Barkodas: 4779018783927  
Kiekis: 4 vnt  


Tulpės White emperor

Šios tulpės žiedai yra su ilgais nusmailėjusiais vainiklapiais. Tulpės pražysta balandžio pabaigoje – gegužės pradžioje. Tai yra vidutinio ūgio tulpės, kai kurių veislių lapai išmarginti violetinėmis juostomis. Bet tulpės žiedai yra labai dideli, plačiai atsiveriantys. Šios tulpės žydi palyginti trumpai, tačiau labai įspūdingai. Tulpės sodinamos rugsėjo viduryje – spalio pradžioje, atsižvelgiant į rudens orus. Tinkamiausia dirvos temperatūra – 7 – 10 C, dirva turi būti pakankamai drėgna. Sodinimo gylis ir tankumas priklauso nuo tulpės svogūno dydžio. Bendra taisyklė – tulpės sodinamos trijų svogūnėlių aukščių gylyje, sunkiose dirvose truputį sekliau, lengvose – giliau. Tulpių svogūnėliai iškasami kasmet. Tik mažuosius (jei nepažeidė ligos) galima kasti kas antrus metus. Tinkamiausias laikas tulpėms iškasti – kai apatinis lapas dar ne visai nudžiūvęs (skirtingoms tulpėms tai bus skirtingas laikas).

Šių tulpių aukštis - 50 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Tulpių svogūnėliai sodinami 10 cm atstumu.

Sodinimo vieta:
pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

 

4779018783927
1970-01-01

Charakteristikos

Spalva
Balta
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Balandis
Gegužė
Augalo aukštis
41 - 60 cm
Lotyniškas pavadinimas
Tulipa Fosteriana
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • TULPIŲ SODINIMAS VAZONE - vėlyvą rudenį

  Sezono pabaigoje įsigijus gėlių svogūnėlių už puikią kainą ir pasodinus juos vazone – kitąmet džiaugsitės spalvingais žiedais! Tulpes į vazonus galima sodinti spalio – lapkričio mėnesiais. Jei praleisite šį laikotarpį, net ir gruodį puikiausiai spėsite.
  Sodinimui reikės:
  • Molinio vazono
  Drenažo (perlito ar akmenukų)
  • Substrato
  • Tulpių svogūnėlių. Sodinti galite ir kitus svogūninius augalus, pavyzdžiui, narcizus.
  Kaip sodinti:
  Vazono dugną padenkite drenažo priemone.
  Pripildykite vazoną substratu, palikdami 3 svogūnėlių dydžio gylį. Nesvarbu, ar sodinate mažuosius scylių, vidutinius tulpių ar gigantiškus dekoratyvinių česnakų svogūnėlius — duobės gylį matuokite pagal sodinamo svogūno dydį ir padauginkite iš trijų.
  Susmaigstykite svogūnėlius ir palaistykite. Kadangi tulpės vazone augs tik vienerius metus, nebūtina palikti didelių tarpų.
  Užpilkite svogūnėlius substratu ir dar kartą itin gausiai palaistykite — kitą kartą laistysite tik pavasarį.
  Žiemą vazoną laikykite viduje - sausoje, vėsioje vietoje. Puikiai tiks rūsys, malkinė, nešildomas garažas, terasa su stogu. Ant vazonų neturėtų lyti ar snigti. Jei neturite vėsių patalpų ar pastogės lauke — apriškite vazonų viršų plastiku ar užvožkite plačia lėkšte.
  Vazonus galima sukrauti eilėmis: sustačius didžiausius vazonus, ant jų uždedama lenta, o ant jos sudedami mažesni vazonai. Aukštais sukrauti vazonai užima mažai vietos, o uždengtos lentos apsaugo svogūnėlius nuo graužikų.
  Pavasarį į lauką vazonus galima išnešti kovo antroje pusėje ir po truputį pradėti laistyti, tik svarbu nepersistengti — geriau po mažiau, bet dažniau.
  Kai svogūnėliai paaugs, tada ir vandens reikės daugiau.
  Įsigykite tulpių svogūnėlių nuorodoje: https://www.nojus.lt/15-tulpes

PANAŠIOS PREKĖS