Braškių daigai

Braškių daigai Frigo*

* Daigai yra subrendę ir paruošti sodinimui.

* Šių metų derliui - sodinimo laikotarpis nuo balandžio mėnesio iki liepos vidurio, kitų metų derliui – rugpjūčio-rugsėjo mėnesiais.

* Braškės dera po 6-8 savaičių.

* Daigai gerai auga Lietuvos klimato sąlygomis.

* Sodinimui paruoštas daigas yra neišvaizdus, be lapų, bet nereikia baimintis, kadangi tuo ir pasižymi Frigo daigai. Gavę šilumos daigai sparčiai skleidžia lapus.

* Gautus daigus patariama kaip įmanoma greičiau pasodinti ir ilgai nedelsti. Prieš sodinant galima 1-2 val. pamirkyti šaknų prigijimo stimuliatoriuje.

Daigų sodinimas ir priežiūra:

Patariama sodinti nuo piktžolių išvalytoje, gerai išpurentoje ir patręštoje žemėje. Jeigu šaknys labai ilgos, prieš sodinant jas galima pakirpti, tačiau ne daugiau nei trečdaliu! Svarbu sodinimo gylis - geriausia daigus pasodinti ties šerdies viduriu. Sodinant stebėti, kad šaknys neužsiriestų į viršų ar šonus. Daigai dažniausiai sodinami į dvispalve plėvele uždengtą dirvą - viršus šviesus, apačia tamsi. Vyraujant karštam ir saulėtam orui patariama mulčiuoti šiaudais. Daigus auginant juostiniu būdu, tarp juostų paliekamas 70 cm tarpas. Auginant dvieiliu juostiniu būdu paliekamas 40 cm tarpas tarp eilių juostose. O auginant trieiliu juostiniu būdu - 30 cm tarpas tarp eilių juostose. Rekomenduojama išlaikyti 30-40 cm atstumą tarp daigų. Geriausia laistyti lašeliniu būdu, tai leidžia tikėtis gausesnio derliaus. Mineralinės trąšos turėtų būti naudojamos atsižvelgiant į dirvos būklę. Rekomenduojamos specialiai braškėms skirtos trąšos. Vienam daigui reikėtų skirti 15-18 g trąšų. Galima naudoti ir vandenyje tirpias trąšas. Specialistai teigia, kad 40 proc. trąšų braškės turėtų gauti prieš derlių, o likusius 60 proc. iš karto po derliaus nuėmimo.

*Frigo braškių daigai iškasami savo ramybės periodu (spalio mėn.) ir laikomi nuo -30C iki -10C temperatūroje iki įsodinimo į dirvą. Toks braškių daigų laikymas, „konservavimas“, leidžia kontroliuoti derėjimą ir turėti produkciją norimu laikotarpiu.