Kiekis 1vnt.

Sodinimo laikas: IX-X IV-V

Žydėjimo laikas: VII-IX

Aukštis: 100 cm

Sodinimo gylis: 15cm, atstumas tarp svogūnėlių - 200 cm

Net ir nežydinti juka tiek vienumoje, tiek kitų gėlių apsupty atrodo išraiškingai, o ir žaliuoja ji visus metus lapų nemesdama.

Labai arti tako šio augalo negalima sodinti, nes jukos lapų viršūnės užsibaigia aštriais dygliais, prie kurių pavojinga prisiliesti. Į draugiją jukai tinka akmenys, natūraliai ji pritampa ir alpinariume (o ir jo sąlygos šiam augalui labai palankios).

Palikite jukai daug erdvės – subrendusios skersmuo gali siekti pusantro metro. Šaknys taip pat stiprios, todėl kitus augalus reikėtų sodinti atokiau. Kai žiedynai peržydi ar senesni jukos lapai apmiršta, juos reikia nupjauti kuo arčiau stiebo – augalas visada atrodys dekoratyviai, o ir nauji lapai greičiau augs.

Juka žiedynus augina ant kelių, o kartais net keliolikos stiebų, kurie gali siekti beveik porą metrų. Žydi ji liepą–rugpjūtį, tai trunka maždaug tris savaites. Žiedai kvepia, ypač vakarais ir naktį.

Naujai pasodinta juka pirmus (dažnai ir antrus) metus nežydi – jai reikia laiko apsiprasti. Žiedų ji gali nesukrauti ir tada, jei žiemą apšalo. Beje, jukos vaisių nesulauksime, nes Lietuvoje negyvena šiuos augalus apdulkinanti drugelių rūšis.

Sodinimo vieta: Svarbiausia parinkti jukai kuo saulėtesnę, šiltą vietą užuovėjoje. Pusiau pavėsyje ji atrodys ne taip dekoratyviai, lapai ištįs ar net ims kristi – taip augalas reaguoja į šviesos stygių. Dar reikėtų, kad šiam augalui skirtoje vietoje neužsistovėtų vanduo, taigi dauba netinka, o štai pietinis šlaitas – pats tas.

Lauke sodinti juką galima nuo pavasario iki rudens, tačiau kol nepripras prie naujos vietos, ji gali neaugti. Persodinti būtinybės nėra, ji dešimtmečius gali keroti ten pat. Juka dauginama šoniniais auginiais, tačiau jų atskirti nebūtina – juos palikus nedidelis krūmas laikui bėgant virs solidžiu, plačiai išsikerojusiu augalu, be to, kuo mažiau juką judinsite, tuo didesnė tikimybė, kad ji žydės.

Žemė: Juka žemei nereikli, mėgsta lengvą, smėlėtą dirvą. Jei ji sunkesnė, labai svarbu geras drenažas. Tai itin svarbu pirmaisiais metais, kol augalas prisitaiko prie žemės ir kritulių. Kadangi juka – artima sukulentų giminaitė, trąšų jai daug nereikia, tinka ir skurdoka žemė.

Vanduo: Reguliariai palaistyti tenka tik naujai pasodintą augalą, o suaugęs yra atsparus sausroms, nes jo šaknys pasiekia net giliai esantį vandenį. Tad lieti reikėtų tada, kai žemė visiškai išdžiūvusi, nes drėgmės perteklius jukai pražūtingas.

yuca, juca, jukų svogūnėliai, jukos daigai, jukos sodinukai

4772032006126
2020-08-11

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS