Barkodas: 5411773130576  
Kiekis:

540 ml

 

Dėmesio! Augalų apsaugos produktus naudokite saugiai. Prieš naudodami visuomet perskaitykite etiketę ir informaciją apie produktą.

HERBICIDAS ROUNDUP G

Veiklioji medžiaga: glifosatas (produkto sudėtyje yra glifosato kalio druska 120 g/l)

TIRPUS KONCENTRATAS

Roundup® G – glicinų šeimos herbicidas, kontroliuoja vienamečių ir daugelio daugiamečių piktžolių augimą soduose ir plotuose, kur augalai nepageidaujami, pavyzdžiui, žvyru ar skalda padegtose vietose, ant takelių, įvažiavimo kelių, kietų paviršių, asfalto, namų kiemuose, prie tvorų ir vejų pakraščiuose. Produktą galima naudoti norint išnaikinti piktžoles iš dirvos prieš sodinant daržoves, gėles, krūmus ar medžius, tvarkant apželdintus plotus.

      NAUDOJIMAS

Preparatas skirtas naudoti piktžolėms naikinti soduose ir tuose plotuose, kur augalai nepageidaujami, taip pat neseniai nupjautų medžių kelmams ir piktžolėms su tuščiaviduriais stiebais. ROUNDUP G absorbuojamas per žaliuojančių ir augančių piktžolių lapus ir iki šaknų sunaikina vienametes ir giliai įsišaknijusias daugiametes žoles. NEPURKŠKITE VEJŲ AR KITŲ AUGALŲ, KURIŲ NENORITE SUNAIKINTI.

Roundup G išnaikina daugelį sodo piktžolių panaudojus vieną kartą. Purkšti ant piktžolių lapų ir daigų, kai jie pradeda sparčiai augti ir turi pakankamai lapų, kad absorbuotų tirpalą. Neseniai nupjautų medžių kelmus ir augančius medžius tepti preparatu nuo lapkričio iki kovo mėnesio, nes pavasarį ir anksti vasarą medžiai išskiria daug syvų. Nepurkšti prieš lietų. Jei, praėjus 6 val. po nupurškimo pradeda lyti, preparato aktyvumas gali sumažėti. Todėl gali tekti purkšti pakartotinai. Stenkitės, kad preparato nepatektų ant lauko augalų. Jei preparato netyčia pateko ant lauko augalų, IŠ KARTO IR GAUSIAI nuplaukite juos vandeniu. Augalus sodinti ir sėti į nupurkštą vietą galima praėjus 5 dienoms po purškimo. Roundup G absorbuojamas per lapus ir patenka į visas augalo dalis – antžemines ir požemines. Herbicidas sunaikina vienmetes ir daugiametes piktžoles, žoles, medžius ir žoles su tuščiaviduriais stiebais. Patekęs į dirvą herbicidas praranda aktyvumą ir yra suskaidomas dirvožemio mikroorganizmų. Todėl dirvoje galima sodinti augalus. Piktžolės išnyksta per 2–4 savaites.

NAUDOJIMO NORMOS

20-60 ml herbicido 1L vandens. Paruošto tirpalo užtenka apdoroti apie 20 m2.

NAUDOJIMO APRIBOJIMAI

Augalų apsaugos produkto nenaudoti, kai oro temperatūra yra aukštesnė nei 25 ºC arba vėjo greitis yra didesnis nei 3 m/s. Augalų apsaugos produkto naudotojai privalo žemės sklypą apdoroti tokiu būdu, kad būtų išvengta tirpalo dulksnos patekimo į gretimus žemės sklypus ir į gyvenamųjų bei negyvenamųjų pastatų teritorijas. Nevaikščiokite toje vietoje, kur buvo purškiama. Palaukite, kol lapai nudžius, kad tirpalo nepatektų ant vejų ir augalų, kurių nenorite išnaikinti.

5411773130576
2013-07-29
  • Ką reikia žinoti apie augalų apsaugos priemones?

    Gamtoje visi vieni kitiems daro poveikį, deja, ne visada jis teigiamas žmogaus atžvilgiu. Vabzdžiai ir kiti gyviai neskirsto, kas priklauso jiems, o kas – ne. Todėl savo derlių tenka ginti ne tik nuo įvairių šliužų, bet ir nuo ligų.  

    Kieno saugumu reikia pasirūpinti:

    1. vaismedžių ir vaiskrūmių;
    2. daržovių;
    3. dekoratyvinių augalų (gėlių, krūmų, medžių).

    Priežiūros reikia visai augmenijai: ne tik kuri mus maitina, bet ir kuri puošia aplinką.

    Kokios yra augalų apsaugos priemonės?

    Priemonės skirstomos pagal naudojimo tikslus, todėl verta detaliau pasikalbėti apie kiekvieną iš jų.

    Insektoakaricidai ir kitos apsaugos priemonės, skirtos ginti augalus nuo kenkėjų, tokių kaip vabzdžiai, vabalai, erkės, amarai, tripsai ir t.t.

    Insekticidai atbaido ir naikina vabzdžius. Pagal veikimo principą skirstomi į: kontaktinius, vidinius, sisteminius, translaminarinius. Jie visi patenka į kenkėjo organizmą, tik skirtingais būdais. Kontaktiniai prasiskverbia per odą ir skirti kenkėjams, turintiems duriamuosius burnos organus. Taip pat naikina ir graužiančius vabzdžius. Vidiniai insekticidai į kenkėjų organizmą patenka per burną į maitinamąjį traktą ir efektyviausiai naikina graužiančius vabzdžius. Tačiau šia priemone reikia gerai išpurkšti augalus, nes ji jautri aplinkos poveikiui, todėl trumpiau veikia. Sisteminiai preparatai patenka į augalo sultis, kuriomis minta vabzdžiai ir kiti kenkėjai. Translaminarinio veikimo priemonės pasiskirto augalo apatinėje dalyje ir yra mažai jautrios aplinkos poveikiui.

    Akaricidai sėkmingai kovoja su erkėmis. Jie prasiskverbia per kenkėjo odą ir pro burną patenka į virškinamąjį traktą.

    Moliuskocidai – tai gynybos priemonė nuo moliuskų ir šliužų, kasmet sėkmingai graužiančių lapines daržoves, vaisius ir kitus augalus. Moliuskocidai priskiriami cheminės sudėties pesticidams. Dažniausiai šias priemones rekomenduojama anksti ryte paberti prie norimų apsaugoti augalų, prieš šliužams išlendant iš savo slėptuvių. Iššliaužę jie ras Jūsų pabarstytus moliuskocidus ir jų privalgę ilgai nebegyvens.

    Fungicidai – skirti kovai su ligų sukėlėjais, tokiais kaip grybai, virusai, bakterijos, mikroplazmos. Pagal paskirtį fungicidai skirstomi į apsauginius ir gydomuosius. Pirmieji iš anksto pasirūpina Jūsų derliaus sėkmingu augimu ir užkerta kelią ligų sukėlėjams.

    Pavyzdžiui, galite apsaugoti bulves nuo maro, o kopūstus nuo miltligės ir t.t. Apie gydomuosius fungicidus pakalbėsime atskirai, nes juos reikėtų rinktis pagal ligos požymius.

    Gydomieji fungicidai – kada ir kaip naudoti?

    Pagrindiniai išoriniai požymiai ir ligos:

    1. tamsios, juodos dėmės – fitoftorozė (maras). Dažniausiai apninka bulves ir pomidorus, tačiau ši liga turi įvairių atmainų, galinčių pakenkti ir kitiems augalams;
    2. dėmelės ant vaisių ir lapų. Vaisių odelė tampa panaši į kamštį ir sutrūkinėja. Tai rauplės, ši liga dažniausiai pažeidžia obelis, kriaušes ir agurkus;
    3. rūdys ypatingai „puola“ kriaušes, neišsivystę vaisiai ima kristi arba pūva ant medžių. Tačiau nuo šios ligos neapsaugoti ir kiti augalai;
    4. jei pamatysite, kad augalus tarsi aptraukia balkšvos, pilkšvos, rusvos, į miltus panašios apnašos, žinokite, kad tai miltligė.

    Kiti dažnai pasitaikantys parazitinių ligų požymiai:  pūslelės, puviniai, deformacijos, žaizdos, kempinės ir t.t.

    Taip pat populiarios ligos: sausligė, juodoji kojelė, moniliozė, šaknų puviniai, vėžys, dėmėtligės ir pan.

    Taigi, kuomet pastebėsite neįprastus  išorinius augalų požymius, geriau nedelskite ir užkirskite kelią ligos plitimui. Jeigu atpažįstate ligą, lengvai rasite reikiamos paskirties fungicidus. Jei požymiai neaiškūs, pasikonsultuokite su pardavėju. Naudojimo instrukciją rasite aprašyme.

    Amžinas priešas - piktžolės

    Dažniausiai su jomis kovojame rankiniu būdu – rauname, kapojame kauptuku ir kitais įvairiais būdais šaliname iš daržų, gėlynų ir vejų.

    Ką daryti, jei plotas didelis ar kova tampa nelygi? Tada efektyviausiai padeda herbicidai.

    Nepageidaujamas piktžoles reikėtų naikinti ne tik dėl estetinio vaizdo. Jos geria vandenį ir naudoja maistingas medžiagas, gyvybiškai svarbias jūsų daržovėms. Skatina kenkėjų plitimą ir sumažina derlių net iki 60 procentų.

    Tad jeigu Jūsų daržas didelis ir naikinti piktžoles Jums sudėtinga, verta apsvarstyti apie herbicidų naudojimą. Šios apsaugos priemonės būna dviejų rūšių: selektyvaus/ atrankinio (naikina tik kai kurių rūšių piktžoles) ir neselektyvaus/visuotinio (tinka visiems augalams) poveikio. Pastaruosius nerekomenduojama naudoti greta saugomų augalų, nes pažeis ir juos.

    Herbicidai dar skirstomi į kontaktinius ir sisteminius. Kontaktiniai veikia tik tam tikrą augalo dalį, ant kurios pateks chemikalas. Sisteminiai skverbiasi į augalo vidų ir sutrikdo jo visą sistemos funkcionavimą.

    Arbrocidai taip pat skirti augalų naikinimui. Pavyzdžiui, neleidžia atželti kelmui ir po truputį jį suardo.

    Svarbu! Prisiminkite, kad tai, kas naikina kitus gyvus organizmus, gali būti pavojinga žmonėms ir gyvūnams. Todėl atidžiai skaitykite informacinius lapelius, naudokite taip, kaip įvardinta instrukcijose, laikykite saugiose vietose, kur nepasieks vaikai ir nesumaišysite su maistu.

    Saugus cheminių priemonių naudojimas – lengviausias būdas apsisaugoti augalus nuo ligų ir kenkėjų.

PANAŠIOS PREKĖS