Daigeliai širdies formos lapeliais ir rausvais stiebeliais. Jauni ridikėliai yra traškūs, sultingi, aštroko, švelniai salstelėjusio skonio. Pasėtas sėklas laikyti uždengtas 3-4 dienas, dygti pradeda po 1-2 dienų. Daigai naudojami po 8-15 dienų.

4772032008694
 • Daigintos sėklos – puikus naudingųjų medžiagų šaltinis

  Papildykite mitybos racioną įvairiomis daigintomis sėklomis! Salotoms, sumuštiniams, mėsos patiekalams jos suteikia puikaus skonio ir praturtina vitaminais, mikroelementais bei kitomis organizmui būtinomis medžiagomis. Daigintose sėklose gausu vitamino E, C ir kitų antioksidantų, B grupės vitaminų, omega-3 riebalų rūgščių.

  Dygstančiose sėklose vitaminų ir mineralų dvigubai daugiau nei nedaigintose

  Vykstant  biocheminiams ir fioziologiniams procesams, dygstančiose sėklose suaktyvėja visi gyvybiniai procesai, todėl vitaminų C ir E kiekis jose gali padidėti kelis kartus, o krakmolas ir kiti polisacharidai skyla į lengvai virškinamus angliavandenius. Sunkiai virškinami baltymai daigintuose grūduose taip pat suskyla ir tampa lengvai virškinami bei greičiau įsisavinami.

  Daigintos sėklos yra puikus mineralų šaltinis. Pavyzdžiui, liucernose daug seleno, kalcio, kalio ir magnio, o lęšių sėklose – geležies. Vertingos daigintos sėklos ir dėl nesočiųjų riebalų rūgščių, kurių ypač gausu kelias dienas daigintuose saulėgrąžose.

  Prieš daiginant, sėklas būtina labai gerai keletą kartų nuplauti tekančiu vandeniu. Tada rekomenduojama jas bent keletą valandų pamirkyti, periodiškai keičiant vandenį. Daiginant taip pat reikėtų kartas nuo karto sėklas perplauti, kad būtų pašalinti visi nešvarumai, suskilusios sėklų dalys, įsimaišiusios luobelės ir kt.

  Sudaigintos sėklos vartojamos visos: sėklos, lukštai (didelius saulėgrąžų lukštus reikėtų pašalinti), daigeliai, šaknelės. Liucernų, garstyčių, kviečių daiguose prie šaknų atsiranda šakniaplaukiai. Tai natūrali augalo dalis, nors kartais klaidingai supainiojama su pelėsiu.

  Didesni daigintų sėklų kiekiai gali būti laikomi uždaruose induose šaldytuve keletą dienų, tačiau prieš vartojant maistui jas reikėtų dar kartą perplauti tekančiu vandeniu.

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS