Barkodas: 4779030315120  
Kiekis: 5 vnt.  


Kardeliai BONOS MEMORY


Šių kardelių aukštis - 120 cm, sodinimo gylis - 8 cm. Karelių svogūnėliai sodinami 12 cm atstumu vienas nuo kito.


Sodinimo vieta: pavasaį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių, ne per drėgnas gruntas. Esant reikalui galima pridėti humuso.

Priežiūra: iš karto po sodinimo palaistyti ir nuolatos palaikyti drėgmės lygį. Pavasarį žydinčias gėlės saugoti nuo šalnų po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaio 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles augimo metu rekomenduojama paremti.

 

 

 

kardelis, kardelių svogūnėliai, kardelių daigai

4779030315120
2014-02-25

Charakteristikos

Spalva
Geltona
Raudona
Rožinė
Sodinimo mėnesiai
Balandis
Birželis
Gegužė
Žydėjimo mėnesiai
Liepa
Rugpjūtis
Rugsėjis
Spalis
Augalo aukštis
61 cm ir daugiau
Lotyniškas pavadinimas
Gladiolus
Tinkama naudoti
augalai alpinariumam
Auginimo sąlygos
Auginama lauke
Pusiau pavėsis
Saulėta
 • RUOŠIAMĖS SODINTI PAVASARINES SVOGŪNINES GĖLES

    

  Pavasarinės svogūninės gėlės – tai gėlės, žydinčios vasaros pabaigoje–rudens pradžioje. Pavasarinėmis gėlėmis jos vadinamos ne dėl žydėjimo, o dėl sodinimo laiko. Būtent pavasaris yra tinkamiausias metas sodinti tokias svogūnines gėles kaip kardeliai, lelijos, jurginai, kalijos, kanos. Į ką atkreipti dėmesį, kaip paruošti dirvą ir svogūnėlius sodinimui?

  Kada sodinti pavasarines svogūnines gėlės?

  Pastaraisiais metais darosi vis sunkiau tiksliai įvardinti mėnesį, kada yra tinkamiausias metas sodinti vienas ar kitas pavasarines svogūnines gėles. Vienais metais kovo pabaiga yra tinkama sodinti, o kitais – žemė gali būti padengta sniego danga, o įšalas dar laikytis dirvoje. Todėl geriausia yra sekti orus ir dirvos temperatūrą ir svogūnėlius sodinti, kai dirva 10–12 cm gylyje jau būna įšilusi iki 10 °C. Dažniausiai tokią temperatūrą dirva pasiekia balandžio mėnesį.

  Kaip paruošti dirvą?

  Svogūninės gėlės geriausiai auga perkastame, patręštame ir susigulėjusiame dirvožemyje, labai svarbu palaikyti optimalų dirvos drėgnumą, pasirinkti šviesią ir nuo vėjų apsaugotą vietą. Pirmiausia, reikia gerai palaistyti dirvą, nes tai skatina geresnį svogūnėlių įsišaknijimą. Toliau svarbu pasirinkti tinkamą sodinimo gylį ir atstumus tarp svogūnėlių.

  Geriausia yra svogūnėlius sodinti pagal jų dydį. Mažesnius svogūnėlius reikėtų sodinti ne taip giliai kaip didesnius. Įprastai, kardelių svogūnėliai sodinami 5–15 cm, lelijų – 20–25 cm, jurginų – 15 cm, kalijų – 10 cm, o kanų – 20 cm gylyje. Išimtis – baltoji lelija: jos svogūnėliams užtenka vos 3–5 cm gylio.

  Taip pat reikia žinoti, kad svogūninės gėles vienoje vietoje gali augti ne vienerius metus, todėl, jei pernai jos gausiai žydėjo vienoje vietoje, šiemet jas galite sodinti toje pačioje vietoje.

  Kaip paruošti pavasarinių svogūninių gėlių svogūnėlius?

  Pavasarinių svogūninių gėlių sodinimui reikia pradėti ruoštis jau dabar, nes likus 2–3 savaitėms iki sodinimo reikia svogūnėlius nulukštenti, t. y., pašalinti sausus lukštus. Labai svarbu tai daryti atsargiai ir nepažeisti pačių svogūnėlių ir daigų, kurie ant kai kurių svogūnėlių jau gali būti išdygę.

  Prieš sodinimą būtina atidžiai apžiūrėti kiekvieną peržiemojusį svogūnėlį ir sodinimui ruošti tik sveikus. Specialistai rekomenduoja prieš sodinimą svogūnėlius pamerkti į 0,1 proc. fungicido tirpalą. Pamerkti reikėtų ir naujai nupirktus svogūnėlius. Mirkyti reikėtų 18–24 val., o tada iš karto sodinti.

  Taigi, jau pats laikas įsigyti pavasarinių gėlių svogūnėlius arba apžiūrėti iškastus rudenį ir stebėti orus bei dirvos temperatūrą. Artėja dirvos bei svogūnėlių paruošimo ir jų sodinimo laikas. Nepavėluokite ir vasarą bei rudenį grožėkitės įvairiausiais kardelių, lelijų, jurginų, kalijų, kanų žiedais.

   Kardelių asortimentas

   Jurginų asortimentas

   Lelijų asortimentas

   

 • SODINAME IR AUGINAME KARDELIUS

   

  Pirmas dalykas, šovęs į galvą, pagalvojus apie gladioles, dar vadinamas kardeliais, yra mokykla ir rugsėjo pirmoji. Kardeliai yra tapę šios dienos simboliu, nes tuo metu kaip tik pasiekiamas jų žydėjimo pikas, jie yra puošnūs ir įspūdingi, puikiai išsilaiko nuskynus. Tačiau net jei mokyklinio amžiaus vaikų neturite, verta kardelius auginti savo sode, nes jie – tikra sodo puošmena, sodą nuspalvinanti įvairiausiomis spalvomis ir unikalia forma. Taigi, kaip sodinti ir auginti kardelius?

  Kaip sodinti kardelius?

  Kardeliai – pavasarį sodinamos svogūninės gėlės, geriausia tai daryti balandžio pabaigoje–gegužės pradžioje. Sodinti kardelių svogūnėlius reikia atviroje saulėtoje vietoje, nes augdami pavėsyje kardeliai ištįsta ir būna ne tokie dekoratyvūs, veda mažus ir neryškius žiedus arba jų visai neveda. Taip pat labai svarbu, kad kardelių augimo vieta būtų apsaugota nuo vejų ir stiprių kritulių, nes jie gali kardelius išvartyti.

  Sodinti kardelius geriausia humusingoje, lengvoje ir purioje dirvoje. Sodinti reikia 25 cm atstumu vieną nuo kito, o gylį parinkti pagal dirvos sudėtį. Sunkesnėje dirvoje gylis turėtų būti maždaug 7 cm, vidutinėje – 10 cm, o lengvesnėje – 12 cm.

  Kardelių auginimo ypatybės

  Viso augimo metu dirva turi būti puri, nepiktžolėta ir, svarbiausia, pakankamai drėgna. Kardeliai mėgsta drėgmę, tačiau juos reikia laistyti retai, bet gausiai. Ypač daug drėgmės reikia žiedynkočio formavimosi metu ir augalo žydėjimo metu.

  Tręšti kardelius reikia tik tada, kai jie užaugina tikrą trečiąjį lapelį. Tręškite mineralinėmis trąšomis, amonio salietra, kalio chloridu. Patrešę gausiai palaistykite. Labai svarbu nepersistengti, nes per didelis trąšų kiekis skatina grybines ligas, taip pat tokie augalai išaugina gausią lapiją, o žiedai būna maži arba išvis nepražysta. Susiformavus žiediniams pumpurams iki pat žydėjimo pabaigos augalams reikia daugiau fosforo ir kalio. Tręšdami stenkitės neužpilti trąšų ant pačio augalo, pilti jas reikia maždaug 10 cm atstumu nuo augalo.

  Jei kardeliai išauga aukšti, jei juos blaško vėjas, būtina kardelius pririšti prie kuoliukų. Taip augalai neišvirs ir nenulūš. Skinti kardelius galima, kai prasiskleidžia 1–3 apatiniai žiedai. Skinant reikia palikti 3–4 tikruosius lapus, kad svogūnėlis galėtų augti ir vystytis. Kardelius svarbu nupjauti aštriu peiliu, o ne laužti. Tai daryti geriausia nelietingą dieną, tačiau, jei kitaip neišeina, nieko baisaus, galite skinti bet kokiu oru, tačiau nuskinta gėlė laikysis trumpiau.

  Taigi, nors kardeliai visiems asocijuojasi su mokykla ir rugsėjo pirmąją, juos auginti gali kiekvienas. Svarbu parinkti tinkamą augimo vietą ir tinkamai prižiūrėti. Tada kardeliai savo žiedų gausa, spalva ir neįprasta forma papuoš bet kurį sodą.

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS