Amarilis (lot. Amaryllis) arba meilenis (lot. Hippeastrum) — tai amarilinių šeimos augalas. Amarilis, arba kitaip dar žinomas kaip lelijinė beladona, yra kilęs iš saulėtosios Pietų Afrikos. Amarilis pasižymi smulkiais žiedais (iki 8 cm.), skleidžia malonų aromatą. Hippeastrum yra amarilio hibridas, kilęs iš Pietų Amerikos. Šis augalas pasižymi stambesniais žiedais, yra bekvapis. Hippeastrum taip pat vadinamas amariliu, tačiau dažniausiai auginamas patalpose, nes geriausiai auga kambario temperatūroje.

Amarilis auginamas daugelyje pasaulio šalių. Nuostabaus grožio augalas išsiskiria vamzdelio formos žiedais ir maloniu aromatu. Amarilio žiedai gali būti įvairių spalvų: balti, raudoni, rožiniai, oranžiniai, pasitaiko ir margaspalvių žiedų. Viena pagrindinių šio augalo rūšių yra Amaryllis belladonna.

Amarilis yra svogūninis augalas, dažniausiai auginamas namų sąlygomis. Gėlės išauga iš stambių, kriaušės formos svogūnėlių. Pastarųjų skersmuo būna, nuo 5 iki 10 cm. Amarilio lapai yra juostos formos, užaugantys iki 30-50 cm. ilgio ir 2-4 cm. pločio, jie išauga rudenį arba ankstyvą pavasarį ir išsilaiko iki vasaros pradžios.

Amarilio priežiūra ir sodinimas nėra sudėtingas procesas. Amarilis sodinamas dviem būdais: sėklomis ir mažais svogūnėliais. Sėklos sėjamos vasario-kovo mėnesiais į patręštą žemių mišinį. Sėklos daiginamos šiltai — 20-25°C temperatūroje. Paaugę daigai persodinami į dėžutes arba vazonėlius. Ruošiantis sodinti amarilių svogūnėlius, rekomenduojama kelioms valandoms įmerkti juos į šiltą vandenį arba kalio permanganato tirpalą. Tai padeda apsaugoti svogūnėlius nuo ligų. Prieš sodinant svogūnėlius būtina apžiūrėti ir nulupti visus rudos spalvos lukštus (jeigu tokių yra). Svogūnėliai sodinami į žemę paliekant svogūnėlio viršūnėlę paviršiuje (maždaug trečdalį svogūnėlio). Pasodintą amarilį reikia palaistyti. Augalui augant laistyti galima 1-2 kartus per savaitę, ne dažniau, nes per didelis vandens kiekis gali pakenkti šaknims.

Amarilis yra daugiametis augalas. Jo žydėjimo periodas gali būti įvairus. Auginant amarilį savo namuose ant palangės, ne sode, jis žydės gana ilgai šaltuoju metų laiku, žiemą, ir kiek trumpiau pavasarėjant. Jei norite, kad jūsų namus ar sodus ilgesnį laiką džiugintų nuostabūs žiedai, – sodinkite svogūnėlius ne vienu metu, o kas dvi savaites. Lauke pasodinti amariliai žydi pavasarį, dažniausiai balandžio-gegužės mėnesiais ir vasaros pabaigoje.