Barkodas:

4779018781992  
Kiekis: 0,3 g  

Žydrūnas meksikinis

Žydrūnas vienmetis augalas. Žydrūnas mėgsta sunkesnę, kalkingą dirvą, saulėtą arba pusiau saulėtą vietą. Žydrūnas žydi ilgai ir gausiai mėlynos spalvos žiedais. Į pastovią augimo vietą sodinamas praėjus šalnų pavojui. Žydrūnas tinkamas didesniems plotams apželdinti, gėlynams, kapams, auginti balkonuose, vazonuose.

 

Lot. Ageratum houstonianum Mill.

 

- II-IV, 1 cm;

- V-VI;

- VII, X, 10-20 cm;

 

- IV-V, 1 cm;

- 15x20 cm;

4779018781992
1970-01-01

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Lot. Ageratum houstonianum Mill.
Spalva
Melyna
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Kovas
Vasaris
Žydėjimo mėnesiai
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Augalo aukštis
11 - 20 cm
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Auginama namuose
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • 9 svarbios sodininkystės tendencijos 2023 metais

  2023 m. dominuos žydintys kambariniai augalai, žolelių sodai ir džiovintos gėlės.

  Tikimasi, šiais metais sodininkai, labiau nei bet kada anksčiau, sodininkaus atsižvelgdami į gamtą ir aplinką, nes ši tendencija kasmet vis labiau plinta. Daugiausia dėmesio skiriama planetai draugiškai sodininkystei. Toliau populiarės naujoviški tvarūs auginimo būdai, skatinamas laukinių gyvūnų lankymasis savo sklype ir vandens taupymas.

  Daugės raudonskruosčių obuolių, kurie dėl aukštos praėjusios vasaros temperatūros tapo saldesni ir dar sodresnės spalvos. Sode dominuos raudonų, violetinių ir geltonų atspalvių mišinys. 2023 metų spalva: Viva Magenta – ryški, šalta, rausvai raudona.

  1. Žydintys kambariniai augalai

  Prognozuojama, kad 2023 m. klestės neįprasti žydintys egzotiniai augalai (pvz. Juka), įskaitant Cymbidium ir Dendrobium orchidėjas.

  2. Regeneracinė sodininkystė

  Labai svarbu sukurti tinkamas buveines, kuriose laukiniai gyvūnai rastų prieglobstį ir maisto. 2023 m. vis daugiau sodininkų ieškos aplinkai draugiškų komposto alternatyvų. Populiarės žalioji trąša (sideratai, pvz. garstyčios), kuri papildo dirvožemį maistinėmis medžiagomis bei suteikia buveinių ir maisto laukinei gyvūnijai.

  3. Sodininkystė tampa technologine sritimi

  2023 m. sodininkystė taps skaitmeninė - Prognozuojama, kad sodininkystės entuziastai internete dalysis informacija apie tai, kas vyksta jų sklype, dalyvaus virtualiuose kursuose, planuos ir sodins naudodamiesi programėlėmis. Nesvarbu, ar esate tikras sodo mylėtojas, ar tiesiog mėgstate gėles - tai suteiks papildomos naudos - bus galima sudaryti augalų sveikatos problemų žemėlapius ir formuoti mokslinių tyrimų projektus.

  4. Žolelių sodai

  Šviežios, darže užaugintos žolelės yra būtinos kiekvieno sodininko virtuvėje. 2022 rudenį, palyginti su 2021 m., žolelių sėklų paieškos išaugo beveik 600 proc., o tarp ieškomų veislių populiari klasika - mėtos ir kalendros. Žolelės - tai pigus ir paprastas būdas patiekalams suteikti papildomo skonio. Daugumą prieskoninių žolelių lengva auginti iš sėklų. Žoleles galima sėti kovo-balandžio mėn. patalpose ir balandžio-rugpjūčio mėn. lauke. Daugelis prieskoninių žolelių yra ištvermingos ir daugiametės, todėl jų derlius kasmet gerėja.

  5. Klimatui atsparūs sodai

  Po vasaros karščių ir sausros sodininkai ieškos būdų, kaip ateityje apsaugoti savo erdves nuo ekstremalesnių klimato sąlygų. Populiarūs bus žvyruoti sodai ir „xeriscaping“ (kserioplanavimas) (sodai, sukurti taip, kad ateityje būtų kuo mažiau laistoma), tačiau besikeičiantis klimatas nebūtinai reiškia visiškai kitokią sodų išvaizdą. Sodininkai gali atlikti keletą pakeitimų, kad išsaugotų tą patį įspūdį, pavyzdžiui, gausaus laistymo reikalaujančius augalus pakeis į mažiau reiklesnius.

  6. Vejos keitimas

  Šių metų darbotvarkėje daug dėmesio skiriama vejoms, nes tikimasi, kad sodininkai leis pakraščiuose augti „natūraliai pievai“ - su žolelėmis ir gėlėmis. Griežtai nupjauta veja, be piktžolių - nėra itin palanki laukiniams gyvūnams ir vabzdžiams, todėl ryški 2023 m. tendencija - "gobeleninės vejos". Lengvai sėjama, ją sudaro žemai augantys, tarpusavyje susipynę žydintys augalai, pavyzdžiui, kraujažolės ir juodgalvės, bei žemos laukinių gėlių pievos su vietiniais augalais, pavyzdžiui, geltonosiomis raktažolėmis ir rugiagėlėmis.

  Augalai, kuriuos kai kurie žmonės laiko piktžolėmis, pavyzdžiui, kiaulpienės ir dilgėlės, yra labai naudingi vabzdžiams. Prognozuojama, kad užuot juos išnaikinę, žmonės juos priims dėl jų "gebėjimo įsilieti į žaliąją aplinką".

  7. Žaliasis kraštovaizdis

  Dėl sparčiai augančių kietųjų kraštovaizdžio formavimo priemonių kainų, sodininkai savo sklypą papildys dekoratyviniais augalais. Populiarėja mirtos, žaliosios sienos, gyvatvorės ir vandens telkiniai.

  8. Džiovintos gėlės

  Džiovintos gėlės ir toliau karaliauja kaip viena iš karščiausių namų dekoro tendencijų - ir jos nesitraukia. 2023 m. tikėkitės, kad džiovintos ir sausos gėlės žaviai papildys kambarius puokštėmis, vainikais ar girliandomis. Tarp populiarėjančių tradicijų, įgūdžių ir amatų - natūralūs dažai, šienavimas ir žoliavimas.

  9. Nemylimos gamtos apkabinimas

  Daržininkai domisi tradiciškai nepopuliariomis gyvūnijos rūšimis, dėl netikėtos jų teikiamos naudos. Sulaukiama vis daugiau užklausų apie tai, kaip paskatinti savo soduose gausiau apgyvendinti laukinių vabzdžių, bestuburių, kurie praeityje patys buvo vadinami sodo priešais, kad jie atsikratytų labiau varginančiomis rūšimis. Tai vapsvos, kurios naikina vikšrus, šliužai, padedantys perdirbti pūvančias medžiagas, ir amarai, kurie yra maistas tokioms mėgstamoms rūšims kaip boružėlės, laumžirgiai ir lakštingalos.

PANAŠIOS PREKĖS