Barkodas: 2880026

Kiekis: 10vnt.

 

Sodinimo laikas: IX-X

Žydėjimo laikas: V-VI

Atstumas tarp augalų: 5 cm

Sodinimo gylis: 10 cm

Augalo aukštis: 30 cm

Gamtoje dažniausiai auga užliejamose, drėgnose vėsiose vietose. Gerai tarpsta tarp plačialapių medžių ir krūmų, kur dirva ne per daug išraizgyta šaknimis. Šie augalai dar nelabai sukultūrinti, sausose atvirose vietose skursta, nustoja žydėti. Mūsų klimato sąlygomis šlapiose vietose greitai iššąla. Geriausia, kai per visą vegetaciją drėgmės pakanka, o rudenj ir žiemą žemė būna apysausė.

Leukojos, palyginus su snieguolėmis, scylėmis ar narcizais, dirvos atžvilgiu yra reiklesnės. Gerai auga puveningoje, purioje dirvoje, patręštoje durpėmis. Šias galima sumaišyti su žeme arba jomis mulčiuoti. Leukojos labai gerai auga, kai į dirvą primaišoma dumblo. Rudenį jos tręšiamos kaulamilčiais.

Svogūnai sodinami rugpjūčio—rugsėjo mėnesį. Pasodinus pavėluotai, sekančiais metais nežydi. Iškastų svogūnų nereikia išdžiovinti, nes pasodinti ilgai nežydi. Kasti geriausia, kai nudžiūva lapai. Kerai išskaidomi, vaikučiai atskiriami ir tuoj pat vėl sodinami atskirai į geresnę dirvą ir porą metų paauginami, kol pradės žydėti.

 

 

2880026
2020-08-11

PANAŠIOS PREKĖS