Kiekis,vnt: 1

Augalo aukštis, cm: 30-45

Sodinimo gylis, cm: 5-10

Sodinimo tarpai, cm: 20-30

 Lot. Zantedeschia

 

 

Sodinimo laiką, gylį ir žydėjimo laiką žiūrėti ant pakuotės nurodytose kriptogramose.

Sodinimo vieta: pavasarį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui, galima pridėti humuso.

Priežiūra: iškart po sodinimo, palieti ir palaikyti drėgmę grunte, augant. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo

stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles, augimo metu paremti.

 

4772032006157
2021-01-15

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Zantedeschia
 • RUOŠIAMĖS SODINTI PAVASARINES SVOGŪNINES GĖLES

    

  Pavasarinės svogūninės gėlės – tai gėlės, žydinčios vasaros pabaigoje–rudens pradžioje. Pavasarinėmis gėlėmis jos vadinamos ne dėl žydėjimo, o dėl sodinimo laiko. Būtent pavasaris yra tinkamiausias metas sodinti tokias svogūnines gėles kaip kardeliai, lelijos, jurginai, kalijos, kanos. Į ką atkreipti dėmesį, kaip paruošti dirvą ir svogūnėlius sodinimui?

  Kada sodinti pavasarines svogūnines gėlės?

  Pastaraisiais metais darosi vis sunkiau tiksliai įvardinti mėnesį, kada yra tinkamiausias metas sodinti vienas ar kitas pavasarines svogūnines gėles. Vienais metais kovo pabaiga yra tinkama sodinti, o kitais – žemė gali būti padengta sniego danga, o įšalas dar laikytis dirvoje. Todėl geriausia yra sekti orus ir dirvos temperatūrą ir svogūnėlius sodinti, kai dirva 10–12 cm gylyje jau būna įšilusi iki 10 °C. Dažniausiai tokią temperatūrą dirva pasiekia balandžio mėnesį.

  Kaip paruošti dirvą?

  Svogūninės gėlės geriausiai auga perkastame, patręštame ir susigulėjusiame dirvožemyje, labai svarbu palaikyti optimalų dirvos drėgnumą, pasirinkti šviesią ir nuo vėjų apsaugotą vietą. Pirmiausia, reikia gerai palaistyti dirvą, nes tai skatina geresnį svogūnėlių įsišaknijimą. Toliau svarbu pasirinkti tinkamą sodinimo gylį ir atstumus tarp svogūnėlių.

  Geriausia yra svogūnėlius sodinti pagal jų dydį. Mažesnius svogūnėlius reikėtų sodinti ne taip giliai kaip didesnius. Įprastai, kardelių svogūnėliai sodinami 5–15 cm, lelijų – 20–25 cm, jurginų – 15 cm, kalijų – 10 cm, o kanų – 20 cm gylyje. Išimtis – baltoji lelija: jos svogūnėliams užtenka vos 3–5 cm gylio.

  Taip pat reikia žinoti, kad svogūninės gėles vienoje vietoje gali augti ne vienerius metus, todėl, jei pernai jos gausiai žydėjo vienoje vietoje, šiemet jas galite sodinti toje pačioje vietoje.

  Kaip paruošti pavasarinių svogūninių gėlių svogūnėlius?

  Pavasarinių svogūninių gėlių sodinimui reikia pradėti ruoštis jau dabar, nes likus 2–3 savaitėms iki sodinimo reikia svogūnėlius nulukštenti, t. y., pašalinti sausus lukštus. Labai svarbu tai daryti atsargiai ir nepažeisti pačių svogūnėlių ir daigų, kurie ant kai kurių svogūnėlių jau gali būti išdygę.

  Prieš sodinimą būtina atidžiai apžiūrėti kiekvieną peržiemojusį svogūnėlį ir sodinimui ruošti tik sveikus. Specialistai rekomenduoja prieš sodinimą svogūnėlius pamerkti į 0,1 proc. fungicido tirpalą. Pamerkti reikėtų ir naujai nupirktus svogūnėlius. Mirkyti reikėtų 18–24 val., o tada iš karto sodinti.

  Taigi, jau pats laikas įsigyti pavasarinių gėlių svogūnėlius arba apžiūrėti iškastus rudenį ir stebėti orus bei dirvos temperatūrą. Artėja dirvos bei svogūnėlių paruošimo ir jų sodinimo laikas. Nepavėluokite ir vasarą bei rudenį grožėkitės įvairiausiais kardelių, lelijų, jurginų, kalijų, kanų žiedais.

   Kardelių asortimentas

   Jurginų asortimentas

   Lelijų asortimentas

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS