Lobelijos

Lobelija kilusi iš Pietų Afrikos. Augalo stiebas iš pat pažemės šakotas. Apatiniai lapai atvirkščiai kiaušiniški, dantyti, viršutiniai lancetiški, dantyti nežymiai. Lobelijos žiedai smulkūs, balti, šviesiai ir tamsiai mėlyni, violetiniai, raudoni, sukrauti kekėse. Žydi gausiai nuo birželio iki stipresnių šalnų. Lobelijų yra žemaūgių, aukštaūgių ir žemyn svyrančių.

Žemaūgės lobelijos sodinamos į klombas, lysves, bordiūrus, dažnai pasirenkamos apželdinti kapus, o žemyn svyrančios lobelijos sodinamos į balkonų ir palangių dėžutes, vazonus, krepšelius. Lobelija mėgsta atvirą, saulėtą vietą ir gerą dirvą. Neblogai auga bei žydi ir pusiau saulėtoje vietoje.

Lobelijos dažniausiai dauginamos sėklomis, bet galima dauginti dalinimu ar ūglių įšaknijimu. Kadangi pradžioje ši gėlė auga labai lėtai, sėti lobelijos sėklas reikėtų kiek galima anksčiau, jau vasario pradžioje. Lobelijos sėklos smulkios, sėti geriausia maišant su smėliu. Lobelijas verta sėti skirtingais laikotarpiais.

Mūsų internetinėje parduotuvėje lobelijų sėklos parduodamos patrauklia kaina. Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Parduodamoms lobelijų sėkloms internetu, dažnai taikome įvairias akcijas, todėl gėles galite pirkti pigiau.