Grikių mulčias – tai grikių lukštai, kurie lieka po grikių perdirbimo. Tai 100% natūrali, organinė medžiaga sveikam Jūsų sodui ir daržui!
Grikių lukštuose yra beveik visi Mendelejevo lentelės elementai, todėl mulčiuojant šia medžiaga dirva jais pasipildo be jokių papildomų tręšimų. Kita išskirtinė grikių lukštų savybė – jų tvirtumas. Dirvos paviršiuje toks mulčias išsilaiko keletą metų, palengva skaidydamasis iš apačios, o tai sutaupo daug darbo laiko.
SAVYBĖS

• Mulčias naudojamas, siekiant skatinti dirvoje esančių mikroorganizmų veiklą, mažinti dirvos plutą, susidarančią dėl krintančių vandens lašų, apsaugoti augalus nuo vandens lašų neigiamo poveikio, mažinti drėgmės garavimą iš dirvos ir apsaugoti ją nuo perkaitimo. Apsaugoti augalus nuo ligų plitimo, nesudaryti palankios terpės augalų kenkėjams daugintis.
• Taip pat apsaugo augalus nuo šalnų, kontroliuoja piktžolių plitimą, stabdo jų augimą, puošia aplinką, taupo augalų priežiūrai skirtas išlaidas ir laiką.
• Jeigu mulčiuojant siekiama ne tik pagerinti dirvos kokybę, bet ir išlaikyti ilgalaikį puošnumą, po mulčiu būtina suformuoti pagrindą (organinę geotekstilę, juodą agrodangą), neleisiantį susmegti viršutiniam mulčio sluoksniui.
• Taps natūralia trąša, palengvins bei nerūgštins dirvos, o ją maitins.
 
PADEDA:
    Apsaugoti gėlynus ir daržus nuo piktžolių
    Išsaugoti drėgmę dirvoje
    Apsaugoti nuo šalčio šaknis
    Patekti orui į dirvą
    Maitinti dirvą
    Puošti aplinką
 
NAUDOJAMAS:
    Gėlynuose, braškynuose
    Gėlių vazonuose
    Daržuose
    Šiltnamiuose
    Alpinariumuose
    Kapuose
 
Labiausiai tinka braškėms
Stebėjimai rodo, kad grikių lukštai labiausiai pasiteisina braškėms. Jais mulčiuojamose braškių lysvėse visada švaru, silpnai dygsta piktžolės, vienas mulčiavimas tarnauja 2-3 metus. O svarbiausia braškių augintojams kad būtų švarios uogos. Ir čia grikių lukštai neturi konkurentų – tokio mulčio paviršius visada sausas, uogos visada švarutėlės.
 
Neleidžia perkaisti dirvai
Sėkmingai naudojamas ir auginant daržo kultūras, ypač nemėgstančias dirvos perkaitimo, pvz. pomidorus, kopūstus (dar reikia priminti kad grikių kvapo nemėgsta kopūstinės muselės), nes toks mulčias – labai geras izoliatorius, neleidžiantis saulei įkaitinti dirvos. O štai rudenį derančioms kultūroms jis pasitarnauja atvirkščiai – neleidžia dirva greitai atvėsti. Vis labiau jį pamėgsta landšafto dizaineriai – be visų kitų privalumų jis yra dekoratyvus.
 
Dirvą praturtinti
Dar vienas efektyvus grikių lukštų panaudojimo būdas – praturtinti skurdžias dirvas ruošiant duobes uogakrūmiams ar dekoratyviniams krūmams. Pavasarį iškastos duobės pripildomos grikių lukštų ir palaistomos pasirinktu biologiniu preparatu. Lengvai pridengiamos žeme. Kitų metų pavasarį net ir skurdžiausioje dirvoje galite turėti neblogas sąlygas augti daugiamečiams augalams, maisto jiems užteks daugeliui metų.


Kaip mulčiuoti?
Mulčias skleidžiamas apie 5-7 cm sluoksniu. Dėl savo lengvumo jis lengvai nupustomas vėjo, todėl geriausia iš karto po mulčiavimo palaistyti arba mulčiuoti prieš lietų. Grikių lukštai gali būti naudojami ne tik mulčiavimui, jie efektyviai palengvina sunkų priemolį, kurio taip nemėgsta daržininkai. Tam grikių lukštai paskleidžiami dirvos paviršiuje bent 10 cm sluoksniu ir dirva perkasama.
 
Mulčias fasuojamas į 60 l. maišus. Šio kiekio pakanka 1,5 m2 plotui padengti.
 
 
 
 
 

4779024981195