Kiekis 10vnt.
Labai tinka natūralistiniam želdynui. Spalva purpurinė su žalsva apačia. Pritraukia drugelius.
Aukštis 60-80 cm,
Žydi liepą-rugpjūtį.
Žiedynas kiaušiniškos formos, skersmuo 8 cm.
Sodinimo gylis 10-15 cm

Pastaba! Šios svogūninės gėlės skirtos tik el. parduotuvės prekybai - jų pakuotė be paveikslėlio - polietileninis maišelis su baltu lipduku, kuriame nurodyta informacija apie prekę.

Česnakas Kiaušininis, kiaušininių česnakų svogūnėliai

2880086

Charakteristikos

Spalva
Purpurinė
Augalo aukštis
61 cm ir daugiau
 • Dekoratyviniai česnakai – ilgai žydinčios ir kenkėjų nebijančios gėlės

  Įspūdingos išvaizdos rudeninės gėlės, kurių auginimas bei priežiūra teiks vien džiaugsmą – tai dekoratyviniai česnakai. Pasodinti tinkamoje dirvoje, jie gali žydėti labai ilgai, o išskiriamas įdomus, gana intensyvus kvapas yra nemalonus įvairiems kenkėjams. Natūraliai patys apsisaugojantys dekoratyviniai česnakai, reikalauja minimalios priežiūros. Tad, kaip pagerinti jų augimo sąlygas, kad nuotaikingi šių rudeninių gėlių žiedai sodus puoštų iki pat pirmųjų šalnų?

  Net ir rimčiausi sodininkai mėgsta lengvai prižiūrimus augalus. Būtent tokie yra dekoratyviniai česnakai. Šaunu ir tai, kad iš milžiniškos jų įvairovės, sau patinkantį gali rasti net ir išrankiausi žmonės. Šios rudeninės gėlės viena nuo kitos gali skirtis žiedynų forma, spalvomis. Pagrindinė dekoratyvinių česnakų savybė – smulkūs žiedeliai, susijungiantys į apskritus skėčio formos žiedynus. Sunku apibūdinti visų rūšių ypatybes, kadangi jų – išties daug, bet viena didžiausių dekoratyvinių česnakų rūšių gali subrandinti net 20 cm skersmens žiedus-burbulus. Žinoma, didesnė dalis rūšių džiugina kur kas mažesniais žiedynais. Vienos populiariausių rudeninių gėlių – dekoratyviniai česnakai – soduose žydi nuo pat pavasario pradžios iki vėlyvo rudens. Laiku pasodinti karataviniai česnakai pas jus sode pražys jau gegužę, o jei norite kad šios rudeninės gėlės derėtų prie rugsėjį gelsti pradėjusių lapų, rinkitės kampuotųjų česnakų veislę.


  Kokioje vietoje sodinti česnakus, priklauso nuo kiekvieno individualaus skonio, visgi stambūs ir aukšti pavieniai dekoratyviniai česnakai puikiai atrodys ramiame fone, kur lysvė yra neužgožta kitomis gėlėmis. Priešingai nei didžiosios dekoratyvinių česnakų rūšys, žemesnės ir smulkesnės veislės tinkamos sodinti būriu. Taigi sodinimo tankumą reikėtų išlaikyti pagal česnakų aukštį bei žiedynų dydį.

  Prekyboje šiuo metu populiariausi alyviniai, rožinės spalvos dekoratyviniai česnakai. Bet paieškojus, galima rasti ir ne tokių įprastų atspalvių gėlių, pavyzdžiui, geltonų arba žydrų.

  Be abejo, kaip gi be dekoratyvinių česnakų kvapo. Jis – iš tiesų įspūdingas. Tokių rudeninių gėlių aromatas primena svogūnus. Nors būdamas dekoratyvinis augalas, kai kurios česnakų veislės gali būti naudojamos net maistui, tarkime, laiškiniai ar meškiniai česnakai.

  Sodinkite dekoratyvinius česnakus saulėtoje arba pusiau saulėtoje vietoje. Jie nėra lepūs, vadinasi kurį laiką gali pakęsti tiek sausrą, tiek drėgmę. Dirvožemis irgi gali būti įprasto derlingumo. Esminis patarimas, kaip ir auginant bet kurią kitą svogūninių gėlių rūšį – užtikrinti dirvos laidumą vandeniui. Jei drėgmė kaupsis žemėje, ilgainiui svogūnėlis ims pūti.

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS