Kiekis, vnt: 1

Augalo aukštis, cm: 110-120

Sodinimo gylis, cm: 15

Sodinimo tarpai, cm: 30

 Lot. Lilium Double Asiatic

 

 

Sodinimo laiką, gylį ir žydėjimo laiką žiūrėti ant pakuotės nurodytose kriptogramose.

Sodinimo vieta: pavasarį ir vasarą žydinčios svogūninės gėlės geriausiai auga saulėtoje vietoje.

Grunto tipas: tinka visų rūšių ne per drėgni gruntai. Esant reikalui, galima pridėti humuso.

Priežiūra: iškart po sodinimo, palieti ir palaikyti drėgmę grunte, augant. Pavasarį žydinčias svogūnines gėles saugoti nuo

stiprių šalčių po durpių sluoksniu, vasarą žydinčias - laikyti ne žemesnėje kaip 0°C temperatūroje.

Atrama: aukštai išaugančias svogūnines gėles, augimo metu paremti.

 

4772032006904
2021-01-15
 • Lelijų auginimas ir priežiūra

  Lelija – tai lyg kiekvieno gėlyno karalienė – šios gėlės rūšių yra virš šimto, todėl kiekviena augalų mylėtoja gali išsirinkti jai pačią mieliausią lelijų rūšį. Lelijos yra simboliškos gėlės, kurios figūruoja daugybėje dainų ir meno kūrinių. Tai skaistumo, dorovės ir šviesos gėlė, kurią verta auginti kiekvieno gėlyno ar sodo savininkui.


  Lelijos yra daugiametės svogūninės gėlės. Svogūnėliai yra įsodinami į žemę, o gražiausius žiedus vienoje vietoje krauna apie 5 metus, todėl praėjus šiam laikotarpiui patariama svogūnėlius persodinti į kitą vietą. Kitu atveju svogūnėliai pradės gausiau daugintis ir lapija vešės labiau negu patys gėlės žiedai.

  Lelijoms patinka nepermirkęs, tačiau drėgnas ir derlingas dirvožemis. Taip pat didelis privalumas, jeigu gėles pasodinsite vietoje, kurią gerai pasiekia saulė ir šiluma. Pavasarį reikėtų dirvožemį mulčiuoti ir patręšti mineralinėmis trąšomis.

  Lelijų auginimas nėra sudėtingas – tereikia tinkamai ir geroje dirvoje pasodinti svogūnėlius. Augančią gėlę mažiau puls ligos, jeigu prieš sodindami svogūnėlius juos pamirkysite kalio permanganato tirpale. Švelnios rožinės spalvos kalio permanganato tirpalu palieti gėles siūlome ir kiekvieną pavasarį. Norėdami itin rūpestingai prižiūrėti šias nuostabias gėles, galite įsigyti ir specialiai lelijoms skirtų trąšų, kuriomis augalą taip pat palepintumėte pavasarį. Šios gėlės labai nemėgsta dirvožemyje nusistovėjusio vandens, todėl turėkite tai omenyje rinkdamiesi lelijų sodinimo vietą (nesodinkite įduboje, o geriau pakalnėje).

  Lelijos žiedus sukrauna liepos mėnesį ir net nuskintos gali gan ilgą laiką džiuginti pamerktos į vazą. Atėjus rudeniui ir augalui nuvytus, reikia gėlės kotelius nupjauti palei žemę, o dirvožemį pamulčiuoti. Taisyklingai prižiūrint šias gėlas, lelijų auginimas gali būti tikras malonumas.

  Tiems, kurie gyvena mieste ir neturi galimybės auginti šių gėlių lauke, gali išbandyti lelijų auginimą vazone. Tokiu atveju gėlę reikėtų laikyti šviesioje vietoje, gryname ore, o lelijai sukrovus žiedus reikėtų parišti stiebą, kad šis nenusvirtų ir nelūžtų. Vasarą vazoną reikėtų būtinai išnešti į saulėtą balkoną, tuomet lelija sukraus puošniausius žiedus.

  Šie augalai ne tik maloniai džiugins akį ir papuoš Jūsų gėlyną – lelijų žiedus galima įvairiomis progoms įteikti artimam žmogui ir nesibaiminti, kad jie netrukus nuvys.

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS