Leukonijos

Leukonijos yra bastutinių šeimos gėlės, kilusios iš Pietų Europos. Stiebas pilkai žalias, dažnai šakotas, apatinė jo dalis sumedėjusi, lapai bukai lancetiški. Leukonijų žiedai balti, rožiniai, raudoni, kreminiai, violetiniai, tuščiaviduriai ir pilnaviduriai, susitelkę į varpišką žiedyną, stipriai kvepiantys.

Gėlynuose dažniausiai auginamos dviragės ir pilkosios leukonijos. Pilkosios leukonijos labai tinka klasikiniams taisyklingiems gėlynams su neaukštais apvadais. Liaudiškai leukonijos dar vadinamos naktinyčiomis, naktinukais.

Pagal žydėjimo laiką pilkosios leukonijos skirstomos į rudenines, žiemines ir vasarines. Lauko gėlynuose auginamos vasarinės leukonijos, kurias paprasta sėti ir prižiūrėti. Ypač vertinamos gėlės su pilnaviduriais žiedais, bet jos niekada nesubrandina sėklų. Pasodinę leukonijų, joms pražydus - liksite maloniai nustebinti puikiu jų aromatu, ypatingai atsiskleidžiančiu vakare.

Nojaus internetinėje parduotuvėje pirkite leukonijų sėklų, kurios parduodamos itin gera kaina. Paspauskite ant nuotraukos ir susipažinkite su leukonijų sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais.

Parduodamoms leukonijų sėkloms internetu, dažnai taikome įvairias akcijas, tad gėles galite pirkti pigiau ir patogiau!