Barkodas: 4772032000711  
Kiekis: 4 m.  

 

Paprastieji trumpavaisiai agurkai RODNIČIOK NATUR H

Ansktyvas, derlingas hibridas. Auginamas šiltnamiuose ir lauke. Dera po 50 dienų. Vaisiai 9-12 cm ilgio, su stambiai kauburiuotais juodaspygliais, skanūs. Tinka konservuoti ir rauginti. Net ir nešildomame šiltnamyje priskinama 15-17 kg/m² vaisių. Hibridas atsparus miltligei ir dėmėtligei.

Sėklų juostos su trąšomis (15-9-12+2MgO+TE) pranašumai: lengva sėti, sėklos sudygsta lygiai ir vienoda. Trąšos, esančios sėklų juostoje, lemia geresnę daigų kokybę. Prieš klojant sėklų juostą, dirvą rekomenduojama gausiai palaistyti. Paklotą sėklų juostą užberti dirvožemiu ir dar kartą palaistyti. Esant pakankamai drėgmės, sėklos sudygsta vienodžiau ir greičiau.

 
Lot. Cucumis sativus L.

EB taisyklės ir standartai Kategorija ST

 

 - III–IV, 1,5-2,5 cm.

- V–VI,  1,5-2,5 cm.

 

 

 - VI–IX

 

4772032000711
2017-04-05

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Cucumis sativus L.
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Birželis
Gegužė
Kovas
Derlius
Derlius IX mėn
Derlius VIII mėn
Derlius VII mėn
Derlius VI mėn
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Auginama šiltnamyje
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • AGURKŲ SĖJA LAUKE

   Agurkai, neabejotinai, yra daržovės, kurias darže augina kiekvienas tiek pradedantysis, tiek pažengęs daržininkas. Pirmiausia, dėl to, kad agurkai yra labai mėgstamos ir plačiai vartojamos daržovės, visų antra, nes jie yra itin naudingi mūsų organizmui, galiausiai, dėl to, kad jų auginimas ir priežiūra nėra sudėtinga. Agurkus auginame ir šiltnamyje, ir po priedanga, tačiau gegužės pabaiga–birželio pradžia yra puikus metas agurkus sėti lauke. Kaip tai padaryti tinkamai, kad džiugintų gausus ir kokybiškas agurkų derlius?

  Kaip paruošti dirvą agurkams?

  Agurkai nėra reiklūs dirvai, tačiau geriausiai auga ir dera lengvoje priesmėlio, humusingoje, daug organinių trąšų turinčioje dirvoje. Agurkams labai svarbu puri dirva, nes jų šaknų sistema yra silpna, todėl puri dirva garantuoja geresnes drenavimosi ir aeravimosi sąlygas. Todėl, jei agurkus auginate sunkesnėje dirvoje, maždaug kartą per savaitę rekomenduojama dirvą atsargiai supurenti.

  Negalima agurkų sodinti vietose, kur prieš tai augo moliūginiai augalai: aguročiai, moliūgai, patisonai ir pan. Tinkamiausia vieta ten, kur prieš agurkus augo bulvės, pomidorai, kopūstai, pupelės, kiti šakniastiebiniai augalai. Toje pačioje vietoje agurkus auginti reikėtų tik po 2–3 metų. Rinkitės šiltą ir saulėtą daržo vietą, nes agurkai yra reiklūs šilumai.

  Kaip sėti agurkus lauke?

  Agurkai gali būti sodinami daigais arba sėjami tiesiai į dirvą. Auginimui šiltnamyje agurkai įprastai yra sodinami daigais, nes tai leidžia anksčiau mėgautis derliumi. Tačiau auginimui lauke, agurkus rekomenduojama sėti tiesiai į dirvą. Tuo labiau, kad agurkai nemėgsta persodinimo.

  Agurkus reikia sėti į iškilias lysves, nes jas geriau įšildo saulė ir nesikaupia lietaus vanduo, todėl nemirksta augalų šaknys. Rekomenduojama padaryti 60 cm pločio lysves, paliekant 40–45 cm tarpus tarp jų. Dieną prieš agurkų sėją lauke lysves palaistykite, taip pat rekomenduojama jas pridengti agroplėvele, kad drėgmė ir šiluma neišgaruotų.

  Paruoštose lysvėse padarykite 5 cm gylio griovelius, į kuriuos kas 10 cm suberkite agurkų sėklas. Tada jas užberkite puriu dirvožemiu, maždaug 2,5 cm sluoksniu. Agurkų daigai, esant palankioms sąlygoms, pasirodo po 4–7 dienų. Gegužės pabaigoje–birželio pradžioje naktimis ir vėsesnėmis dienomis rekomenduojama agurkus pridengti agroplėvele, tačiau būtinai pakelta.

  Taigi, agurkus mėgstame visi, jie plačiai vartojami, yra naudingi mūsų organizmui, o ir nesunkiai auginami, todėl paskubėkite juos pasėti. Dabar pats laikas tai daryti.

  Agurkų sėklos

  Trąšos agurkams

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS