Brugmansija Pink (rožinė) - Tai ypatingai puošnus daugiametis augalas, ypač populiarus Vakarų Europoje. Žydi visą vasarą žemyn kabančiais 20 – 30 cm. ilgio žiedais. Vienu metu, gerai tręšiamas augalas, gali užauginti  100 – 200 žiedų. Užauga iki 2-3 metrų. Mėgsta šviesią vietą, derlingą nerūgščią žemę ir drėgmę. Auginamas dideliuose vazonuose, kurie po pirmųjų šalnų įnešami į vėsią patalpą. Kovo mėnesį augalas išnešamas į šviesią, šiltą patalpą. Gegužės mėnesį galima nešti į lauką. Parduodama vazone.

Lot. Brugmansia Pink

Dėmesio! Svarbu paminėti, jog šis augalas itin nuodingas (tiek gėlės, tiek ir sėklos) , tačiau vertinamas dėl savo žiedynų, kurie gali pasiekti 50 cm ilgį bei turi viliojantį aromatą. Sodinant ir prižiūrint Brugmansijas - būtina dėvėti pirštines. Pasirūpinkite, kad vaikai ar augintiniai (šunys, katės ir kt.) neturėtų galimybės pasiekti augalo.

6600018
2021-01-11
 • Rožių, vaiskrūmių ir dekoratyvinių krūmelių sodinimas

  Krūmeliai parduodami ir sodinami „miegančios“ būsenos – tuo metu jie gali atrodyti menki, neišvaizdūs, be lapelių – tai normali sodinuko „ramybės“ būsena. Kad sodinukai prigytų ir nenušaltų - labai svarbu tinkamai pasodinti:

  1. Prieš sodinimą, augalo šaknis pamirkyti kibire vandens nuo kelių iki 12 val. (jei turite, į vandenį galima įpilti šaknų prigijimo stimuliatoriaus). Jei krūmelis įskiepytas, ir žemiau įskiepio, arčiau šaknų rasite išlindusį ūglį – jį nukirpkite, kad šaknys visą savo energiją perduotų ūgliams, virš įskiepio vietos:

  2. Iškasama duobė pagal šaknų dydį. Sodinant, įskiepio vietą reikia užpilti žemėmis nuo 1-5 cm. (jei sodinate pavasarį, įskiepio gumbelį užpilkite mažesniu, jei vėlų rudenį – didesniu žemių sluoksniu). Įskiepio vieta yra labai jautri šalnoms - palikus ją nepridengtą – didelė tikimybė, kad įskiepis nušals ir pvz., vietoj veislinės rožės, išaugs paprastoji erškėtrožė (į kurią buvo skiepijama). Tai dažniausia pasitaikanti klaida, sodinant krūmelius, kuomet neapsaugojus įskiepio vietos – išauga neveislinis augalas.

  3. Gausiai paliekite sodinuką, pagal poreikį (įvertindami šalnų galimybę) apiberkite durpių substratu, sausais lapais ar eglišakiais. Krūmelį negausiai patręškite (kad nepakenktų jaunam, jautriam sodinukui).

  4. Sodinukams auginti reikia pasirinkti saulėtą, apsaugotą nuo vėjo ar skersvėjo vietą, tačiau ir nedidelis pavėsis, ankstyvą popietę – nepakenks.

  5. Krūmeliai mėgsta būti laistomi – skirkite jiems didesnį dėmesį, esant sausroms ir karščiams.

  6. Nepamiškite vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį krūmelių genėti – pašalinkite sudžiūvusias, pažeistas šakeles. Patrumpintų šakų, kamieno apsaugai - naudokite sodo tepalą . Skirkite dėmesio, prižiūrėkite – ir augalai taps tikra sodo puošmena!

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS