Kiekis 1g

Galima auginti vazone!

Šios veislės agurkai idealiai tinka mažoms erdvėms ir vazonams. Vaisiai yra pailgos formos, gražios ryškiai žalios spalvos, saldaus skonio, puikiai tinka salotoms ir marinavimui. Auga kaip krūmas, kurio aukštis 50-60 cm. Vaisiai yra 8–12 cm ilgio. Vaisius lengva skinti.

agurkas, agurkų sėklos, agurkai, agurkams, agurkai, agurkų sėklos, agurko sėkla, agurkai daigams

4772032008113
  • MĖNULIO ĮTAKA AUGALAMS: KADA SĖTI, PERSODINTI BEI IMTI DERLIŲ

    Kiekvienas sodininkas turi savo taisykles, kuriomis vadovaujasi, ir metodiką, kurią taiko sėjos metu, taip pat pagal tai sprendžia, kada laikas persodinti ir nuimti derlių. Galima remtis orais, dirvožemio šiluma ir drėgme, kitais faktoriais, tačiau specialistai ragina nepamiršti ir Mėnulio įtakos augalams. Mėnulis ir jo fazės didžiulę įtaką daro ne tik žmonėms, bet ir augalams, o specialistai kasmet sudaro sėjos kalendorių pagal mėnulį. Ką svarbu žinoti?

    Mėnulio fazių įtaka augalams

    Jaunaties metu - visas aktyvumas yra sutelktas augalų šaknyse, todėl šiuo metu augalų rekomenduojama nepersodinti, neskiepyti, nepurenti žemės aplink augalus, kad nepažeistumėte jų šaknų. Jaunatis – puikus metas naikinti piktžoles, augalų kenkėjus, pašalinti pažeistas ir nudžiuvusias šakeles, stiebų ir auglių viršūnėles. Nuo jaunaties iki pilnaties augalams reikia daugiau vandens ir maistinių medžiagų.

    Priešpilnio Mėnulio metu aktyvumas kyla nuo šaknų į viršų – stiebų ir lapų link, todėl šiuo metu augalų šaknys yra ne tokios jautrios. Priešpilnio Mėnulio metu persodinti arba apipjaustyti augalai sparčiau leidžia naujus ūglius.

    Pilnatis turi didžiausią įtaką augalams: šiuo metu visas aktyvumas yra sutelktas augalų šakelėse, lapuose ir žieduose. Pilnaties metu nerekomenduojama apipjaustyti vaismedžių ir vaiskrūmių, nugnybti augalų viršūnių ir šoninių ūglių, skiepyti vaismedžių, tačiau tai tinkamas metas retinti augalų daigus, naikinti piktžoles, purenti žemę aplink augalus ir mulčiuoti dirvožemį. Pilnatis taip pat yra tinkamiausias metas sodinti įvairius augalus, nes šiuo metu augalai įgauna daugiausiai gyvybinės energijos. Nuo pilnaties pabaigos iki jaunaties pradžios augalams reikia mažiau vandens ir maistinių medžiagų.

    Delčios metu aktyvumas vėl sutelkiamas augalų šaknyse ir jos yra labiausiai pažeidžiamos. Tačiau tai yra tinkamas metas sėti visų rūšių augalų sėklas, sodinti svogūnėlius, bulves, retinti daigus, naikinti piktžoles, kovoti su kenkėjais, tręšti augalus organinėmis trąšomis, apipjaustyti augalus, šalinti braškių ūsus, skinti gėles ir rinkti derlių.

    Kada negalima nieko sėti?

    Specialistai, besiremiantys Mėnulio kalendoriumi ir Mėnulio fazių įtaka augalams, vieningai sutaria, kad pats rizikingiausias metas sėti ir sodinti bet kokius augalus yra jaunatis ir laikas, kai Mėnulis būna Vandenio, Dvynių, Mergelės, Liūto ženkluose.

    Per pilnatį rekomenduojama sodinti ir sėti augalus, kurie vaisius veda virš dirvožemio, pavyzdžiui, pomidorus, agurkus ir pan., o per dylantį – tuos, kurie vaisius veda dirvožemyje, pavyzdžiui, bulves, morkas ir pan.

    Taigi, jei norite sulaukti gausaus ir kokybiško derliaus, verta nenumoti ranka į visame pasaulyje visų specialistų pripažintą sėjos metodiką – sėją pagal Mėnulį ir jo fazes. Kad būtų lengviau, kasmet yra sudaromas Mėnulio kalendorius, leisiantis planuoti sėją, augalų persodinimo, tręšimo ir derliaus nuėmimo laiką.

    Trys būdai, kaip atskirti Mėnulio fazes – Jaunatį nuo Delčios:

    • Jaunas Mėnulis dažniausia spindi vakare ir leidžiasi paskui Saulę, tuo metu Delčia teka prieš saulėtekį.
    • Per pjautuvo ragelius mintyse nubrėžkite vertikalų brūkšnį. Jei gausis raidė „d“, reiškia Mėnulis dyla, jei „p“ – pilnėja.
    • Mokantiems rusų kalbą, padės ir Delčios panašumas į C raidę, kuri yra pirmoji žodyje „senas“ (cтарый).

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS