Barkodas:

4779018788786

 
Kiekis: 0,3 g  


Aitrioji Paprika De Cayenne

Aštrumas pagal SHU 30,000–50,000

Vidutinio ankstyvumo aitriųjų paprikų veislė. Vaisiai ištempto kūgio formos, storomis sienelėmis, labai aitraus skonio. Vartojami kaip prieskoniai.  Tinkama auginti šiltnamyje bei lauke.  Ypač gausiai dera saulėtose vietose. Daigai į lauką sodinami praėjus šalnoms. Derlius po 48-55 dienų po pasodinimo. Tinka konservuoti ir džiovinti. Ilgos vegetacijos daržovė, auginama sodinant daigais. Optimali paprikos sėklų dygimo temperatūra +22-25°C, daigai užauga per 70-80 dienų. Paprika gerai auga puriame ir turtingame maisto medžiagomis dirvožemyje Palankiausia paprikos augimo temperatūra dieną +22 – 25° C, naktį +17 – 20° C

Lot. Capsicum annuum L.


- II-IV;

- 40x30 cm;


- V-VI;

- VII-IX;

čili pipirai, čili paprika, aštrūs pipirai, aitrieji pipirai, chilli, chili, aštrūs pipirai, aitrūs pipirai, aštri paprika, aitri paprika, aitrioji, pipiras, čili pipirų sėklos

4779018788786
2012-02-06

Charakteristikos

Sodinimo mėnesiai
Balandis
Birželis
Gegužė
Kovas
Vasaris
Lotyniškas pavadinimas
Lot. Capsicum annuum L.
Derlius
Derlius IX mėn
Derlius VIII mėn
Derlius VII mėn
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Auginama šiltnamyje
Pusiau pavėsis
Saulėta
  • Paprikų sėja

    Paprikos kasmet vis aktyviau užkariauja dažno lietuvio virtuvę. Ryškiaspalvės gražuolės šmėžuoja ne tik soduose, šiltnamiuose, bet ir aktyviai auginamos ant palangių. Šių daržovių yra įvairių rūšių ir spalvų. Vienos populiariausių - aitriosios paprikos. Jei mėgstate aštresnį maistą, galite jas auginti tiesiog virtuvėje, ant palangės.

    Paprikų sėjimo ypatumai

    Paprikos dygsta gana ilgai, augalas pilnai susiformuoja tik po maždaug dviejų mėnesių (60 -80 dienų). Jeigu planuojate paprikas auginti šildomame šiltnamyje, vertėtų sėti į durpinius ar plastikinius indelius jau sausio – vasario mėnesiais. Pikiuoti nerekomenduojama, todėl sėkite po vieną sėklytę į specialų daiginimui skirtą durpių substratą, maždaug į 0,5 – 1,5 cm gylio duobeles. Paskui jas švelniai užberkite substratu. Kad substratas neišdžiūtų, reikia uždengti plėvele ir laikyti 22 – 27 laipsnių šilumoje. Plėvelę retkarčiais nuimti ir leisti išsivėdinti, kad nepradėtų pūti. Po maždaug 6 – 8 dienų, pasirodžius pirmiesiems daigeliams, šilumą sumažinti iki 18 -20 laipsnių, antraip augalas ištįs ir tinkamai nesusiformuos šaknys.

    Paprikų sodinimas

    Į nuolatinę vietą rekomenduotina sodinti, kai daigai būna 30-35 cm aukščio ir turi 15-18 lapų.
    Prieš išsodinant daigus į lauką, reikėtų juos užgrūdinti - išnešant kuriam laikui į lauką.
    Paprikos į lauką sodinamos, kai vidutinė paros temperatūra pasiekia 13-15 laipsnių - daugmaž gegužės pabaigoje, birželio pradžioje, ne giliau pirmųjų tikrųjų lapų.

    Ruošiant dirvą, nenaudokite šviežio mėšlo - paprikoms labiau patinka kompostas.
    Jei dirva priemolio, ją reikėtų pagerinti: į 1 kvadratinį metrą įterpiant kibirą perpuvusių pjuvenų, kibirą perpuvusio mėšlo arba komposto, du kibirus durpių.
    Sunkesnei molio dirvai papildomai įterpti kibirą stambiagrūdžio smėlio ir kibirą pjuvenų. Papildomai į tą patį plotą įterpiama stiklinė medžio pjuvenų, 20 g (šaukštas) superfosfato, kalio sulfato, karbamido.

    Vieta turėtų būti saulėta, apsaugota nuo vėjo. Dalį dienos - gali būti nedidelis pavėsis. Pirmomis savaitėmis, paprikas uždengti plėvele - ypač jei jos nebuvo grūdintos.

  • Kada sėjamos paprikos?

     Paprikos – jau senokai užkariavusios dažno lietuvio daržą ir virtuvę. Be to, jos vertinamos ne tik dėl svaigaus aromato, bet ir dėl naudingųjų savybių. Paprikose gausu C, B1, B2, B6, D ir kitų vitaminų, angliavandenių, baltymų bei kitų mūsų organizmui svarbių medžiagų.

    Vis tik, tai pietų kraštų augalas, todėl mūsų klimatas nėra paprikoms maloniausias, todėl reikėtų nepavėluoti sėti bei daiginti.

    Paprikos daigas, tinkamas sodinimui, pilnai susiformuoja tik po dviejų mėnesių (60 – 80 dienų). Planuojant paprikų auginimą, vertėtų šiuos duomenis prisiminti.

    Kada palankiausia sėti paprikas ?

    Tinkamiausias laikotarpis paprikų sėjai – vasario ir kovo mėnesiai. Tiek laiko įprastai pakanka, kad paprikos spėtų parausti ir būtų tinkamos skynimui bei maistui.

    Ketindami sėti, pirmiausia pasidomėkite esama mėnulio faze bei rekomenduojamomis paprikų sėjai dienomis. Gausiausio derliaus sulaukiama sėjant per pirmą mėnulio ketvirtį ir veikiant Svarstyklių, Skorpiono, Šaulio bei Avino ženklams. Žinoma, tinkamiausiai parinkta sėjos data – tik viena iš kokybiško derliaus sąlygų.

    Nerekomenduojame paprikų sėti tiesiai į žemę net ir atšilus orams, nes balandžio bei gegužės mėnesiais vis dar pasitaiko šalnų.

    Atsižvelgę į mėnulio kalendoriaus rekomendacijas, kurias rasite internete ar specialiuose, sodininkams skirtuose leidiniuose, paruoškite lovelius bei paprikų daiginimui tinkamą žemę. Sėkite į, maždaug, 1 cm gylio duobeles, išlaikydami atstumus tarp sėklų, nes paprikos nemėgsta pikiavimo. Pasėję, uždenkite skaidria plėvele ir laikykite maždaug 22 – 25 laipsnių šilumoje.

    Sudygus sėkloms, plėvelę nuimkite ir laikykite vėsesnėje (~ +20 laipsnių) vietoje. Jeigu saulės bus mažai, o šilumos daug, daigai išstyps ir bus nepatvarūs.

    Apie 30 – 35 cm aukščio bei turintis ne mažiau kaip 15 lapelių daigas jau yra tinkamas „iškeldinimui“ į nuolatinę augimo vietą. Tinkamiausias laikotarpis šiai procedūrai – gegužės pabaiga ir birželio pradžia.

     

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS