Portulakos

Portulakos yra vienmetės gėlės, kilusios iš Brazilijos. Augalo stiebas kyla š viršų, padrikai šakotas, labai smulkūs, cilindro formos, mėsingi. Žiedai tuščiaviduriai arba pilnaviduriai, susitelkę stiebo viršūnėje ir išsiskleidžiantys tik saulėtą dieną. Žydi gausiai baltais, rožiniais, raudonais, geltonais, purpuriniais žiedais nuo birželio iki spalio mėnesio. 

Portulakos sėklos sodinamos klombose, lysvėse, alpinariumuose. Mėgsta saulėtą šiltą vietą, sausoką priesmėlio dirvą. Portulakos sėklos sudygsta per 8–12 dienų. Pilnavidurės portulakos dauginamos ūgliais, kurie pjaunami rugpjūčio pabaigoje ir sodinami į smėlingą žemę vazonėliuose arba dėžutėse. Žiemą daigai laikomi 10–15°C šiltnamyje, šviesiai ir sausa. Nužydėjusius žiedus reikia nurinkti. Portulakas reikia genėti, tai padės sukurti tvarkingesnę augalo išvaizdą, beje, oro cirkuliacija leis išvengti grybelinių ligų.

Atraskite tinkamas portulakų sėklas ir gausūs, spalvingi žiedai papuoš Jūsų šlaitus, vazonus, gėlynus ar alpinariumus! Mūsų internetinėje parduotuvėje portulakų sėklos parduodamos už patrauklią kainą, todėl gėles išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose pavaizduota augalo išvaizda, spalva ir pavadinimas. Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros subtilybėmis.

Parduodamoms portulakų sėkloms internetu, taikome įvairias akcijas, todėl portulakas galite įsigyti pigiai. Išsirinkite iš spalvingų žiedų gausos!