Šis neaukštas smulkučiais, kvapniais, įvairių spalvų žiedeliais apkibęs augalas yra tikrų tikriausias pavasario šauklys, vienas pirmųjų pražystantis dar iš dalies niūriame ankstyvo pavasario fone. Hiacintų gimtinė yra Pietvakarių Azija ir Artimieji Rytai, tačiau jie mylimi bei laukiami visur, kur tik žengia pavasaris. Juk ar gali būti kas svaigesnio ir malonesnio nei šis ryškiai kvapnus “išsišokėlis”, įžūliai reikalaujantis, kad žiema kuo greičiau nešdintųsi į visas keturias puses.

Hiacintas - svogūninė gėlė, priklausanti lelijinių šeimai. Jos aukštis siekia 30-40 cm, o spalvos gali būti mėlyna, violetinė, balta, rožinė. Gėlių darželiuose jie paprastai sodinami rugsėjo mėnesį, o žydi nuo balandžio pabaigos iki gegužės pradžios. Hiacintų žiedeliai žydi 7-20 dienų, ant vieno augalo jų susiformuoja apie 80, o jiems tinkamiausia temperatūra yra 10-16 laipsnių šilumos.
Gamtą galima apgauti ir pavasarį savo namuose paankstinti. Žiemą, kai spalvos gamtoje išblunka, prekybos centruose atsiranda žaismingų vazonėlių su pražydintais hiacintais. Tokiu metu jie tikrai atrodo ypatingai viliojantys. Žmonės mielai juos perka savo namų puošimui ar vietoj įprastinių puokščių.

Jei turite pakankamai kantrybės ir meilės augalams, hiacintus vazonėliuose galite pražydinti ir patys. Tai viena iš įnoringesnių gėlių, tačiau išsiaiškinus jos poreikius, ši užduotis tampa ne tokia jau ir sudėtinga.

Pražydinimui skirti hiacintų svogūnėliai spalio pabaigoje sodinami į tam parinktus vazonus. Tarp svogūnėlio ir vazono krašto esantis tarpas turėtų būti toks, kad į jį vargiai tilptų Jūsų mažasis pirštas. Vazonėlį užpildykite durpėmis, įberkite šiek tiek švaraus smėlio (jis apsaugos nuo puvinio) ir įspauskite į jį svogūnėlius, kurių du trečdaliai turėtų likti paviršiuje. Tada neškite vazonėlius į rūsį bei palaistykite. Gruodžio pradžioje turėtų pasirodyti žieminiai hiacintų ūgliai. Kai juos išvysite, galėsite nešti vazonėlius į šildomą patalpą. Nepamirškite reguliariai laistyti bei laikykite tamsoje. Į šviesą išneškite tada, kai žiedpumpuriai išaugs sulig lapais (tai užtruks apie dvi savaites).