Pomidorų yra be galo daug rūšių, jie yra nesunkiai auginami ir visų labai mėgstami. Kai ankstyvųjų pomidorų derlius mažėja arba visai baigiasi (dažniausiai rugsėjo mėnesį), galima toliau auginti pomidorus, tik dabar vėlyvesnių veislių. Tačiau apie tokių pomidorų sėją taip pat reikia nepamiršti ankstyvą pavasarį – šios pomidorų rūšys sėjamos kartu su ankstyvaisiais pomidorais (geriausia kovo mėnesį), tačiau ilgesnis yra jų vegetacijos periodas.


Kalbant apie tokias pomidorų veisles paminėtinos tokios kaip Faworyt, Black From Tula, Hugo, Dafne H, Ace 55 vf, ir Jawor.

Faworyt – tai vidutiniškai ankstyva pomidorų veislė, derlinga liepos–rugpjūčio mėnesiais. Sėjami ir daigai sodinami kovo–gegužės mėnesiais, vegetacijos periodas – 110–120 dienų. Galima auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke, tačiau reikia pasirūpinti atramomis, nes augalas užauga net iki 1,5 m aukščio. Vaisiai labai stambūs, plokščiai apvalūs, briaunoti, mėsingi ir skanūs, pasižymi plona odele ir avietine spalva, sveria net iki 500 g.

Black From Tula – tai dar viena vidutiniškai ankstyva pomidorų veislė, derlinga liepą–spalį. Sėjami ir sudygę sodinami kovo–birželio mėnesiais, vegetacijos trukmė – 70–80 dienų. Auga tiek šiltnamyje, tiek lauke, reikia atramų, nes augalas – aukštaūgis. Vaisiai pasižymi neįprasta juoda spalva, jie dideli, 8–10 cm skersmens, saldžiai aštroko skonio.

Hugo – taip pat vidutinio ankstyvumo pomidorų veislė, derlinga liepos–rugsėjo mėnesiais. Sėjami ir sudygę daigai sodinami šiltnamyje arba lauke kovą–gegužę. Augalas aukštaūgis, todėl reikia pasirūpinti atramomis. Vaisiai dideli, kūgiškos formos, primena paprikas. Šios veislės pomidorai skanūs, mėsingi, sveria 140–160 g.

Dafne H – vidutinio ankstyvumo pomidorų veislė, hibridinė, derlinga liepos–spalio mėnesiais. Sėklos sėjamos ir sudygę daigai sodinami kovą–gegužę. Tinkami auginti tiek šiltnamyje, tiek lauke po dangomis, tiek atvirame grunte. Vaisiai sodriai raudoni, apvalūs, tvirti, vidutinio dydžio, sveria apie 120–140 g. Svarbiausia savybė – vaisiai netrūkinėja ir tai veislė, kurios vaisius galima sandėliuoti ir ilgai išlaikyti.

Ace 55 vf – daržininkų labai mėgstama vidutinio ankstyvumo pomidorų veislė, nes yra atspari ligoms. Derlinga liepą–rugpjūtį. Sėjami ir sudaiginus persodinami į šiltnamį arba lauke kovo–balandžio mėnesiais, tačiau sodinant lauke reikia pasirūpinti šilta ir šviesia vieta, apsauga nuo vėjo. Tai aukštaūgis augalas, todėl reikia atramos, užauga net iki 2 m aukščio. Geriausiai auga +22–24° C temperatūroje, vegetacijos periodas 70–80 dienų. Šios veislės pomidorai labiausiai tinkami vartoti švieži, nes yra skanūs, saldūs. Vaisiai stambūs, plokščiai apvalūs, mėsingi, sveria apie 140–180 g.

Jawor – tai dar viena vidutinio ankstyvumo pomidorų veislė, derlinga liepos–spalio mėnesiais. Galima rinktis tarp kelių šios veislės rūšių: skirtų auginti šiltnamyje arba skirtų auginti lauke. Daigai sėjami ir išdygus persodinami kovo–balandžio, taip pat gegužės–birželio mėnesiais. Šie pomidorai vesti vaisius gali ir ne tokią palankią vasarą. Specialiai lauke auginamų pomidorų daigus prieš sodinant lauke reikia grūdinti: daigams sudygus 3–4 dienoms šilumą reikia sumažinti iki +10–12° C temperatūros. Augalo stiebas tvirtas, neaukštas, todėl nereikia atramos. Vaisiai labai skanūs, ryškiai raudoni, nedideli – apie 5 cm skersmens.

Taigi ankstyvą pavasarį pasėjus tiek ankstyvųjų, tiek vėlyvųjų pomidorų gausiu šviežių pomidorų derliumi galima džiaugtis iki vėlyvo rudens, o tam skirtų veislių pomidorus tinkamai susandėliavus, šviežiais vaisiais galima džiaugtis ir iki Kalėdų.