Petražolės

Petražolės kilusios iš Viduržemio jūros regiono, lotyniškas pavadinimas reiškia „augantis ant akmens”. Šiuo metu, tai vienas populiariausių prieskoninių augalų. Prieskoninės žolelės naudojamos kulinarijoje, kosmetikos sudėtyje. Tam įtakos turi puikus lapų kvapas ir skonis, eteriniai aliejai, kurie gerina virškinimą ir žadina apetitą. Turtinga sudėtimi ir gydomosiomis savybėmis pasižyminti petražolė, kaip vaistinis augalas yra plačiai naudojama liaudies medicinoje.

Šios žalios ir kvapnios prieskoninės žolės mėgiamos sodininkų ir virtuvės meistrų. Petražolės yra dvimetis augalas, dažniausiai naudojamas įvairių patiekalų pagardinimui ir puošimui. Lapinės petražolės skleidžia malonų kvapą ir suteikia subtilų skonį, todėl dažnai valgomos kartu su salotomis, sriubomis, žuvies ir mėsos patiekalais.

Šios prieskoninės žolelės sėjamos pavasarį, tačiau norint sulaukti greitesnio derliaus petražolių sėklos sudrėkinamos dar prieš sėją. Nors petražolių sėklos labai smulkios, tačiau nebijo šalčio. Todėl, sėjos metu nereikėtų nerimauti dėl vėsaus oro. Petražolės taip pat vertinamos ir dėl savo maistingumo ir vitaminų gausos. Jų sudėtyje gausu baltymų ir angliavandenių.

Geriausiai petražolės jaučiasi pasodintos atvirose vietose, mėgsta purią priemolio ir priesmėlio dirvą, daug organinių trąšų, saikingą laistymą, nes perlaisčius, augalai gali imti pūti. Petražolės reiklios priežiūrai: reikia nuolat ravėti, o paaugusias – retinti, taip pat nuolat purenti dirvą.

Petražolių sėklas sėkite ištisus metus – Jums tereikia išsirinkti ir pirkti! Mūsų internetinėje parduotuvėje parduodamos petražolių sėklos išsiskiria aukšta kokybe, maistingumu, gausiai užderėjusiu derliumi, panaudojimo galimybėmis, todėl liks patenkintas tiek daržininkas mėgėjas, tiek profesionalas. Išsirinkti tinkamas sėklas padės tikslūs pavadinimai, pateiktos nuotraukos ir informatyvus aprašymas. Siūlome daržovių sėklas itin gera kaina! Pasinaudokite nuolat taikomomis įvairiomis akcijomis! Nojaus elektroninėje parduotuvėje internetu, sėklas galite pirkti ne tik pigiai, bet ir greitai!