Vilkdalgiai

Vilkdalgiai (Iris L.) – dar vadinami irisais – daugiametės šakniastiebinės ar svogūninės gėlės, išsiskiriančios didžiule spalvų įvairove. Žinoma per 300 vilkdalgių rūšių. Mūsų darželiuose ir soduose dažniausiai auginami barzdotųjų grupei priskiriami hibridiniai mėlynžiedžiai vilkdalgiai (Iris germanica), gauti sukryžminus Iris germanica su kitomis rūšimis ir jų veislėmis. Išvesta daug gražių veislių įvairiaspalviais, kartais ir maloniai kvepiančiais žiedais.

Barzdotieji vilkdalgiai sodinami saulėtoje, nuo vėjų apsaugotoje vietoje, purioje ir trąšioje žemėje. Žemaūgiai vilkdalgiai puikiai tinka auginti vazonuose. Prieš sodinimą šakniastiebiai pamirkomi kalio permanganato tirpale ir sodinami sekliai (nugarėlė turi būti dirvos paviršiuje). Ypatingos priežiūros nereikia, gerai pakenčia sausrą. Žiemai iškasti nereikia, tereikia tik patrumpinti antžeminę dalį iki 15 cm ir pamulčiuoti (lepesnes veisles galima pridengti). Vienoje vietoje auga 3–5 metus.

Vilkdalgiai arba irisai – viena iš gražiausių daugiamečių svogūninių gėlių rūšių: sibiriniai, geltonžiedžiai, japoniniai, aukštaūgiai barzdotieji ir dar daug kitų, netgi virš 400, augalų rūšių ir porūšių. Šių gėlių žiedai dideli, pasitaiko ir pilnavidurių. Vainiklapiai išmarginti įvairių spalvų gyslelėmis. Žydi liepos ir rugpjūčio mėnesį. Auga tiek saulėtoje vietoje, tiek pavėsyje, mėgsta gerai įdirbtą dirvą.

Vilkdalgiai dauginami sėklomis arba kero dalijimu. Svogūninės gėlės sėjamos ką tik surinktos arba stratifikuojamos. Dažniausiai žydi tik antraisiais metais.

Vilkdalgiai tarpusavyje skiriasi savo forma, aukščiu, tekstūra, šakotumu bei spalvų įvairumu – sunku išsirinkti kokybiškas svogūninės gėles, kurios vėliau papuoš Jūsų aplinką? Mūsų internetiniame kataloge vilkdalgių svogūninės gėlės parduodamos už itin patrauklią kainą. Paprasta, greita ir pigu! Tinkamą vilkdalgių rūšį išsirinksite apžiūrėję nuotraukas, kuriose matyti tiksli gėlės išvaizda, spalva, forma, pavadinimas. Spustelėję ant nuotraukos, galite susipažinti su augalo sodinimo, auginimo ir priežiūros ypatumais. Svogūninių gėlių kataloge, taikome įvairias akcijas, nuolaidas, todėl vilkdalgius, kaip ir kitas patikusias gėlių bei daržovių sėklas įsigysite pigiau.