Kiekis: 20 vnt.
    


Jurginų MIX - spalvos ir rūšys parenkamos atsitiktine tvarka

Sodinimo gylis - 15 cm. Jurginų svogūnėliai sodinami 50 cm atstumu.
Sodinimo vieta: pavasaį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.
Grunto tipas: tinka visų rūšių, ne per drėgnas gruntas. Esant reikalui galima pridėti humuso.
Priežiūra: iš karto po sodinimo palaistyti ir nuolatos palaikyti drėgmės lygį. Pavasarį žydinčias gėlės saugoti nuo šalnų po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaio 0°C temperatūroje.
Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles augimo metu rekomenduojama paremti.

 

jurginas, jurginų svogūnėliai, jurginų gumbai, jurginų daigai

3700059
 • Kaip pražydinti jurginus vazonuose?

  Tokį ypatingą jurginų populiarumą lemia jų žydėjimo ilgumas, žiedų puošnumas bei įvairovė. Šios gėlės taip pat labai universalios - jurginus galima sodinti kaip gėlyno ar vejos akcentą, sudaryti margaspalves gyvatvores, norint pridengti neišvaizdžią tvorą ar sieną. Puošnūs jurginų žiedai puikiai tinka puokštėms, o pamerkti vazoje ilgai nevysta, džiugindami širdį spalvų ryškumu.

  Jei manote, kad jurginai auga tik žemėje, skubame Jus nuraminti. Juos gali auginti ir neturintys savo sodo, daržo ar gėlių darželio, nes selekcininkai pasistengė, kad gėlių mėgėjai galėtų gėrėtis induose augančiais jurginais. Nuo vasaros vidurio iki šalčių jie gali puošti terasas, balkonus bei įvairias saulėtas grįstas Jūsų kiemo vietas.

  Kur auginti jurginus priklauso tik nuo augintojo skonio ir aplinkos stiliaus. Šios gėlės puikiai auga įvairiuose puo­duose, vazonuose, krepšiuose, loviuose. Svarbiausia pasirūpint tuo, kad vienam jurgino gumbui skirtas indas būtų ne mažesnis kaip 30 x 30 centimetrų.

  Į vazonus jurginus galima pradėti sodinti anksti - nuo vasario vidu­rio, jei turite vietą, kurioje juos bus galima auginti iki galimų šalnų periodo pabaigos. Gumbai sodinami tokiame pačiame gylyje, kaip ir kiti jurginai. Sodinkite į paprasčiausią daržo žemės ir durpių mišinį (santykiu 2:1). Svarbiausia, jog žemė būtų derlinga, puri, negreitai perdžiūtų ir ne­būtų rūgšti.

  Kai jurginų kereliai pasiekia 30 cm aukštį, norint paskatinti žydėjimą, juos reikia gausiai bei reguliariai laistyti ir tręšti. Paprastai tręšiama kas 7-10 dienų, silpnu (0,02-0,03 proc.) kompleksinių trąšų (su mažai azoto ir daug kalio) tirpalu.
  Būtina nepamiršti nuskinti bebaigiančių žydėti žiedynų. Taip pat reikėtų stebėti, ar jurginų neuž­puolė kenkėjai ir ligos. Tačiau rudenį induose nesitikėkite rasti saugoti tinkamų gumbų. Tokie jurginai paprastai visas jėgas atiduoda žiedams.

PANAŠIOS PREKĖS