Morkos

Morkos – skanios, traškios ir maistingos daržovės, auginamos visame pasaulyje. Valgomosios morkos yra dvimečiai augalai, naudojami įvairių patiekalų ir sulčių gamyboje. Morkos auginamos dėl šakniavaisių, kurie yra itin maistingi. Valgomosiose morkose gausu vitaminų ir mineralinių medžiagų. Morkos yra ir vienas didžiausių karotino šaltinių.

Morkas galima skirstyti į ankstyvąsias ir vėlyvąsias. Ankstyvųjų morkų sėklos sėjamos ankstyvą pavasarį, vos tik pražydus šalpusniui. Tuo tarpu, vėlyvųjų morkų sėklos sėjamos tik pražydus jazminams.

Šios daržovės geriausiai auga lengvoje ir vidutinio sunkumo dirvoje. Tinkamiausia priesmėlio ar lengvo priemolio humusinga dirva. Morkos išauga šakotos, mažos, blogai laikosi žiemą, kada auga sunkioje molio, drėgnoje ar rūgščioje dirvoje. Dirvožemis, kuriame auga daržovės, turi daug įtakos šaknų formai ir spalvai. Morkoms skirta dirva rudenį tręšiama mineralinėmis trąšomis, o rūgšti dirva rudenį kalkinama.

Morka yra tikras sveikatos šaltinis. Šviežių morkų vartojimas gali pagerinti regėjimą, atgaivinti odą ir palengvinti virškinimo procesus. Subrendusias morkas galima valgyti šviežias, konservuotas ar virtas. Taip pat morkas galima naudoti salotoms ir sriuboms. Itin skanios ir maistingos morkų sultys, kurios kartu yra tikras vitaminų užtaisas. Mažina riziką susirgti plaučių, krūties, storosios žarnos vėžiu. Šias morkų savybes lemia jose esantis falkarinolis, kuris neaptinkamas daugiau jokiose kitose daržovėse.

Išsirinkite ir pirkite morkų sėklas bei džiaukitės ne tik puikiu derliumi, pagerėjusiu regėjimu, virškinimu, pasikeitusia odos būkle, bet ir plačiu panaudojimu maisto gamyboje, gausiu vitaminų šaltiniu! Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamos morkų sėklos išsiskiria aukšta kokybe, gausiai užderėjusiu sveiku vaisių derliumi, todėl patenkintas liks tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Išsirinkti tinkamas sėklas padės tikslūs pavadinimai, pateiktos nuotraukos ir informatyvus aprašymas. Siūlome daržovių sėklas už itin gerą kainą! Taip pat taikome įvairias akcijas! Nojaus elektroninėje parduotuvėje internetu, sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir greitai!