Barkodas: 4779030310408  
Kiekis: 5 vnt  


Narcizai
Avalon

Šių narcizų aukštis - 40 cm, sodinimo gylis - 20 cm. Narcizų svogūnėliai sodinami 15 cm atstumu.

Sodinimo vieta:
pavasarį ir vasarą žydinčios gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po pasodinimo palieti ir palaikyti drėgmę grunte augimo metu. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles
saugoti nuo stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai augančias svogūnines gėles augimo metu paremti.

 

EB kokybė
 
4779030310408
2011-12-27

Charakteristikos

Spalva
Balta
Geltona
Sodinimo mėnesiai
Lapkritis
Rugsėjis
Spalis
Žydėjimo mėnesiai
Birželis
Gegužė
Augalo aukštis
21 - 40 cm
Lotyniškas pavadinimas
Narcissus large cupped
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • Narcizų sodinimas ir priežiūra

  Narcizas – tai viena pirmųjų pražystančių pavasario gėlių. Tai šilumą ir džiaugsmą atnešanti gėlė, kurios žiedų laukia kiekvieno gėlyno savininkė. Narcizų kvapas yra svajingas ir saldus, o kiekviena šio augalo rūšis išsiskiria savitais bruožais – vienų karūnėlės yra itin puošnios, kitų – paprastesnės, skiriasi kiekvienos rūšies žiedlapių forma. Ypač puošnūs ir įstabūs yra puokštiniai narcizai, džiuginantys gausiu žiedų būriu.

  Kad šis augalas tikrai puoštų Jūsų pavasarinį gėlyną, būtinas tinkamas narcizų sodinimas ir priežiūra. Čia papasakosime viską, ką reikia žinoti apie narcizų sodinimą ir persodinimą bei tręšimą.

    -Kaip ir visas svogūnines gėles, narcizų svogūnėlius patariama sodinti rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais. Geriausia pataikyti šias gėles sodinti, kai jau pradėjusi vasaros kaitra, bet dar neaplankė pirmieji šerkšnai. Svarbiausia, kad svogūnėliai spėtų įsišaknyti dar neatėjus šalčiams.
    -Narcizus kas 4 metus patariama persodinti, kadangi per tokį laiką išauga nemažai dukterinių svogūnėlių, kurie trukdo vešėti gražiems ir dideliems žiedams. Kai narcizai visai nudžiūsta, galima pradėti persodinimą – iškasus augalą svogūnėlių lizdą reikia padėti tamsioje vėdinamoje ir santykinai drėgnoje vietoje, palaikius juos šiek tiek virš mėnesio galima jau švelniai atskirti, nuvalyti nuo sudžiūvusių žemių ir galiausiai vėl sodinti.
    -Narcizai mėgsta saulėtas vietas, bet gali prisišlieti ir gėlynuose prie kitų krūmų, numetančių nedidelį šešėlį.  Svarbiausia, kad vieta nebūtų vien šešėlyje ir nuolatos užpučiama vėjo.
    -Vietą, kurioje išdygs narcizai pavasarį reikia patręšti kompleksinėmis mineralinėmis trąšomis, tuomet augaliukai užaugs tvirtais stiebais ir bus atsparūs ligoms.
    -Narcizai yra gan jautrūs šalčiui, todėl prieš žiemą reikėtų dirvožemį, kuriame jie auga, apdengti pjuvenomis, medžių lapais, kompostu, šiaudais. Jeigu auginate puokštinius narcizus, mulčiuokite juos dar storiau.

  Narcizai yra kiekvieno gėlyno puošmena, kuri kiekvieną pavasarį pranašauja šilumą ir artėjančią vasarą. Tai ne tik privaloma gėlė darželiuose bei gėlynuose, bet ir miela dovana artimam žmogui. Išsirinkite sau gražiausią šio augalo veislę, parinkite jam vietą savo gėlyne ar sode ir užtikriname, kad narcizų sodinimas ir priežiūra Jums taps didžiausiu malonumu.

 • SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ SODINIMO ABC

  Norint ankstyvą pavasarį sulaukti spalvingų žiedų “derliaus”, reikia jau rudenį tam tinkamai pasiruošti. Rudeninių svogūninių gėlių sodinimas prasideda rugpjūčio pabaigoje ir tęsiasi iki spalio pabaigos, ar net iki lapkričio, jei tik oro sąlygos tą leidžia. Svarbu nepamiršti, kad gėlių svogūnėliai iki pirmųjų šalnų turi sėkmingai įsišaknyti dirvoje bei pasiruošti žiemojimui. Skirtingų rūšių ir veislių augalai turi skirtingus poreikius, tačiau kai kurie jų sodinimo “reikalavimai” gali būti bendri visoms rudeninėms ir pavasarinėms svogūninėms gėlėms.

  Taigi, pagrindinės taisyklės, kurių reikia laikytis, norint sulaukti tų nuostabiųjų ankstyvo pavasario žiedų:

  - Svogūninės gėlės puikiai auga atviroje, šviesioje ar pusiau šešėlinėje vietoje. Tulpės, narcizai ir krokai kuo puikiausiai gali augti po medžiais. Nepatinka jiems tik spygliuočių draugija.

  - Svogūninės gėlės sodinamos į perkastą, patręštą bei susigulėjusį dirvožemį. Šioms gėlėms labai tinka laidi, puveninga žemė, taip pat priesmėlis ar priemolis. Jei dirva smėlinga, ją reikia pagerinti kompostu ar moliu, o jei sunki ir molinga - durpėmis ir smėliu.

  - Svarbu atrinkti sveikus svogūnėlius. Prieš sodinant juos rekomenduojama mažiausiai 30 min. palaikyti kalio permanganato tirpale arba specialios gėlių svogūnėlių dezinfekavimo priemonės tirpale. Tai padės apsaugoti juos nuo ligų bei kenkėjų.

  - Jei norite sukurti efektingą reginį savo gėlyne, geriau rinkitės mažiau veislių, bet daugiau tos pačios veislės svogūnėlių.

  - Nepamirškite tinkamai patręšti svogūninių gėlių, kad jos galėtų sėkmingai suformuoti naujus gyvybingus svogūnėlius.

  - Dirvožemis turi būti saikingai drėgnas. Šiems augalams kenkia tiek sausra, tiek dirvoje užsistovėjęs vanduo.

  - Daugumą svogūninių gėlių verta žiemai pamulčiuoti. Tai apsaugos dirvą nuo gilaus įšalo, padės išlaikyti drėgmę, o pavasarį neleis augti piktžolėms.

  - Tarp svogūnėlių, priklausomai nuo rūšies, paliekami 8-15 cm tarpai. Gylis priklauso nuo svogūnėlio dydžio. Tarp jo viršaus ir dirvos paviršiaus turi likti dviejų to svogūnėlio aukščių tarpas. Taigi, didesni svogūnai sodinami giliau, nei mažesni.

  - Rudenį pasodinti svogūnėliai palaistomi. Daugiau jų laistyti iki pavasario, tikriausiai, nebeprireiks, nes orai rudenį paprastai būna pakankamai drėgni.

   

  Taip pat skaitykite: RUDENINIŲ SVOGŪNINIŲ GĖLIŲ PRIEŽIŪRA PO SODINIMO

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS