Serenčiai

Serenčiai – vienmetės darželių gėlės, kilusios iš Vidurio ir Pietų Amerikos. Kaip dekoratyviniai augalai serenčiai auginami daugelyje pasaulio šalių, įskaitant ir Lietuvą. Gėlių darželiuose dažniausiai auginami stambiažiedžiai serenčiai, dar vadinami gvazdikėliais. Kitose šalyse galima atrasti ir smulkiažiedžių gvazdikėlių, tačiau jie neretai laikomi piktžolėmis.

Serenčių sėklos gana daigios, sudygsta kiek aukštesnėje nei 15°C. Stambiažiedžių serenčių sėklos sėjamos balandžio pabaigoje, labai greitai sudygsta ir po poros mėnesių pražysta. Atsižvelgiant į rūšį serenčiai gali džiuginti geltonais, oranžiniais ir margaspalviais žiedais. Gėlės nebijo vėsių orų ir nedidelių šalnų, todėl savo žydėjimu džiugina iki rugsėjo pabaigos. Taip pat serenčiai atsparūs sausroms, o papildomai tręšiami atsižvelgiant į agrocheminių analizių duomenis, augalų išorinius požymius, metų laiką, substrato rūšį, temperatūrą, apšvietimą. Pavasarį ir vasarą, serenčiams intensyviai augant, trąšų poreikis būna gana didelis, o žiemą jų reikia mažiausiai.

Serenčiai yra ne tik nuostabios gėlės, bet ir puiki apsauga nuo kenkėjų. Serenčių šaknų išskiriamos medžiagos saugo dirvą nuo grybinių ligų, o išskiriamas žiedų kvapas atbaido kai kuriuos kenkėjus. Serenčiai skatina šlapimo išsiskyrimą, prakaitavimą bei naikina žarnyno parazitus. Eterinis serenčių aliejus yra gelsvos arba gintarinės spalvos bei malonaus skonio. Šį aliejų naudoja parfumerijoje bei kosmetikoje, likerių bei kitų alkoholinių gėrimų gamyboje. Serenčiai – vienas populiariausių prieskonių gruzinų virtuvėje.

Išsirinkite tinkamas serenčių sėklas ir šie žiedai papuoš Jūsų aplinką. Nuostabiai atrodo jais apsodinti klombai, namai ar takeliai, įvairių formų lysvės – ryškus ir jas apipavidalinantis akcentas! Mūsų internetiniame kataloge serenčių sėklos parduodamos už gerą ir kiekvienam daržininkui prieinamą kainą. Reikiamą serenčių rūšį išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose tiksliai pavaizduota augalo išvaizda, spalva ir pavadinimas. Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Parduodamoms serenčių sėkloms, taikome įvairias akcijas, todėl serenčius galite įsigyti pigiai – sutaupysite ir džiaugsitės prižiūrėta aplinka!