RUDENINIŲ SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRIEŽIŪRA PO SODINIMO

 

Svogūninės gėlės – pirmieji pavasario pranašai ir didžiausia pavasarinio gėlyno puošmena. Tačiau jei norite, jog gėlynuose žiedai skleistųsi vos nutirpus pirmajam sniegui ir žydėtų iki pat vėlyvųjų rudens šalnų, gėlėmis privalote tinkamai pasirūpinti jau dabar - rudenį. Laiko dar tikrai į valias, nes rudenines svogūnines gėles geriausia sodinti iki spalio mėnesio pabaigos.

Deja, vien tik laiku pasodinti gėlių neužtenka, labai svarbu pasirūpinti ir jų peržiemojimu. Patariama augalus žiemai apmulčiuoti. Mulčias saugo dirvą nuo gilaus įšalo, padeda išsilaikyti drėgmei, o pavasarį užkerta kelią piktžolėms. Mulčiavimui tinka durpės ar perpuvęs kompostas. Taip pat galima apdengti eglišakėmis, sugrėbtais lapais. Tik labai svarbu nepamiršti pavasarį jų nuimti, nepažeidžiant iš žemės lendančių gležnų stiebelių.

Augančioms svogūninėms gėlėms reikia pakankamai drėgmės. Tik tada jos žydės ilgiau bei ryškiau, išaugs didesnės ir tvirtesnės. Atminkite, kad naujai pasodinti, dar be šaknų, svogūnėliai gali supūti nuo per didelio vandens kiekio. Todėl laistyti pradėkite vos išlindus pirmiesiems gėlių lapeliams ir tai darykite dar kurį laiką augalui nužydėjus, nes tuomet žali augalo lapai padeda svogūnėliui kaupti maisto medžiagas, taip reikalingas rudenį.

Svogūnines gėles rekomenduojama tręšti kompleksinėmis trąšomis, kuriose daugiau fosforo ir kalio ir visai nedidelis kiekis magnio. Beje, tręšti reikėtų su saiku ir nepersistengiant. Pavasarį reikia tręšti azotinėmis trąšomis, o rudenį beriamos fosforo ir kalio trąšos. Derėtų nepamiršti, kad svogūninės gėlės nemėgsta per drėgnos žemės ir šviežio mėšlo, todėl geriausia naudoti perpuvusį.

Anot patyrusių gėlininkų, svogūninės gėlės yra vieni iš lengviausiai auginamų augalų. Svarbu laikytis minimalių priežiūros priemonių. Jei viską atliksite laiku ir užtikrintai, nepersistengsite bei jausite saiką, pavasarį džiaugsitės nuostabiai pražydusiu gėlynu.