Barkodas: 4771315389291  
Kiekis:

30 ml

 

 Matrifruit

MATRIFRUIT mikroelementų mišinys, skirtas tręšti visų tipų augalus (vaismedžius, vaiskrūmius, daržoves, prieskoninius, dekoratyvinius ir vazoninius augalus). MATRIFRUIT sudėtyje yra mangano ir cinko chelatų bei paviršiaus aktyviųjų medžiagų, kurios palengvina šių elementų įsisavinimą ir prasiskverbimą į augalą, apsaugo nuo jų stokos. 

MATRIFRUIT didina natūralų augalų atsparumą kenkėjams tokiems kaip: kriaušinė blakutė, baltasparnis ir pilkasis obelinis amaras. MATRIFRUIT apdoroti augalai tampa atsparesni biotiniam stresui.

 PRIVALUMAI:

 Nesukelia pripratimo
Nėra karencijos laikotarpio
Pilnai biologiškai suskyla
Gaivaus ir malonaus kvapo
Veikia kaip valiklis: nuvalo lipčių, kenkėjus ir jų kiaušinėlius, todėl augalai geriau vykdo fotosintezę ir didėja derlingumas, užkertamas kelias juodojo pelėsio plitimui
Dėl sudėtyje esančio ekstrakto susidaro „skydo efektas", kuris sumažina kenkėjų atakas ir jų daromą žalą augalams

MATRIFRUIT sudėtyje esanti amino rūgštis - lizinas transformuojasi augale į alkaloidą, kuris saugo nuo kenkėjų

NAUDOJIMAS: intensyvios vegetacijos metu: nubyrėjus žiedlapiams ir iki derliaus nuėmimo.
Purškiamas ant lapų.
Norma: 35 ml preparato / 10 L vandens. 
Naudoti pakankamą kiekį vandens, kad augalai būtų tinkamai ir tolygiai nupurkšti.

4771315389291
2014-05-30
 • KAIP KOVOTI SU POMIDORŲ LIGOMIS?


  Pavasarį sodiname pomidorus ir tikimės gausaus ir kokybiško derliaus, tačiau ne visada tokio sulaukiame. Dažniausia priežastis, dėl kurios tenka derliumi nusivilti – pomidorus užpuolusios ligos. Pagrindinės ligų priežastys – per didelė drėgmė, per mažai arba per daug šilumos, saulės trūkumas. Todėl ši itin drėgna ir šalta vasara padarė nemažai žalos. Taigi, kokios pomidorų ligos yra dažniausios ir kaip su jomis kovoti?

  Maras

  Maras – itin dažna ir labai pavojinga pomidorų liga, galinti net 3–4 kartus sumažinti derlių arba net visiškai jį sunaikinti. Maro sukėlėjas – parazitinis grybas. Be kita ko, tai labai sparčiai plintanti liga. O plinta ji dažniausiai su bulvių gumbais (bulvės taip pat serga maru), pomidorų sėklomis, dažnai lieka nesupuvusiose arba iš dirvos nepašalintose augalinėse liekanose – lapuose, vaisiuose ir t. t.

  Pagrindiniai maro simptomai – tai ant pomidorų stiebų, lapų ir vaisių, ypač žalių, atsirandančios pailgos ruduojančios dėmės, lapų gyslų juodavimas, lapų džiuvimas. Esant didesnei drėgmei ir žemesnei temperatūrai gali susiformuoti pilkšvai baltas pelėsis.

  Kovoje su maru veiksmingiausias metodas yra augalų purškimas fungicidais, tai reikia daryti iš karto pastebėjus pirmuosius maro požymius. Profilaktikai svarbu neauginti pomidorų arti bulvių arba vietoje, kur prieš tai augo bulvės, vėdinti šiltnamį, sunaikinti augalines atliekas, neperlieti.

  Lapų sausligė, juodasis vaisių puvinys

  Tai viena ir ta pati liga, kurios sukėlėjas – grybas. Dažniausiai pažeidžiami apatiniai augalo lapai: ant jų atsiranda įvairios formos rudų dėmių, kurioms daugėjant dėmės susilieja ir taip nudžiūsta visas pažeistas lapas. Ant vaisių pradeda plisti tamsus sausas puvinys, kuris apsineša juodomis apnašomis.

  Norint išvengti lapų sausligės rekomenduojama pomidorus toje pačioje dirvos vietoje sodinti ne dažniau nei kas trys metai. Pamačius pirmuosius ligos požymius reikia pomidorus nupurkšti fungicidais, skirtais kovoti su maru.

  Vaisiaus galiuko puvėsis

  Tai itin dažna pomidorų liga, pasireiškianti ant vaisiaus apačios atsiradusiu dideliu puviniu. Šios ligos priežastis – kalcio trūkumas. Kalcio gali trūkti dirvoje arba tai gali būti nereguliaraus augalų laistymo pasekmė. Todėl svarbu pomidorus reguliariai laistyti ir patręšti kalcio turinčiomis trąšomis.

  Taigi, jei norite gausaus ir kokybiško pomidorų derliaus, turite pasirūpinti profilaktika nuo pomidorų ligų, o pamačius pirmuosius požymius – imtis rimtesnių priemonių.

PANAŠIOS PREKĖS