Kopūstai gūžiniai

Gūžiniai kopūstai yra viena iš labiausiai paplitusių daržovių Europoje. Manoma, kad europiečiai juos vartojo 100–50 tūkstančių metų prieš mūsų erą. Senovės Romoje kopūstas buvo pateikiamas desertui, ir buvo teigiama, kad tai ne tik maistas, bet ir vaistas nuo daugelio ligų. Gūžiniai kopūstai ir dabar laikomi naudingiausia žmogaus organizmui daržove. Nors ši daržovė kilo iš laukinio augalo, šiomis dienomis tai viena populiariausių daržovių, auginamų namuose. Žinomos net keletas kopūstų rūšių. Labiausiai paplitęs yra gūžinis ir žiedinis kopūstas.

Tiek žiediniai, tiek gūžiniai kopūstai gali būti vartojami švieži ir atitinkamai paruošti. Daugelį amžių kopūstai yra vertinami dėl savo maistinių savybių, derlingumo ir atsparumo. Kopūstų auginimas nėra sudėtingas. Šios daržovės mėgsta vandenį praleidžiančią sunkesnę, drėgną dirvą. Pavasarį dirvą, skirtą sodinti kopūstus, reikėtų patręšti. Priklausomai nuo rūšies, kopūstų sėklos kurį laiką daiginamos ir tik vėliau sėjamos lysvėje. Gūžinių ir žiedinių kopūstų sėklos skiriasi, todėl sėja ir daigumas pasižymi skirtingomis savybėmis. Kopūstai mėgsta drėgmę, todėl būtinas nuolatinis laistymas. Kopūstuose gausu vitamino C, angliavandenių, aminorūgščių ir kitų mineralinių medžiagų, reikalingų gerai savijautai.

Raudonieji ir baltieji, vėlyvi, ankstyvi ar vidutinio ankstyvumo gūžiniai kopūstai – tereikia išsirinkti! Mūsų internetinėje parduotuvėje galite pirkti gūžinių kopūstų sėklų. Parduodamomis gūžinių kopūstų sėklomis ir užderėjusiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Išsirinkti tinkamas gūžinių kopūstų sėklas padės tikslūs pavadinimai, pateiktos nuotraukos ir detalus aprašymas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų gūžinių kopūstų sėklų gera kaina. Todėl pasinaudokite nuolat taikomomis įvairiomis akcijomis! Internetu gūžinių kopūstų sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai bei vos kelių mygtukų paspaudimu, vadinasi, sugaišite vos kelias minutes. Džiaukitės gausiu gūžinių kopūstų derliumi!

gūžinių kopūstų sodinimas gūžinių kopūstų derliaus nuėmimas gūžinių kopūstų auginimas