Barkodas: 288007  
Kiekis: 5 vnt  


Česnakai
Gladiator

Šių česnakų aukštis - 125 cm, sodinimo gylis - 15 cm. Česnakų svogūnėliai sodinami 20-30 cm atstumu.

 

Sodinimo laikas: IX-X

Žydėjimo laikas: VI

 

EB kokybė

 

Daugiau informacijos apie dekoratyvinių česnakų auginimą <<

 

 

Pastaba! Šios svogūninės gėlės skirtos tik el. parduotuvės prekybai - jų pakuotė be paveikslėlio - polietileninis maišelis su baltu lipduku, kuriame nurodyta informacija apie prekę.

288007
2020-08-06

Charakteristikos

Lotyniškas pavadinimas
Allium
 • Dekoratyviniai česnakai – ilgai žydinčios ir kenkėjų nebijančios gėlės

  Įspūdingos išvaizdos rudeninės gėlės, kurių auginimas bei priežiūra teiks vien džiaugsmą – tai dekoratyviniai česnakai. Pasodinti tinkamoje dirvoje, jie gali žydėti labai ilgai, o išskiriamas įdomus, gana intensyvus kvapas yra nemalonus įvairiems kenkėjams. Natūraliai patys apsisaugojantys dekoratyviniai česnakai, reikalauja minimalios priežiūros. Tad, kaip pagerinti jų augimo sąlygas, kad nuotaikingi šių rudeninių gėlių žiedai sodus puoštų iki pat pirmųjų šalnų?

  Net ir rimčiausi sodininkai mėgsta lengvai prižiūrimus augalus. Būtent tokie yra dekoratyviniai česnakai. Šaunu ir tai, kad iš milžiniškos jų įvairovės, sau patinkantį gali rasti net ir išrankiausi žmonės. Šios rudeninės gėlės viena nuo kitos gali skirtis žiedynų forma, spalvomis. Pagrindinė dekoratyvinių česnakų savybė – smulkūs žiedeliai, susijungiantys į apskritus skėčio formos žiedynus. Sunku apibūdinti visų rūšių ypatybes, kadangi jų – išties daug, bet viena didžiausių dekoratyvinių česnakų rūšių gali subrandinti net 20 cm skersmens žiedus-burbulus. Žinoma, didesnė dalis rūšių džiugina kur kas mažesniais žiedynais. Vienos populiariausių rudeninių gėlių – dekoratyviniai česnakai – soduose žydi nuo pat pavasario pradžios iki vėlyvo rudens. Laiku pasodinti karataviniai česnakai pas jus sode pražys jau gegužę, o jei norite kad šios rudeninės gėlės derėtų prie rugsėjį gelsti pradėjusių lapų, rinkitės kampuotųjų česnakų veislę.


  Kokioje vietoje sodinti česnakus, priklauso nuo kiekvieno individualaus skonio, visgi stambūs ir aukšti pavieniai dekoratyviniai česnakai puikiai atrodys ramiame fone, kur lysvė yra neužgožta kitomis gėlėmis. Priešingai nei didžiosios dekoratyvinių česnakų rūšys, žemesnės ir smulkesnės veislės tinkamos sodinti būriu. Taigi sodinimo tankumą reikėtų išlaikyti pagal česnakų aukštį bei žiedynų dydį.

  Prekyboje šiuo metu populiariausi alyviniai, rožinės spalvos dekoratyviniai česnakai. Bet paieškojus, galima rasti ir ne tokių įprastų atspalvių gėlių, pavyzdžiui, geltonų arba žydrų.

  Be abejo, kaip gi be dekoratyvinių česnakų kvapo. Jis – iš tiesų įspūdingas. Tokių rudeninių gėlių aromatas primena svogūnus. Nors būdamas dekoratyvinis augalas, kai kurios česnakų veislės gali būti naudojamos net maistui, tarkime, laiškiniai ar meškiniai česnakai.

  Sodinkite dekoratyvinius česnakus saulėtoje arba pusiau saulėtoje vietoje. Jie nėra lepūs, vadinasi kurį laiką gali pakęsti tiek sausrą, tiek drėgmę. Dirvožemis irgi gali būti įprasto derlingumo. Esminis patarimas, kaip ir auginant bet kurią kitą svogūninių gėlių rūšį – užtikrinti dirvos laidumą vandeniui. Jei drėgmė kaupsis žemėje, ilgainiui svogūnėlis ims pūti.

   

 • SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ SODINIMO ABC

  Norint ankstyvą pavasarį sulaukti spalvingų žiedų “derliaus”, reikia jau rudenį tam tinkamai pasiruošti. Rudeninių svogūninių gėlių sodinimas prasideda rugpjūčio pabaigoje ir tęsiasi iki spalio pabaigos, ar net iki lapkričio, jei tik oro sąlygos tą leidžia. Svarbu nepamiršti, kad gėlių svogūnėliai iki pirmųjų šalnų turi sėkmingai įsišaknyti dirvoje bei pasiruošti žiemojimui. Skirtingų rūšių ir veislių augalai turi skirtingus poreikius, tačiau kai kurie jų sodinimo “reikalavimai” gali būti bendri visoms rudeninėms ir pavasarinėms svogūninėms gėlėms.

  Taigi, pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis, norint sulaukti tų nuostabiųjų ankstyvo pavasario žiedų:

  - Svogūninės gėlės puikiai auga atviroje, šviesioje ar pusiau šešėlinėje vietoje. Tulpės, narcizai ir krokai kuo puikiausiai gali augti po medžiais. Nepatinka jiems tik spygliuočių draugija.

  - Svogūninės gėlės sodinamos į perkastą, patręštą bei susigulėjusį dirvožemį. Šioms gėlėms labai tinka laidi, puveninga žemė, taip pat priesmėlis ar priemolis. Jei dirva smėlinga, ją reikia pagerinti kompostu ar moliu, o jei sunki ir molinga - durpėmis ir smėliu.

  - Svarbu atrinkti sveikus svogūnėlius. Prieš sodinant juos rekomenduojama mažiausiai 30 min. palaikyti kalio permanganato tirpale arba specialios gėlių svogūnėlių dezinfekavimo priemonės tirpale. Tai padės apsaugoti juos nuo ligų bei kenkėjų.

  - Jei norite sukurti efektingą reginį savo gėlyne, geriau rinkitės mažiau veislių, bet daugiau tos pačios veislės svogūnėlių.

  - Nepamirškite tinkamai patręšti svogūninių gėlių, kad jos galėtų sėkmingai suformuoti naujus gyvybingus svogūnėlius.

  - Dirvožemis turi būti saikingai drėgnas. Šiems augalams kenkia tiek sausra, tiek dirvoje užsistovėjęs vanduo.

  - Daugumą svogūninių gėlių verta žiemai pamulčiuoti. Tai apsaugos dirvą nuo gilaus įšalo, padės išlaikyti drėgmę, o pavasarį neleis augti piktžolėms.

  - Tarp svogūnėlių, priklausomai nuo rūšies, paliekami 8-15 cm tarpai. Gylis priklauso nuo svogūnėlio dydžio. Tarp jo viršaus ir dirvos paviršiaus turi likti dviejų to svogūnėlio aukščių tarpas. Taigi, didesni svogūnai sodinami giliau, nei mažesni.

  - Rudenį pasodinti svogūnėliai palaistomi. Daugiau jų laistyti iki pavasario, tikriausiai, nebeprireiks, nes orai rudenį paprastai būna pakankamai drėgni.

   

  Taip pat skaitykite: RUDENINIŲ SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRIEŽIŪRA PO SODINIMO

PANAŠIOS PREKĖS