Lotyniškas pavadinimas: Ribes uva - crispa „HINNONMAKI GRON“

Parduodamo augalo amžius: 1-2 metai

Parduodamo augalo aukštis apie 40 cm.

Užauga: iki 125 cm aukščio

Derlius: VIII-IX

Sodinimo vieta: saulėta.

Žydi V-VI mėn., genėti II-III mėn. Mėgsta būti laistomas.

 

Išsami sodinimo informacija nuorodoje <<

 

Suomiška veislė. Uogos didelės žalsvai geltonos, plona odele, gero saldžiarūgščio skonio. Sunoksta liepos - rugpjūčio mėn. Dera reguliariai ir gausiai. Uogos vidutinio didumo. Prinokę agrastai netrūkinėja ir nebyra ant žemės. Veislė atspari ligoms ir šalčiui. Dirvožemis turi būti gyvybingas, vidutiniškai drėgnas. Optimalus pH – 5,5–6,2.

Jei krūmą sodinate rudenį, genėkite jį pirmąjį pavasarį. Jei sodinate pavasarį, genėkite iš karto po pasodinimo. Pirmąjį genėjimą atlikite ties 2–3 akele. Pumpuras, virš kuriuo nupjaunate ūglį, turi būti nukreiptas į išorę. Derėjimo periodu užtikrinkite vaisiui daugiau šviesos. Nugenėkite penkiametes ar net šešiametes pagrindines šakas. Krūmą turėtų sudaryti ne daugiau kaip 12 pagrindinių šakų. Lają suformuokite gana laisvą. Nepamirškite tręšti augalo: rekomenduojama tręšti kompostu arba mineralinėmis trąšomis. Azoto trąšomis tręškite ankstyvą pavasarį, o kalio ir fosforo trąšomis – rudenį. Sausuoju vasaros laikotarpiu laistykite augalą. Ši atmaina labai atspari agrastų miltligei.

 

 

 

Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams ir yra pavyzdinės. Originalių produktų spalvos, užrašai, parametrai, matmenys, dydžiai, funkcijos, ir/ar bet kurios kitos savybės dėl savo vizualinių ypatybių gali atrodyti kitaip negu realybėje, todėl prašome vadovautis prekių savybėmis, kurios nurodytos prekių aprašymuose. Kilus klausimams, kreipkitės telefonu +370 640 79 231 arba el. paštu seklos@nojus.lt

 

 

960019
2020-04-10

Charakteristikos

Spalva
Žalia
 • Rožių, vaiskrūmių ir dekoratyvinių krūmelių sodinimas

  Krūmeliai parduodami ir sodinami „miegančios“ būsenos – tuo metu jie gali atrodyti menki, neišvaizdūs, be lapelių – tai normali sodinuko „ramybės“ būsena. Kad sodinukai prigytų ir nenušaltų - labai svarbu tinkamai pasodinti:

  1. Prieš sodinimą, augalo šaknis pamirkyti kibire vandens nuo kelių iki 12 val. (jei turite, į vandenį galima įpilti šaknų prigijimo stimuliatoriaus). Jei krūmelis įskiepytas, ir žemiau įskiepio, arčiau šaknų rasite išlindusį ūglį – jį nukirpkite, kad šaknys visą savo energiją perduotų ūgliams, virš įskiepio vietos:

  2. Iškasama duobė pagal šaknų dydį. Sodinant, įskiepio vietą reikia užpilti žemėmis nuo 1-5 cm. (jei sodinate pavasarį, įskiepio gumbelį užpilkite mažesniu, jei vėlų rudenį – didesniu žemių sluoksniu). Įskiepio vieta yra labai jautri šalnoms - palikus ją nepridengtą – didelė tikimybė, kad įskiepis nušals ir pvz., vietoj veislinės rožės, išaugs paprastoji erškėtrožė (į kurią buvo skiepijama). Tai dažniausia pasitaikanti klaida, sodinant krūmelius, kuomet neapsaugojus įskiepio vietos – išauga neveislinis augalas.

  3. Gausiai paliekite sodinuką, pagal poreikį (įvertindami šalnų galimybę) apiberkite durpių substratu, sausais lapais ar eglišakiais. Krūmelį negausiai patręškite (kad nepakenktų jaunam, jautriam sodinukui).

  4. Sodinukams auginti reikia pasirinkti saulėtą, apsaugotą nuo vėjo ar skersvėjo vietą, tačiau ir nedidelis pavėsis, ankstyvą popietę – nepakenks.

  5. Krūmeliai mėgsta būti laistomi – skirkite jiems didesnį dėmesį, esant sausroms ir karščiams.

  6. Nepamiškite vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį krūmelių genėti – pašalinkite sudžiūvusias, pažeistas šakeles. Patrumpintų šakų, kamieno apsaugai - naudokite sodo tepalą . Skirkite dėmesio, prižiūrėkite – ir augalai taps tikra sodo puošmena!

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS