Barkodas: 4771509280274  
Kiekis: 1 kg  


Trąšos pomidorams ir paprikoms

Paskirtis: tai specializuotas, optimaliai subalansuotas azoto, fosforo ir kalio trąšų mišinys su svarbiausiais mikroelementais, skirtas šiltnamyje ir lauke auginamiems pomidorams, paprikoms ir baklažanams tręšti prieš sodinimą ir papildomai vasarą, jų intensyvaus augimo, žydėjimo, vaisių mezgimo ir derėjimo metu. Trąšos praturtintos kalciu, kuris suteikia auga­lams tvirtumo, gerina prekinę derlaus išvaizdą ir skonį.


Poveikis: 
optimaliai subalansuotos trąšos užtikrina gerą pomidorų, paprikų ir baklažanų aprūpinimą lengvai įsisavinamomis maisto medžiagomis, normalų augimą, intensyvų žydėjimą ir derliaus mezgimą, gerina derliaus skonį ir prekinę išvaizdą.

Sudėtis, %: suminis azotas (N) – 10 (amoniakinis azotas (N-NH4) – 6, nitratinis azotas (N-NO3) – 4), fosforas (P2O5) – 6, kalis (K2O) – 25, magnis (MgO) – 2,5, siera (S) – 9. Turi mikroelementų: boras (B), varis (Cu), geležis (Fe), manganas (Mn), molibdenas (Mo), cin­kas (Zn).

Tręšimo normos:


Augalai

Vienkartinė tręšimo norma

Laistant, g/10 litrų vandens

Barstant sausas, g/m2

Pomidorai Prieš sodinimą

50-70

Paprikos

50-70

Baklažanai

40-60

Pomidorai Intensyvaus augimo ir žydėjimo-vaisių mezgimo metu

15-20

20-25

Paprikos

10-15

15-20

Baklažanai

10-15

15-20

Pomidorai Derėjimo metu

20-25

30-35

Paprikos

15-20

20-25

Baklažanai

30-35

30-35

4771509280274
2018-02-05
 • POMIDORŲ IR PAPRIKŲ TRĘŠIMAS

  Pomidorai - be jų ant mūsų stalo tikrai kažko trūktų. Tai skani ir vertinga daržovė. Mažai populiarumu atsilieka ir pomidoro giminaitė paprika. Tiek vienų, tiek kitų veislių yra labai daug. Paprikų bei pomidorų auginimas ir priežiūra labai panašūs, tačiau yra ir skirtumų. Šįkart pakalbėkime apie jų tręšimą.

  Net jei ruošdami dirvą pomidorams pridėjote į ją maistingųjų medžiagų, praėjus kuriam laikui vis tiek teks panaudoti trąšas. Gerai paruoštas substratas aprūpina augalą 4-6 savaites, gausiai laistant ar lyjant šis laikotarpis gali būti dar trumpesnis.

  Pirmą kartą pomidorų daigai tręšiami praėjus 10-15 dienų nuo jų persodinimo į augimui skirtą vietą. Antrasis tręšimas - dar po dviejų savaičių. Toliau galima rasti dvejopas rekomendacijas tręšimui. Kai kur nurodoma, kad tręšti reikia 2-3 kartus per sezoną, o kai kur - kad toliau reguliariai kas dvi savaites. Spręsti teks jums. Paprikos tręšiamos kas 2-3 savaites.

  Pomidorų trąšos

  Skiriasi paprikų ir pomidorų tręšimo normos - paprikoms jos yra šiek tiek mažesnės, jos labiau bijo pertręšimo. Jei trąšas perkate sodo prekių parduotuvėje, smulkesnė informacija bus nurodyta ant pakuotės. Tręšti būtina norint sulaukti gausesnio ir skanesnio derliaus bei išvengti tokių bėdų, kaip puvinys, kuris gali išsivystyti, jei šiems augalams ima trūkti kalcio. Puvinį sukelti gali ir dideli aplinkos temperatūros svyravimai. Augalai, laistomi gerai subalansuotu trąšų tirpalu, serga žymiai rečiau. Dirvoje taip pat neturi būti amonio, fosforo, magnio ir natrio druskų pertekliaus, nes jis trukdys tinkamam kalcio pasisavinimui. Būtent kalcis šioms daržovėms suteikia geresnę išvaizdą ir skonį.

  Pomidorų tręšimas

  Jei pirksite specialiai pomidorams ir paprikoms skirtas trąšas, dėl mikroelementų balanso jose galite nesukti sau galvos. Žinoma, trąšų galima pasigaminti ir patiems iš to, kas auga aplinkui. Internete tikrai galima rasti įvairių tinkamų receptų. Vienas iš populiaresnių ir paprastesnių - dilgėlių antpilas. Jis ruošiamas iš jaunų dilgėlių lapų. Du trečdaliai pasirinktos talpos užpildoma dilgėlėmis ir užpilama vandeniu bei uždengus paliekama šiltoje vietoje ne trumpiau kaip savaitei. Geležinė tara netinka, nes joje antpilas praras nemažai naudingų elementų. Patartina šį rūgstantį mišinį kasdien permaišyti. Trąšų gamyba baigta, kai skystis patamsėja ir nustoja putoti. Gautas antpilas praskiedžiamas vandeniu santykiu 1:10.

   

PANAŠIOS PREKĖS