Barkodas: 4779030312495  
 
Kiekis: 10 s.

Darželinė petunija Duo Red

Gausiai žydi iki šalnų.  5,5 cm, purėtas  žiedas. Tinka lysvėms, bordiūrams, balkonų ir palangių dėžutėms apsodinti ir auginti vazonuose.  Gerai auga saulėtoje vietoje, sunkioje dirvoje. Sudygsta per 10 - 16 dienų.

Deluxe garden – aukščiausios kokybės gėlių sėklos. Šiom sėklom būdingos sąvybės:

 • paskatintas sėklų daigumas,
 • granuliuotos sėklos,
 • apdorotos sėklos.

petunija, petunijos, petunijų sėklos, darželinė petunija, darželinių petunijų, darželinės petunijos sėklos

Dėmesio! Petunijų, torenijų sėklos yra apdorotos trąšomis (apvalkalu), jas suspaudus jos pavirsta į „miltus“. Pati petunijų, torenijų sėkla labai mažytė (vos juodas taškiukas), gali nesimatyti aiškiai, tad visą pakelio turinį reikia suberti į dirvą. Suspaudus sėklas - jų daigumas nesumažėja.

4772032008007
2013-02-11

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Petunia x hybrida
Spalva
Purpurinė
Sodinimo mėnesiai
Kovas
Vasaris
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Gegužė
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Augalo aukštis
21 - 40 cm
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama ant palangės
Auginama lauke
Auginama namuose
Saulėta
 • GRANULIUOTOS PETUNIJŲ SĖKLOS. KODĖL VERTA RINKTIS SPECIALIAI APDOROTAS SĖKLAS?


  Artėja pavasaris ir gėlių sėjos bei sodinimo laikas, vienos iš pirmųjų gėlių, kurių daiginimu reikia pasirūpinti – tai petunijos. Jei norite žiedais grožėtis gegužę, petunijų sėklas sėti reikia jau sausio pabaigoje ar vasario mėnesį. Šiai sėjai siūlome išbandyti itin unikalias ir geresnius rezultatus duodančias granuliuotas ir specialiai apdorotas petunijų sėklas.

  Granuliuotos ir apdorotos sėklos – kas tai?

  Sėklų granuliavimas – tai sėklų formos deformacija, kai pakeičiama sėklos forma bei dydis, o kartu pagerinamas sėjimo procesas. Sėklos yra padengiamos augimą skatinančiomis ir nuo ligų apsaugančiomis medžiagomis, todėl iš granuliuotų sėklų išaugę daigai yra stipresni ir atsparesni ligomis bei kenkėjams. Todėl nereikia rūpintis papildomomis priemonėmis, apsaugančiomis augalus nuo ligų ir kenkėjų.

  Sėklų apdorojimas – procesas, kai sėklų paviršius yra padengiamas specialiu apvalkalu, kuris yra sudarytas iš standartinio fungicidų mišinio ir augimą skatinančių medžiagų. Apvalkalas tolygiai pasiskirsto ant visų sėklų, tokios sėklos yra be žalingų sveikatai medžiagų, todėl sėklas liečiant rankomis, sumažėja kenksmingumas.

  Granules suspaudus, jos subyra į miltus, tačiau nereikia išsigąsti ir visą pakelio turinį suberti į žemę.

  granuliuotos seklos

  Granuliuotos petunijų sėklos

   

  Kuo pasižymi petunijos?

  Petunijos mėgstamos, nes ilgai žydi, galima rinktis iš plataus spalvų ir formų asortimento, petunijas nesudėtinga auginti, jas lengva prižiūrėti. Petunijos žydi tais metais, kai yra pasėjamos. Be kita ko, puikiai auga balkonuose, pakabintuose vazonuose ir pan.

  Petunijos gali būti dauginamos sėklomis arba šakelėmis, bet specialistai rekomenduoja dauginti sėklomis, o, svarbiausia, kasmet sėti naujas sėklas. Nors petunijos yra daugiametės gėlės, bet jau antraisiais metais petunijos žydės ne taip gražiai, žiedų bus mažiau, jie nebus tokie ryškūs, todėl dažnai šios gėlės yra auginamos kaip vienmetės.

  petunijų sėklos

   Negranuliuotos petunijų sėklos ( seklos dydis ~1mm).

  Petunijų dauginimas sėklomis

  Sėklas daigams auginti reikia rinktis itin kokybiškas, nes tik iš tokių sėklų išaugs ryškios petunijos dideliais žiedais. Labai svarbu petunijų sėklas pasėti labai tolygiai. Ant viršaus užberti žemių nereikia.

  Pasėjus reikia uždengti plėvele, kurią reikia kasdien nuimti ir leisti žemėms išsivėdinti. Laistyti reikia vandeniu ir, geriausia, su kalio permanganato arba kitu tirpalu. Laikyti 22–24 °C temperatūroje. Kai daigai sudygsta, juos geriausia laistyti lengvai apipurškiant, nes petunijų daigai yra labai jautrūs. Kai išauga 2–4 lapeliai, daigus išretinkite ir susodinkite į atskirus indelius, ten laikykite iki sodinimo į dirvą.

  Taigi, artėja pavasaris, o su juo – ir spalvos sode, todėl, kad spalvos džiugintų kuo anksčiau, reikia pradėti planuoti ne tik daržovių, bet ir gėlių sėją. Vienos iš pirmųjų gėlių, kurių sėja reikia rūpintis – tai petunijos. Kad gėlės būtų kokybiškesnės, atsparesnės ligoms ir kenkėjams, išbandykite granuliuotas ir specialiai apdorotas sėklas. 

 • Vienmečių gėlių auginimas ir priežiūra: ką reikia žinoti apie surfinijas ir petunijas

  Surfinijos ir petunijos — tai vienmečiai, dekoratyviniai augalai. Abi gėlių rūšys pasižymi įstabaus grožio žiedais, kurie būna įvairiausių spalvų: nuo akinamai baltų iki ryškiai rožinių ir raudonų. Dėl savo grožio ir puošnumo surfinijos ir petunijos puošia daugelio namų kiemus, balkonus ir terasas. Surfinijos ir petunijos gausiausiai žydi nuo gegužės mėnesio iki spalio vidurio.

  Trumpa gėlių charakteristika

  Petunija nuo surfinijos skiriasi gana nežymiai. Surfinija yra svyrantis augalas. Tuo tarpu, petunijos pasižymi dideliais žiedais, sukrautais ant kero arba išsišakojusių stiebų. Lietuvoje labai mėgstamos smulkiažiedės, stambiažiedės, miniatiūrinės, svyrančios ir garbanotosios petunijos. Petunijų žiedai minkšti, jautrūs stipriam lietui ar vėjui. Surfinijos, priešingai savo kompanionėms, yra atsparesnės oro sąlygoms. Tai yra dėl jų ilgų, tvirtų stiebų, kurie gali išaugti net iki 2 metrų ilgio. Tiek petunijos, tiek surfinijos mėgsta saulėtą, šviesią vietą. Augdamos pavėsyje yra ne tokios dekoratyvios, mažiau žydi.

  Kur sodinti ir kaip prižiūrėti

  Dėl galingos šaknų sistemos surfinijos sodinamos į gilius vazonus arba medinius lovelius. Tiek surfinijos, tiek petunijos sėjamos iš sėklų, sausio-vasario mėnesiais. Balandžio mėnesį, jau paūgėjusius daigus galima pradėti pratinti ir prie lauko sąlygų. Abi gėlių rūšys mėgsta derlingą dirvą. Šios gėlės geriausiai auga velėnos, lapų ir žemės mišinio, durpių bei stambaus upės smėlio mišinyje santykiu — 2:2:1:1. Gėles būtina tręšti! Dėl gausaus ir intensyvaus žydėjimo surfinijos ir petunijos mėgsta trąšas, todėl bent kartą per savaitę reikėtų patręšti augalus specialiomis trąšomis žydintiems augalams.

  Gėlėms reikalingas gausus laistymas. Petunijos bei surfinijos turi galingą šaknų sistemą, todėl būtina tinkamai aprūpinti jas vandeniu. Šioms gėlėms labiausiai tinka minkštas ir drungnas vanduo. Surfinijas ir petunijas reikia laistyti gausiai, geriausia laistyti rytais ir vakarais, kai saulė dar nepakilusi arba jau nusileidusi.

PANAŠIOS PREKĖS