Krapai

Krapai – vieni populiariausių prieskoninių augalų visame pasaulyje. Krapai, vienmečiai žoliniai augalai, užaugantys iki 40–120 centimetrų. Krapai yra nereikli kultūrinė daržovė, todėl juos auginti visai nesudėtinga. Krapų sėklos pakenčia šalnas, todėl krapus galima sėti ir esant mažesnei nei 15 °C temperatūrai. Dirvai esant pakankamai drėgnai, krapų sėklos sudygsta greičiau nei per porą savaičių.

Norint, kad švieži krapai šiltuoju metų laiku nuolat puoštų vaišių stalą, juos reikia sėti du arba tris kartus. Šie prieskoniniai augalai mėgiami dėl gaivaus skonio ir kvapo, todėl yra naudojami tiek kulinarijoje, tiek ir visoje maisto pramonėje.

Švelnus krapų skonis ir aromatas pagerina bet kokius patiekalus ir maisto produktus: sriubas ir salotas, žuvį ir mėsą, bulves, varškę ir sūrius. Krapų stiebų dedama raugiant agurkus, o sėklų – į duonos gaminius, sūrius, varškę, actą, marinatus. Krapų eterinis aliejus naudojamas konditerijos, konservų, likerių ir degtinės pramonėje bei parfumerijos srityje.

Krapai – mūsų tautiečių bene mėgstamiausi prieskoniniai žalumynai, tačiau jie nėra tik pikantiški maisto pagardai, krapai yra vieni vertingiausių gydomųjų augalų. Krapų sėklose esančios veikliosios medžiagos mažina kraujospūdį, stiprina širdies darbą ir gerina tulžies veiklą.

Vėlyvi, ankstyvi ar vidutinio ankstyvumo krapai – išsirinkite tinkamus ir džiaukitės ne tik paprasta priežiūra, bet ir gausiomis panaudojimo galimybėmis bei gydomosiomis savybėmis! Mūsų internetinėje parduotuvėje galite pirkti krapų sėklų. Parduodamomis krapų sėklomis ir užderėjusiu derliumi liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Išsirinkti tinkamas sėklas padės tikslūs pavadinimai, pateiktos nuotraukos ir detalus aprašymas. Siekiame pasiūlyti Jums kokybiškų daržovių sėklų gera kaina, tad pasinaudokite nuolat taikomomis įvairiomis akcijomis! Internetu sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir patogiai bei vos kelių mygtukų paspaudimu. Derlingi, tankūs ir labai aromatingi krapai gali puikuotis ir Jūsų lysvėje!