Barkodas: 4771467315391  
Kiekis: 0.8 kg
 

Mišinys medeliams balinti

Skirtas 3L tirpalo. Mišinys skirtas vaismedžių kamienų apsaugai nuo žalingo saulės spindulių poveikio. Ši priemonė stiprina augalo atsparumą nuo nepageidaujamų organizmų antplūdžio, didina atsparumą nepalankioms sąlygoms, stiprina augalo fiziologinius procesus.Tai pilnai naudojimui paruoštas mišinys. Belieka tik atskiesti vandeniu.
 

Tirpalo paruošimas:

Į ne mažesnį, kaip 3 – jų litrų talpos karščiui atsparų indą (kalkėms reaguojant su vandeniu išsiskiria aukšta temperatūra) supilti visą paruoštą mišinį ir gerai išmaišyti, kad tolygiai pasiskleistų sudėti komponentai. Į mišinį, pastoviai maišant ir neskubant, supilti vandenį, kad gautųsi 3– jų litrų mišinio tirpalas. Visą tirpalą reikia kruopščiai išmaišyti ir palikti ne mažiau 4 val., kad išbrinktų kalkės, pilnai ištirptų klijai ir mikroelementinės vario trąšos. Rekomenduotina paliktą tirpalą dar keletą kartų išmaišyti. Tirpalas neturi būti tirštas. Šiuo tirpalo kiekiu galima nubaltinti 3- 4--ris 20 – 30 metų senumo vaismedžių. Jaunesnių vaismedžių galima nubaltinti 2 – 3 kartus daugiau.
 


NAUDOJIMAS:

Nuo senesnių vaismedžių kamienų metaliniu šepečiu, nepažeidžiant žievės, nuvalyti atplaišas, samanas ir pan. Plačiu šepečiu, pastoviai pamaišant tirpalą, ištepti medžio kamieną. Būtina, kad tirpalas patektų į visus kamieno plyšius.
Jeigu vaismedžių kamienai apsamanoję, rekomenduojama į mišinį įdėti 80g mikroelementinių geležies trąšų (geležies sulfato). Jos stabdo samanų plitimą.

4771467315391
2019-01-09
 • Ką kovo mėnesį būtina nuveikti darže?

  Kiekvienais metais kovo klimatas šiek tiek skiriasi. Kartais saulė labiau lepina, o neretai ir šaltukas spaudžia, ar net sniegas padengia žemę. Nuo lauko temperatūros priklausys, kokius darbus darže galėsite atlikti.

  Pagrindiniai darbai, kuriuos reikėtų atlikti kovo mėnesį

  Kad ir koks vyrautų klimatas, dalis kasmetinių pirmo pavasario mėnesio darbų nekinta. Tad juos pirmiausia ir aptarkime.

  Šiltnamio tvarkymas

  Jeigu rudenį kruopščiai nesurinkote augalų liekanų, dabar pats laikas tai padaryti. Išplaukite vidines šiltnamio konstrukcijas ir vidinius paviršius. Galite dezinfekuoti specialiomis cheminėmis ar biologinėmis priemonėmis, taip užkirsite kelią augalų ligų plitimui. Jeigu šiltnamio neturite, bet planuojate įsigyti, tuomet pats laikas tai padaryti.

  Žemės arimas ir kasimas

  Kuomet dirvožemyje nebeliks pašalo, susikaskite šiltnamyje lysves ir patręškite kompostu. Kuomet dienomis įsivyraus teigiama temperatūra, galėsite nešildomame šiltnamyje jau sėti salotas, žalumynus ir ridikėlius. Jei norite, kad greičiau sudygtų, apdenkite plėvele. Jeigu Jūsų daržas nemažas, galite suarti vagas, tuomet nereikės tiek daug kasti. Pakaks tik suformuoti norimas lysves.

  Medžių genėjimas ir balinimas

  Specialistai tikina, kad ankstyvas pavasaris geriausias laikas genėti medžius. Tai skatina vaismedžių augimą, atėjus laikui, susiformuoja didesni ir sveikesni vaisiai. Be to, medžiai rečiau serga ir kenkėjai taip intensyviai nepuola. Tačiau jaunų vaismedžių genėti beveik nereikia, galite tik pašalinti nereikalingus ūglius. Vasario pabaigoje, kovo pradžioje nubalinkite vaismedžių kamienus (pagrindinis balinimas atliekamas rudenį).

  Kovo mėnuo skirtas ne tik minėtiems lauko darbams bei aplinkos tvarkymui, bet ir daiginimui šiltose patalpose. Pats laikas į indelius ar specialias daigyklas sėti paprikas, pomidorus ir ankstyvąsias gėles. Antroje kovo pusėje daiginkite įvairių veislių kopūstus, taip pat salierus, porus ir kt. Peržiūrėkite įsigytų sėklų pakuotes ir pagal nurodytą sėjos laiką imkitės darbų.

  Kovo viduryje sėkite:

  • sėkite porus. Porus auginkite be pikavimo sėjant sėklą į dėžutes;
  • Pagerinkite šiltnamio gruntą kompostine žeme. Į paruoštą nešildomą šiltnamį galite pasėti žalumyninių daržovių (svogūnų laiškams, gražgarsčių, salotų, špinatų, ridikėlių, krapų, ankstyvųjų kalafiorų). Pridenkite jas specialia orą ir drėgmę praleidžiančia danga;

  Kovo mėnesio kiti darbai

  • Kovo mėnesį pradėkite daiginti bulves, taip paankstinsite jų derėjimą. Daiginimo laikotarpis turėtų būti 30–45 dienos iki sodinimo; 
  • patikrinkite ar per žiemą nenukentėjo gėlės, augalai. Augalus atidenkite palaipsniui. Pašalinkite ligotus augalus, nukirpkite negyvas šakas; 

PANAŠIOS PREKĖS