Barkodas: 4779018780414  
Kiekis: 0,5 g  


Vienametės paprikos California wonder

Vidutinio ankstyvumo, derlinga paprikos veislė. Tinkama auginti šiltnamyje bei lauke po priedanga. Vaisiai stambūs, gali siekti iki 230 g. svorio, mėsingi, aromatingi, puikaus skonio, pradžioje būna žali, sunokę paraudonuoja. Ilgos vegetacijos daržovė, auginama sodinant daigais. Optimali paprikos sėklų dygimo temperatūra +22-25°C, daigai užauga per 70-80 dienų. Paprika gerai auga puriame ir turtingame maisto medžiagomis dirvožemyje Palankiausia paprikos augimo temperatūra dieną +22 – 25° C, naktį +17 – 20° C.

Lot. Capsicum annuum L.

 

- III, 0,3-0,5 cm;

- 40 x 30 cm;

 

- VI;

- VII-IX;

4779018780414
1970-01-01

Charakteristikos

Spalva
Raudona
Sodinimo mėnesiai
Kovas
Lotyniškas pavadinimas
Lot. Capsicum annuum L.
Derlius
Derlius IX mėn
Derlius VIII mėn
Derlius VII mėn
Auginimo sąlygos
Auginama šiltnamyje
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • Kada sėjamos paprikos?

   Paprikos – jau senokai užkariavusios dažno lietuvio daržą ir virtuvę. Be to, jos vertinamos ne tik dėl svaigaus aromato, bet ir dėl naudingųjų savybių. Paprikose gausu C, B1, B2, B6, D ir kitų vitaminų, angliavandenių, baltymų bei kitų mūsų organizmui svarbių medžiagų.

  Vis tik, tai pietų kraštų augalas, todėl mūsų klimatas nėra paprikoms maloniausias, todėl reikėtų nepavėluoti sėti bei daiginti.

  Paprikos daigas, tinkamas sodinimui, pilnai susiformuoja tik po dviejų mėnesių (60 – 80 dienų). Planuojant paprikų auginimą, vertėtų šiuos duomenis prisiminti.

  Kada palankiausia sėti paprikas ?

  Tinkamiausias laikotarpis paprikų sėjai – vasario ir kovo mėnesiai. Tiek laiko įprastai pakanka, kad paprikos spėtų parausti ir būtų tinkamos skynimui bei maistui.

  Ketindami sėti, pirmiausia pasidomėkite esama mėnulio faze bei rekomenduojamomis paprikų sėjai dienomis. Gausiausio derliaus sulaukiama sėjant per pirmą mėnulio ketvirtį ir veikiant Svarstyklių, Skorpiono, Šaulio bei Avino ženklams. Žinoma, tinkamiausiai parinkta sėjos data – tik viena iš kokybiško derliaus sąlygų.

  Nerekomenduojame paprikų sėti tiesiai į žemę net ir atšilus orams, nes balandžio bei gegužės mėnesiais vis dar pasitaiko šalnų.

  Atsižvelgę į mėnulio kalendoriaus rekomendacijas, kurias rasite internete ar specialiuose, sodininkams skirtuose leidiniuose, paruoškite lovelius bei paprikų daiginimui tinkamą žemę. Sėkite į, maždaug, 1 cm gylio duobeles, išlaikydami atstumus tarp sėklų, nes paprikos nemėgsta pikiavimo. Pasėję, uždenkite skaidria plėvele ir laikykite maždaug 22 – 25 laipsnių šilumoje.

  Sudygus sėkloms, plėvelę nuimkite ir laikykite vėsesnėje (~ +20 laipsnių) vietoje. Jeigu saulės bus mažai, o šilumos daug, daigai išstyps ir bus nepatvarūs.

  Apie 30 – 35 cm aukščio bei turintis ne mažiau kaip 15 lapelių daigas jau yra tinkamas „iškeldinimui“ į nuolatinę augimo vietą. Tinkamiausias laikotarpis šiai procedūrai – gegužės pabaiga ir birželio pradžia.

   

PANAŠIOS PREKĖS