje nunyktų dėl netinkamų sąlygų, kita galėtų užimti jos vietą. Taip pat skirtingai augančios žolės (vienos driekiasi į plotį naujomis atžalomis, o kitos spiečiasi į tvirtus kuokštelius) gali suformuoti tvirtesnę velėną.

  Pievinės miglės dygsta lėtai, todėl joms netinka nuo piktžolių neišvalyta dirva. Šie augalai sukuria dekoratyvų, druskoms, žemam pjovimui ir mindžiojimui atsparų kilimėlį. Eraičinai pakenčia sausras, yra tinkami saulės kepinamoms, nederlingoms vietoms. Nėra labai dekoratyvūs, tačiau labai puikiai žiemoja mūsų klimato sąlygomis. Daugiametės svidrės sužaliuoja labai greitai. Deja, jos nėra atsparios šalčiams, todėl mišiniuose šių žolių sėklų gali būti tik apie 20-30 procentų.

  Be šių paminėtų augalų, mišiniuose, atsižvelgiant į jų paskirtį, dar gali būti saulučių, dobilų ir kitokių žaliųjų priedų.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS