Lotyniškas pavadinimas: Syringa „Vulgaris“

Parduodamo augalo amžius: 1 metai

Parduodamo augalo aukštis apie 40 cm.

Užauga: iki 250 cm aukščio

Sodinimo vieta: saulėta, dalinis pavėsis

Žydi IV-VI mėn. genėti III mėn. Mėgsta būti laistoma.

 

Išsami sodinimo informacija nuorodoje <<

 

Alyva Vulgaris – tai plačiai išsišakojęs krūmas, 5–12 cm ilgio tamsiai žaliais kiaušinio ar širdies formos lapais. Didžiausia jo puošmena yra gausiai gegužės mėnesį žydintys, smulkūs, ypač kvapnūs žiedai, tamsiai purpurinės spalvos. Žiedynai iki 30 cm aukščio.

Augalas mėgsta derlingą, gilią, vidutiniškai drėgną žemę humuso pagrindu. Prieš sodindami augalą, jo šaknis pamirkykite vandenyje. Pavasarį tręškite paprastąją alyvą kompostu arba daugiakomponentėmis mineralinėmis trąšomis. Po žydėjimo pašalinkite nužydėjusius žiedus, kad augalas gražiai žydėtų kitais metais. Senesnius krūmus galite atjauninti, genėdami juos ankstyvą pavasarį.

 

 

 

Prekių nuotraukos skirtos tik iliustraciniams tikslams ir yra pavyzdinės. Originalių produktų spalvos, užrašai, parametrai, matmenys, dydžiai, funkcijos, ir/ar bet kurios kitos savybės dėl savo vizualinių ypatybių gali atrodyti kitaip negu realybėje, todėl prašome vadovautis prekių savybėmis, kurios nurodytos prekių aprašymuose. Kilus klausimams, kreipkitės telefonu +370 640 79 231 arba el. paštu seklos@nojus.lt

 

 

960022
2020-04-10

Charakteristikos

Spalva
Violetinė
 • Rožių, vaiskrūmių ir dekoratyvinių krūmelių sodinimas

  Krūmeliai parduodami ir sodinami „miegančios“ būsenos – tuo metu jie gali atrodyti menki, neišvaizdūs, be lapelių – tai normali sodinuko „ramybės“ būsena. Kad sodinukai prigytų ir nenušaltų - labai svarbu tinkamai pasodinti:

  1. Prieš sodinimą, augalo šaknis pamirkyti kibire vandens nuo kelių iki 12 val. (jei turite, į vandenį galima įpilti šaknų prigijimo stimuliatoriaus). Jei krūmelis įskiepytas, ir žemiau įskiepio, arčiau šaknų rasite išlindusį ūglį – jį nukirpkite, kad šaknys visą savo energiją perduotų ūgliams, virš įskiepio vietos:

  2. Iškasama duobė pagal šaknų dydį. Sodinant, įskiepio vietą reikia užpilti žemėmis nuo 1-5 cm. (jei sodinate pavasarį, įskiepio gumbelį užpilkite mažesniu, jei vėlų rudenį – didesniu žemių sluoksniu). Įskiepio vieta yra labai jautri šalnoms - palikus ją nepridengtą – didelė tikimybė, kad įskiepis nušals ir pvz., vietoj veislinės rožės, išaugs paprastoji erškėtrožė (į kurią buvo skiepijama). Tai dažniausia pasitaikanti klaida, sodinant krūmelius, kuomet neapsaugojus įskiepio vietos – išauga neveislinis augalas.

  3. Gausiai paliekite sodinuką, pagal poreikį (įvertindami šalnų galimybę) apiberkite durpių substratu, sausais lapais ar eglišakiais. Krūmelį negausiai patręškite (kad nepakenktų jaunam, jautriam sodinukui).

  4. Sodinukams auginti reikia pasirinkti saulėtą, apsaugotą nuo vėjo ar skersvėjo vietą, tačiau ir nedidelis pavėsis, ankstyvą popietę – nepakenks.

  5. Krūmeliai mėgsta būti laistomi – skirkite jiems didesnį dėmesį, esant sausroms ir karščiams.

  6. Nepamiškite vėlų rudenį ar ankstyvą pavasarį krūmelių genėti – pašalinkite sudžiūvusias, pažeistas šakeles. Patrumpintų šakų, kamieno apsaugai - naudokite sodo tepalą . Skirkite dėmesio, prižiūrėkite – ir augalai taps tikra sodo puošmena!

   

SUSIJUSIOS PREKĖS

PANAŠIOS PREKĖS