Rudenį sodinamos daugiametės gėlės

Ar norėtumėte pavasarį pasitikti tarp gražiausių sodo žiedų? Jai taip, tuomet ruoštis reikės pradėti jau rudenį. Be to, norime akcentuoti, kad žiemos šalčius galės ištverti tik daugiametės gėlės, todėl apie jas ir pakalbėkime.

Tinkamiausias laikas daugiamečių gėlių sodinimui – rugpjūčio pabaiga ir rugsėjis. Jei nespėjote, o šalnos dar neprasidėjo, tuomet galite spėti į „pravažiuojantį traukinį“. Svarbiausia, kad svogūnėlis spėtų išleisti šaknis, kol nesukietėjo žemė, todėl pasidomėkite artimiausių poros savaičių orų prognozėmis.

Daugiametės, iš sėklų išauginamos gėlės

Daugumą daugiamečių augalų palankiausia sėti rugpjūčio – rugsėjo mėnesiais, kad jie spėtų prigyti ir įsitvirtinti. Žinoma, pačio grožio sulauksite tik kitų metų vasarą. Taigi, kokios populiariausios iš sėklų išauginamos daugiametės gėlės? Nakvišos, ežiuolės, gvazdikas šiurpinis ir šilinis, astras alpinis, aubretė, laibenis uolinis, kai kurios alpinariumams tinkamos gėlės ir kt.

Daugiametės svogūninės gėlės

Pačios populiariausios veislės – išauginamos iš svogūnėlių, kuriuos taip pat reikia sodinti vos tik prasidėjus rudeniui. Jeigu ruduo šiltas, o rimtesnių šalnų ciklo dar nenusimato, galite sodinti ir spalio pirmoje pusėje.

Vienos iš pirmųjų pavasarį pražystančių gėlių: snieguolės, tulpės ir krokai. Vėliau pražysta žydrės, narcizai, hiacintai, vilkdalgiai, plukės ir vėliausiai – bijūnai. Žinoma, svogūninių, rudenį sodinamų gėlių veislių yra kur kas daugiau, tačiau dauguma iš minėtųjų karaliauja vos ne kiekviename gėlyne.

Daugiametės, krūmeliais sodinamos gėlės

Turbūt visi pritarsite, jog populiariausios – rožės. Jų krūmelius taip pat galima sodinti rudens pradžioje, svarbu, kad spėtų prigyti iki šalnų, o joms dar neprasidėjus, reikėtų apdengti spygliuočių šakomis ar specialiomis, nuo šalčių saugančiomis medžiagomis.
Medelynuose galima įsigyti ir kitų daugiamečių, rudenį sodinamų gėlių krūmelių, kurie net gali būti žydintys. Tai galėtų būti viržiai, įvairių rūšių alūnės, astilbės ir kt.