Šiandien daugeliui pasirenkant gyvenimą užmiestyje privačiame name su kiemu ar sodeliu ar tiesiog turintiems sodo sklypelį toliau nuo miesto kyla pagunda patiems užsiauginti įvairių gėrybių – daržovės ir taip džiugina kiekvieną sezoną, o norint sulaukti saldžiųjų vaisių, kartais reikia kantrybės – daug vaismedžių iškart neveda vaisių, tenka palaukti. Tad paprasčiausia auginti uogas, o populiariausios, žinoma – braškės. Jei braškių daigai jau jūsų pavasario pirkinių sąraše, pateiksime keletą patarimų, kaip tinkamai pasiruošti jų sodinimui, kad vėliau galėtumėte džiaugtis puikiais jų vaisiais.

 

  • Dirvos paruošimas. Braškių dirva turi būti dėmesingai paruošta, kadangi joje braškės auga ir neša vaisius keletą metų iš eilės. Prieš ruošdami dirvą daigų sodinimui būtinai pašalinkite prieš tai joje augusių kultūrų likučius (juose gali būti likę augalų parazitų), dirvožemį apdorokite herbicidais, kurie apsaugos dirvą nuo piktžolių. O apskritai geriausia būtų atsivežti švaraus ir kokybiško dirvožemio.
  • Žinoma, neišvengsite vienmečių piktžolių, kurios atakuos jūsų lysves visą vasarą, todėl viso sezono metu būtina rūpestingai ravėti savo braškes.
  • Tręšimas. Braškių dirvą iš esmės reikia patręšti taip, kad visą braškių augimo periodą (kelis metus) joms pakaktų kartu su trąšomis pirmą kartą suteiktų maistingų medžiagų. Tačiau pasistenkite braškių nepertręšti, ypač svarbu nepersistengti su azotinėmis trąšomis – tuomet braškių lapai užauga per vešliai, ir tai trukdo normaliai sunokti uogoms, augalas tampa jautresnis ligoms.
  • Tręškite braškes supuvusiu mėšlu, durpėmis. Jeigu žemės plotas, kuriame žadate auginti braškes, yra nualintas arba ką tik apdirbtas, mėšlo su durpėmis galite negailėti ir dėti iki 150 kg/10 kv.m.
  • Paruošę dirvą, joje daugiau neatlikite jokių gilesnių perkasimų, kad visos maistingos medžiagos susigertų į dirvožemį.
  • Sodinimas. Pirkite daigus iš gerai prižiūrėtų, sveikų ir geros veislės braškynų. Sveiki ir kokybiški braškių daigai bus su matoma sveika šerdimi bei paūgėjusiomis šaknimis.
  • Sodinkite braškes šiltu ir drėgnu oru, tuomet jos geriausiai sudygs ir įsitvirtins dirvoje.
  • Jei pasodinus braškes aplankė sausi ir karšti orai, pamulčiuokite braškių lysves šiaudais. Taip šaknyse bus palaikoma drėgmė.