Barkodas: 4779018783453  
Kiekis: 10 vnt  


Krokai
mišinys

Šių krokų aukštis - 10 cm, sodinimo gylis - 5-10 cm. Krokų svogūnėliai sodinami 5 cm atstumu.

Sodinimo vieta: pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles
saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

 

EB kokybė
 
4779018783453
1970-01-01

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Crocus Vernus
Spalva
Miksas
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Balandis
Kovas
Augalo aukštis
11 - 20 cm
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Saulėta
 • Krokų auginimas

   

  Pavasaris, be pirmųjų žiedų dar nesuvešėjusios žalumos fone - ne pavasaris. Net, jei gyvenate bute ir nieko nesuprantate apie gėles bei jų auginimą, orams šylant Jūsų akys nevalingai lauke ima ieškoti ko nors žydinčio. Vieni tų drąsiausių, pirmųjų pavasarį pražystančių augalų yra krokai. Tai vieni iš seniausių kultūrinių prieskoninių bei dekoratyvinių augalų. Jų ryškių baltų, geltonų ir violetinių žiedelių tiesiog neįmanoma nepamatyti, o pamačius - jais nesigrožėti.

  Jei šalia savo namų pavasarį norite išvysti besiskleidžiančius krokus, tam reikėtų ruoštis rudenėjant. Paprastai, krokai sodinami rugpjūčio pabaigoje ir rugsėjo pradžioje. Vietą jiems parinkite neuždengtą šešėlio, kad saulė galėtų tinkamu laiku pažadinti jų svogūnėlius. Šias gėles patartina sodinti ne po vieną, o grupelėmis. Pavasarį pražydę ryškiaspalviai jų kupsteliai atrodys tikrai įspūdingai. Galite derinti keletą spalvų. Taip sukursite nuostabų gėlėtą “piešinį” savo pievutėje.

  Krokai yra daugiametės gėlės, todėl kartą pasodinti, gali džiuginti Jūsų akis ne vienerius metus. Žinoma, tam reikalinga meilė ir tinkama priežiūra.

  Žydi krokai kovo-balandžio mėnesiais. Vakare, ar apsiniaukusią dieną šios gėlės užveria savo taureles. Peržydėjusius juos verta patręšti, o vasaros metu, jei matote, kad trūksta drėgmės, palaistyti, kad svogūnėliai neperdžiūtų. Krokams tinka humusinga, gerai įdirbta, nepiktžolėta dirva. Ji turėtų būti pakankamai drėgna, bet nepermirkusi. Rudenėjant svogūnėliai sodinami 6-10 cm gylyje ir 12-15 cm atstumu nuo vienas kito. Vienoje vietoje gali augti 3-4 metus. Ilgiau auginami vienoje vietoje jie per daug pasidaugina, jų svogūnėliai susispaudžia, o žiedai ima smulkėti.

  Jei matote, kad reikia persodinti, peržydėjusius pavasarinius krokus iškaskite liepos pradžioje, o rudeninius - birželio-rugpjūčio mėnesiais. Juos keletą dienų padžiovinkite sausoje, gerai vėdinamoje patalpoje, arba tiesiog saulėtoje vietoje ir sudėkite į dėžutes, kur jie bus laikomi iki kito rudeninio sodinimo. Svogūnėlius saugokite vėsioje (apie 17-20 laipsnių šilumos), nuo saulės šviesos apsaugotoje vietoje.

   

PANAŠIOS PREKĖS